Esenciální olej BEWIT ROZMARÝN (Španělsko)

50 Kč 278 Kč 568 Kč od 50 Kč
Varianta

Rozmarýnový esenciální olej má jasnou, energetizující, bylinkovou vůni, která podpoří a povzbudí. Pomůže ulevit a najít sílu, sebevědomí a koncentraci. Rozmarýn je známý jako rozveselující bylina nebo jako „bylina vzpomínky”. Říká se, že přináší “švih do života”.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z ROZMARÝNU / BEWIT ROSEMARY / ROSMARINUS OFFICINALIS

Rostlina pochází z oblasti Středomoří. Po tisíce let se používá při vaření, ale i v lidové medicíně. Dnes roste napříč Asií, Amerikou a Evropou.

Název rozmarýn se odvozuje od latinských slov ros („rosa“) a marinus („moře“), nebo „rosa moře“. Říká se, že když Panna Marie odpočívala, roztáhla, svůj modrý plášť na rozmarýnový keř a bílé květy zmodraly. Keř se stal známým jako „Rose of Mary“. Traduje se, že esenciální olej z rozmarýnu je vhodný pro ty, kteří mají problémy s ranním vstáváním.

Pečující o vlasy i pokožku hlavy

V kosmetickém průmyslu se používá jako součást přípravků při povzbuzování vlasových kořínků a tím k posílení a růstu vlasů. Při masírování pokožky hlavy se kůže hydratuje a eliminují se lupy.

Ideální pro studenty

Je obecně známo, že by neměl chybět při učení. Využívá se i v některých třídách. Může stimulovat k zvýšení výkonu - rychlost a přesnost plnění úkolů.

Uvolnění s rozmarýnem

V aromaterapii se esenciální olej rozmarýn používá na pomoc při nervovém vypětí, může zmírnit pocit únavy a podpořit bdělost a koncentraci.

Pro svěží dech

Často se používá jako součást ústní vody, která pomáhá odstraňovat zápach z úst.

Ulevující při nachlazení

Esenciální olej z rozmarýnu může ulevit od nachlazení

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE

 • Podporuje pokožku hlavy a povzbuzuje růst a zahuštění vlasů.
 • Vhodný při problémech s klouby a na uvolnění svalů.
 • Pomůže s pamětí a koncentrací.
 • Ulevuje při nachlazení.
 • Pomůže získat sebevědomí, povzbudí.
 • Pomáhá vyrovnat se při stresových situacích.
 • Vhodný jako přídavek do masážních i koupelových přípravků
 • Chcete-li zmírnit stres při studiu/práci a udržovat koncentraci inhalujte, z difuzéru v místnosti nebo si ho zřeďte nosným olejem a aplikuje na horní část krku. Dopomoci si můžete v kombinaci s BEWIT LEARNING nebo BEWIT MEMORY.

 • Pro vyživení a podporu krásných vlasů využijte i BEWIT PRAWTEIN HAIR v kombinaci s HAIR SERUM, 200 ml.
 • Pro aplikaci na pokožku nařeďte esenciální olej rozmarýn se za studena lisovanými rostlinnými oleji BEWIT.
 • Staňte se autorem a namíchejte si s BEWIT Essential Base Oil svůj ideální prostředek sestavený na míru potřebám vaší pleti.

 • Doplníte-li ošetření pleti esenciálním olejem rozmarýn v nosném oleji některou esenciální vodou BEWIT, bude vaše pleť více hydratovaná, zjemněná a spolupůsobení přispěje k čistějšímu a účinnějšímu doladění. Tato synergie je vhodná zvláště pro suchou i aknózní pleť. Esenciální voda je rovněž ideální k dočištění pleti.

 • Esenciální olej z rozmarýnu se dobře mísí s levandulí, kadidlem, šalvějí, kardamomem, geránii, mátou i cedrem.

 • V BEWIT směsi ho najdete například: NOHEPA, COLDET, DETOL, DX, HAIR, BALANCE, 33, CLARITY, BREATH, BALZE, CHOLBAL aj. 

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Posvátná bylina

Historicky byl rozmarýn považován starými Řeky, Egypťany, Hebrejci a Římany za posvátnou bylinu, která byla používána k mnoha účelům. Řekové nosili při studiu věnec s rozmarýnem kolem hlavy, protože se věřilo, že zlepšuje paměť. Společně s Římany ho používali téměř při všech slavnostech a náboženských obřadech, včetně svateb, jako připomínku života a smrti.

Zaháněl mor

Ve středověku se věřilo, že dokáže zahnat zlé duchy a zabránit nástupu dýmějového moru. S touto vírou byly rozmarýnové větve rozházovány po cestách a ponechávány ve dveřích, aby se mor neroznesl. Rozmarýn byl také přísadou do „Four Thieves Vinegar“, což byla směs, kterou využívali lupiči hrobů při ochraně před morem.

Nosil štěstí

Rostlině se přikládala moc nosit štěstí a radost a schopnost ochrany proti magii a čarodějnictví. Wiliam Langham (1579) radil: „Vařte hodně rozmarýny a koupejte se v ní, abyste byli silní, čilí, radostní, oblíbení a mladí.“ Paracelsus, německo-švýcarský lékař a botanik, který výrazně přispěl k porozumění bylinné medicíny v 16. století, si vážil rozmarýnového oleje kvůli schopnosti posilovat tělo a zároveň kvůli hojení orgánů jako jsou játra, srdce a mozek.

Symbol vzpomínky

Jako symbol vzpomínky je rozmarýn házen do hrobů jako příslib, že na milované, kteří zemřeli, nebude zapomenuto. 

Český botanický název: Rozmarýn lékařský
Anglický název: Rosemary
Latinský název: Rosmarinus officinalis
Země původu: Španělsko
Způsob výroby: Parní destilace
Použitá část rostliny: Listy

ZDROJ

Panahi Y, Taghizadeh M, Marzony ET, Sahebkar A. Rosemary oil vs minoxidil 2% for the treatment of androgenetic alopecia: a randomized comparative trial. Skinmed. 2015 Jan-Feb;13(1):15–21

www.healthline.com/nu­trition/rosema­ry-oil-benefits#TOC_TIT­LE_HDR3

MOSS, MARK, JENNY COOK, KEITH WESNES a PAUL DUCKETT. AROMAS OF ROSEMARY AND LAVENDER ESSENTIAL OILS DIFFERENTIALLY AFFECT COGNITION AND MOOD IN HEALTHY ADULTS. International Journal of Neuroscience [online]. 2009, 113(1), 15–38 [cit. 2021–8–2]. ISSN 0020–7454. Dostupné z: doi:10.1080/002074­50390161903

JIMBO, Daiki, Yuki KIMURA, Miyako TANIGUCHI, Masashi INOUE a Katsuya URAKAMI. Effect of aromatherapy on patients with Alzheimer's di­sease. Psychogeriatrics [online]. 2009, 9(4), 173–179 [cit. 2021–8–2]. ISSN 13463500. Dostupné z: doi:10.1111/j.1479–8301.2009.00299.x

Al-Sereiti, M.R., Abu-Amer, K.M., & Sen, P. (1999). Pharmacology of rosemary (Rosmarinus officinalis Linn.) and its therapeutic potentials. Indian journal of experimental biology, 37 2, 124–30 .

AL-ATTAR, Atef M. a Nessreen A. SHAWUSH. Influence of olive and rosemary leaves extracts on chemically induced liver cirrhosis in male rats. Saudi Journal of Biological Sciences [online]. 2015, 22(2), 157–163 [cit. 2021–7–13]. ISSN 1319562X. Dostupné z: doi:10.1016/j­.sjbs.2014.08­.005

JOHNSON, Jeremy J. Carnosol: A promising anti-cancer and anti-inflammatory agent. Cancer Letters [online]. 2011, 305(1), 1–7 [cit. 2021–7–13]. ISSN 03043835. Dostupné z: doi:10.1016/j­.canlet.2011.02­.005


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.


Všechny esenciální oleje BEWIT® (CTEO® - Certified Therapeutic Essential Oils) jsou pečlivě vyrobeny a harmonizovány pro dosažení maximálních výsledků. Pochází ze sklizní z nejlepších zdrojů z celého světa. Harmonie silic je podpořena jedinečnými postupy pyramidizování (PYRAMIDIZED®), BEWIT SPAGYRIC, GEMSTONE BALANCED a MERKABA FREQUENCY pro dosažení harmonie, největší síly a účinnosti.


100% čisté a přírodní esenciální oleje BEWIT® v CTEO kvalitě jsou jedním z nejcennějších darů přírody na této planetě. Lidstvo používá esenciální oleje tisíce let. V bibli jsou zmíněny přibližně na třista místech. Byly a jsou součástí mnoha terapeutických systémů.

Nejslavnější lékař starověku a „otec medicíny“, zakladatel racionálního lékařství Hippokrates doporučoval každý den vonnou koupel. Více jak sto let se působení esenciálních olejů věnuje věda aromaterapie. Byly a jsou předmětem zkoumání desítek tisíc vědeckých studií. Bezpočet lidí pocítilo a ocenilo jejich pomoc. Mnozí o nich hovoří v superlativech. Je třeba ale respektovat jejich sílu. Jsou to přírodní koncetráty, které by mohly v případě nadměrného, nebo neodborného používání působit nerovnovážně i škodlivě. Pro mnoho uživatelů je velmi dobrý, účinný a bezpečný způsob používání pomocí ultrasonických difuzérů. Do difuzéru nalijte vodu, přidejte 5 – 10 kapek esenciálního oleje a nechte na sebe působit nádherný svět vůní, přírody a harmonie. Vyberte si z nabídky BEWIT difuzér, který se vám líbí a vyhovuje vám svými parametry.


Určeno do aromalamp a difuzérů a k přímé inhalaci. Nepoužívejte vnitřně. Pokud jste těhotná, kojící, konzultujte použití s lékařem. Pokud jste v jakékoli zdravotní péči, tak konzultujte použití se svým ošetřujícím lékařem. Neaplikujte neředěné na kůži. Chraňte před dětmi.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: