Esenciální olej GERÁNIE / Pelargonie

Značka: Bewit
586 Kč 1 196 Kč od 586 Kč
Varianta

Vůně esenciálního oleje z geránia je sladce květinová a citrusově svěží. Může být účinnou podporou pro ty, kdo trpí únavou, necítí se dobře a pro ženy, které potřebují podpořit ženství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z GERÁNIA / BEWIT GERANIUM / PELARGONIUM GRAVEOLENS 

Rostlina geránium, neboli pelargonie, pochází z jižní Afriky, jde o trvalý keř rostoucí do výšky 1 metru, přináleží do rodu Pelergonium, jehož název je odvozen od řeckého slova pallargos = čáp, protože plod tvarem připomíná čapí zobák.

Gerániový esenciální olej je často srovnáván s růžovým esenciálním olejem, protože mají téměř stejné terapeutické vlastnosti. Pelargónie je často alternativou dražšího růžového oleje. Existuje mnoho odrůd a každá odrůda se liší vůní, ale je téměř identická z pohledu složení, výhod a použití.

Jednička v péči o pleť

Esenciální olej z geránia je velmi často využíván v kosmetickém průmyslu. Vyskytuje se v přípravcích, které jsou určené pro aknózní a mastnou pleť s rozšířenými póry. Dá se využít i jako pomocník v péči o kůži při zesvětlování jizev a pigmentací. [1] Hodí se vyzkoušet i při drobném zranění. Může pomoci ulevit po nadměrném slunění. Lze jej použít při **kožních problémech **.

Přírodní deodorant, parfém i repelent proti hmyzu

Svými vlastnosti pomáhá eliminovat tělesné pachy a přitom nádherně voní. Pomůže rozproudit ženskou energii.[2] Gerániový esenciální olej se osvědčí i jako přírodní repelent proti hmyzu. Při bodnutí může pozastavit pocit svědění. [3]

Ideální pro ženy

Je také známý jako olej pro ženy a dívky. Ocení ho především při menstruaci nebo během menopauzy. Mimo jiné svojí vůní uklidní a navodí pocit rovnováhy.

Krásné štíhlé nohy

Jako pomocník se osvědčí i při pocitu těžkých a oteklých končetin. [4]

Poskytující úlevu

Při bolestech svalů a kloubů se všeobecně doporučuje masáž z gerániového oleje v kokosovém oleji.

Zlepšující náladu

Je známo, že může napomoci zlepšit duševní fungování a zmírnit úzkost. Synergeticky zvyšuje účinek jiných olejů při působení na náladu a psychické stavy. [5] Využívá se při aromaterapeutické masáži u žen. 

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE GERÁNIA

 • Účinně neutralizuje nepříjemný zápach, využívá se mimo jiné jako přírodní deodorant a parfém.
 • Pečuje o prevenci zdraví pokožky a vlasů, zejména u problematické pleti.
 • Může nám pomoci zabojovat s bakteriemi, plísní i kvasinkami.
 • Další možné využití je jako přírodní diuretikum, které pomáhá se zbavit přebytečné vody a je vhodné u otoků.
 • Může být užitečný při stresu, depresi a úzkosti.
 • Uvádí se jako přírodní repelent.
 • Jeho použití bývá zmiňováno jako pomoc při kousnutí hmyzem.
 • Podporuje hormonální ženskou sféru na energetické úrovni.
 • S BEWIT INTIM LOVE vám může napomoci k vyladění pleti i hormonů. Lze použít například s BEWIT esenciální vodou z geránie, z růže či levandule, které nesou ženskou energii, vyrovnávají ji a udržují při přecitlivělosti emoce pod kontrolou.
 • Pro vlasy zdravější a hebčí můžete vytvořit kondicionér na vlasy smícháním BIO RAW jablečného octu s EO z geránia. Hydratuje a obnovuje přirozené pH pokožky hlavy.
 • Pro aplikaci na pokožku nařeďte esenciální olej geránium se za studena lisovanými rostlinnými oleji.
 • Doplníte-li ošetření pleti esenciálním olejem geránium v nosném oleji některou esenciální vodou, bude vaše pleť více hydratovaná, zjemněná a spolupůsobení přispěje k čistějšímu a účinnějšímu doladění. Tato synergie je vhodná zvláště pro aknózní a suchou pokožku. Esenciální voda je rovněž ideální k dočištění pleti.
 • Dobře se mísí například s citrusy (citronem, limetkou, bergamotem, pomerančem), šalvějí, rozmarýnem, levandulí, cypřišem nebo cedrem

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE GERÁNIA

Na pokožku i při kašli

Pelargonium, původem z Jižní Afriky, se proslavilo uklidňujícími účinky na pokožku a stalo se tak populární v tradičních léčivých aplikacích. V souladu s tím bývalo používáno při léčbě popálenin a jiných akutních onemocnění. Po staletí se také do značné míry používalo k uklidnění dýchacích potíží, jako je kašel a tuberkulóza, ale také gastritida a úplavice.

Jako ochrana před zlými duchy

V 17. století, poté, kdy bylo dovezeno do evropských zemí, bylo běžně využíváno v okolí obydlí jako “ochranné médium” před zlými duchy. V Itálii bylo používáno při léčbě stavů úzkosti. Postupem času se geránium stalo oblíbenou přísadou do kosmetiky i parfumérie

ZDROJE

[1]https://ww­w.webmd.com/vi­tamins/ai/ingre­dientmono-153/rose-geranium-oil
[2]Ghannadi A, Bagherinejad M, Abedi D, Jalali M, Absalan B, Sadeghi N. Antibacterial activity and composition of essential oils from Pelargonium graveolens L'Her and Vitex agnus-castus L. Iran J Microbiol. 2012 Dec;4(4):171–6. PMID: 23205247; PMCID: PMC3507305.
[3]MAIA, Marta Ferreira a Sarah J MOORE. Plant-based insect repellents: a review of their efficacy, development and testing. Malaria Journal [online]. 2011, 10(S1) [cit. 2021–7–12]. ISSN 1475–2875. Dostupné z: doi:10.1186/1475–2875–10-S1-S11
[4]https://ww­w.sciencedirec­t.com/topics/me­dicine-and-dentistry/pelar­gonium
[5]https://na­turallivingfa­mily.com/best-essential-oils-for-depression/#re­sources
[6] REH, Douglas D., Kevin HUR a Christian A. MERLO. Efficacy of a topical sesame/rose geranium oil compound in patients with hereditary hemorrhagic telangiectasia associated epistaxis. The Laryngoscope [online]. 2013, 123(4), 820–822 [cit. 2021–7–12]. ISSN 0023852X. Dostupné z: doi:10.1002/la­ry.23736
[7]GREENWAY, Frank L., Bruce M. FROME, Thomas M. ENGELS a Alexander MCLELLAN. Temporary relief of postherpetic neuralgia pain with topical geranium oil. The American Journal of Medicine [online]. 2003, 115(7), 586–587 [cit. 2021–7–13]. ISSN 00029343. Dostupné z: doi:10.1016/S0002–9343(03)00434–0 

Český botanický název: Pelargonie vonná
Anglický název: Geranium
Latinský název: Pelargonium graveolens
Země původu: Indie
Způsob výroby: Parní destilace
Použitá část rostliny: Listy

SLOŽENÍ

Informace o oleji
Český botanický název:    --
Anglický název: BEWIT Geranium
Latinský název: Pelargonium graveolens
Země původu: India
Část rostliny: Leaves
Způsob získávání: Steam distilled
Barva: Yellow-brown
Vůně: Characteristic
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: 1,461-1,477
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: --
Vhodný do potravinářství:    Ne
CAS číslo: 90082-51-2
Šarže: AX2022/04

CERTIFIKÁTY

Geránium - AX2022/04

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.