BEWIT ČERVENÁ ŘEPA - prášek

221 Kč 408 Kč od 221 Kč
Varianta

Náš prášek z červené řepy je přitažlivě karmínový a výživově hodnotný. Vhodný do rostlinných pomazánek, dipů, polévek i dezertů. Skvělé přírodní barvivo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PRÁŠEK Z ČERVENÉ ŘEPY

Přitažlivě karmínový a výživově hodnotný, takový je náš prášek z červené řepy. Přidat jej můžete do rostlinných pomazánek, dipů, polévek i dezertů. Pro své výborné barvící schopnosti poslouží také jako skvělé potravinářské barvivo. 

HISTORIE

Elixír mládí

Rudě zbarvené bulvy řepy byly důvěrně známou pochoutkou již za dob existence starého Říma. Už tehdy si Římané z bulv připravovali výživnou šťávu, kterou nazývali elixírem mládí. [1] 

SLOŽENÍ

Prášek z bulvy červené řepy

Řepa červená - kořenová zelenina původem ze Středomoří. Výsledný prášek karmínové barvy je získáván mletím sušených dření jejich bulv.

Výživově hodnotná superpotravina

Vitaminy, minerály, polyfenolické látky, organické kyseliny, betalainy. Pro tyto a další přirozeně obsažené látky je řepa výživově hodnotnou superpotravinou, která patří do vyváženého jídelníčku. 

POUŽITÍ

Do rostlinných pomazánek, dipů, polévek i dezertů

Náš prášek z řepy má přitažlivě karmínovou barvu a jemně sladkou, zemitou chuť. Přidat jej můžete do rostlinných pomazánek, dipů, polévek i dezertů. Pro své výborné barvící schopnosti poslouží také jako skvělé potravinářské barvivo. Můžete jim ozvláštnit vaše rizotto, těstoviny i například dort

ZEMĚ PŮVODU: INDIE 

ZDROJE

[1] Spiegel, M.; Gamian, A.; et al. Antiradical Activity of Beetroot (Beta vulgaris L.) Betalains. Molecules 2021, (26), 1-20.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: