100% přírodní esenciální oleje

Koncentrovaná síla bylin v jedné kapce

Obohaťte svůj každodenní život o blahodárné působení našich voňavých jednodruhových esenciálních olejů. Jedná se o vysoce koncentrované 100% přírodní látky získávané z květů, listů, kořenů či jiných částí rostlin. Svými účinky jsou mnohem silnější než čaje či výluhy z bylin. V jedné kapce koncentrují sílu jednoho kilogramu bylin, a někdy i mnohem více.

8 položek celkem
bewit eukalyptus globulus 100 cisty esencialni olej 1
od 50 Kč

Vůně je charakteristická, bylinná, jemná, osvěžující. Ve vypjatých situacích navozuje klid a vytváří prostor k hlubokému dýchání. 

1000000100150017V
esencialni olej bewit clove hrebicek 1
Tip
od 50 Kč

Intenzivní čerstvá, sladko-kořeněná a palčivá vůně hřebíčkového oleje vás mentálně posílí, podpoří Váš spánek a pocit bezpečí.

310/VZO
esencialni olej bewit levandule francie lavender france lavandula dentata 1
Tip
od 50 Kč

Vůně je charakteristická, výrazná, květinová, nasládlá s jemně hořkými tóny. Na jemně psychologické úrovni navozuje pocity klidu, míru, vyrovnanosti a vytváří tak prostor ke...

1056/VZO
esencialni olej bewit levandule kasmir kashmir lavender lavandula angustifolia 1
Tip
od 50 Kč

Vůně je charakteristická, výrazná, květinová, nasládlá s jemně hořkými tóny. Na jemně psychologické úrovni navozuje pocity klidu, míru, vyrovnanosti a vytváří tak prostor ke...

337/VZO
esencialni olej bewit mata peprna peppermint mentha piperita 1
Tip
od 50 Kč

Typické aroma máty je svěží, chladivé, pronikavé, sladké, čisté a mentolové.

1000000100150046V
esencialni olej bewit pomeranc orange citrus sinensis 1
Tip
od 50 Kč

Teplé, svěží, citrusové a sladké aroma pomerančové esence se výborně hodí pro navození klidu, optimismu, ale také tehdy, když Vám jde o úspěch a bojíte se, že neobstojíte.

1000000100150042V
esencialni olej bewit rozmaryn rosemary rosmarinus officinalis 1
Tip
od 50 Kč

Rozmarýnový esenciální olej má jasnou, energetizující, bylinkovou vůni, která podpoří a povzbudí. Pomůže ulevit a najít sílu, sebevědomí a koncentraci. Rozmarýn je známý jako...

403/VZO
esencialni olej bewit tea tree cajovnik australsky 1
Tip
od 50 Kč

Poznejte přírodní poklad domorodých Australanů, který si pro své širokospektré blahodárné účinky jistě najde místo v každé domácí přírodní lékárničce. Vůně: silná, lékařská,...

430/VZO

Jak se jednodruhové esenciální oleje používají?

Existuje mnoho způsobů použití esenciálních olejů - můžete je použít samostatně nebo ve formě synergicky působících esenciálních směsí. Mnohé esenciální oleje do difuzéru můžete přidat i do masážních směsí či pleťové a tělové kosmetiky. Připravit si z nich můžete i koupelové oleje a saunové směsi, voňavky do bytu, svíčky, parfémy, a z mnohých i originální kořenící směsi.

Často kladené otázky

 1. Jaké jsou nejpopulárnější druhy jednodruhových esenciálních olejů?
  Ze zklidňujících esenciálních olejů je velmi oblíbený levandulový olej. Z harmonizujících kadidlový olej a z povzbuzujících cedrový olej, citronový olej či pomerančový olej.

 2. Můžu kombinovat různé jednodruhové oleje dohromady?
  Ano můžete. Vždy je však dobré kombinovat ty esenciální oleje, které spolu působí v synergii. Dle zásad aromaterapie je vhodné například levandulový olej kombinovat s borovicovým olejem či olejem z citronové trávy.

 3. Jaký je nejlepší způsob aplikace esenciálních olejů na kůži?
  Před aplikací na kůži esenciální oleje vždy důkladně nařeďte v nosném oleji. Poměry ředění jsou uvedené v popiscích u jednotlivých esenciálních olejů.

 4. Může se esenciální olej používat při aromaterapii?
  Ano, CTEO® kvalita našich esenciálních olejů umožňuje všechny způsoby běžných aromaterapeutických aplikací. Vždy je však nutné respektovat zásady bezpečného použití a dodržovat doporučené dávkování, uvedené v popiscích jednotlivých esenciálních olejů.