Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

KONOPNÝ PROTEIN BIO

151 Kč 467 Kč od 151 Kč
Varianta

Superpotravina napěchovaná kvalitními, lehce vstřebatelnými bílkovinami s vysokou nutriční hodnotou, navíc v čistě přírodní podobě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO KONOPNÝ PROTEIN

Superpotravina napěchovaná kvalitními, lehce vstřebatelnými bílkovinami s vysokou nutriční hodnotou, navíc v čistě přírodní podobě. Proměňte své snídaňové kaše či oblíbené smoothie na bílkoviny bohaté jídlo, které zasytí. Vyrobte si své vlastní proteinové nápoje, tyčinky či jinou potréninkovou svačinku, čistě dle svého gusta.

HISTORIE

Vše započalo v daleké Číně

Objeviteli této sytě zelené rostliny jsou bezesporu Číňané. Tehdejší císař Chen Nung zaznamenal informaci o neuvěřitelném působení konopí do prvního čínského lékopisu, čímž strhnul lavinu obrovského zájmu nejen tehdejších čínských lékařů. A jak už to tak bývá, na základě migrace kočovných národů a ověřených zkušeností se povědomí o této posvátné rostlině rozptýlilo do celého světa. [1]

Chutná a přesto výživná

Rostlina se stala oblíbenou také pro svůj rychlý růst a bezezbytkové využití. Chutná a vysoce výživná konopná semena byla pro vysoký obsah bílkovin a olejů přidávána do všelijakých pokrmů. [1,2]

Stále větší zájem

Zájem o konopné produkty se neustále zvyšuje, a to nejen u nadšených spotřebitelů, ale také u výrobců doplňků stravy na čistě přírodní bázi. [2]

PĚSTOVÁNÍ A VÝROBA

Konopí je rostlina s nízkým dopadem na životní prostředí

Rostlina konopí je proslulá zejména pro svůj velmi rychlý růst a poměrně velkou odolnost, pro kterou nejsou zapotřebí žádné pesticidy a herbicidy. To z ní dělá plodinu s nízkým dopadem na životní prostředí. Už po 120 dnech od zasazení lze konopí sklidit. Výsledný konopný protein je získáván z výlisků vznikajících při lisování konopného oleje.

Jemně mletý prášek

Výlisky jsou zpracovávány pouze šetrným mletím a proséváním, tedy mechanickým procesem, který nevyžaduje vysoké teploty. Přirozený obsah enzymů a aktivních látek ve výsledném prášku je tímto způsobem zachován.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Bílkovinami napěchovaná superpotravina

Pro vysoký obsah bílkovin přijde vhod nejen sportovcům, kteří mají jejich zvýšenou potřebu. Obsah bílkovin je v porovnání s hovězím steakem dokonce dvojnásobný, což z něj dělá bílkovinami napěchovanou superpotravinu. Díky přirozeně přítomným polysacharidům a rostlinným olejům navíc nakopne a dodá energii. [3,4]

Zelená posila nejen po posilování

Bílkoviny zastávají mnoho důležitých funkcí. Kromě budování svalů jsou potřebné pro tvorbu hormonů, enzymů, krve, obranných látek a dalších struktur. Na jejich dostatečný příjem je důležité dbát, a to v každém věku. [5]

Bez obav

Konopný protein je vyroben ze semínek technického konopí, které neobsahují psychoaktivní látky, jako je například THC. [3] Ba naopak vzhledem k vysoké výživové hodnotě by byla škoda se jim vyhýbat. Navíc předpisy spojené s konopnými produkty jsou velice přísné, tak buďte bez obav.

POUŽITÍ

Na snídani, ke svačině kdykoliv…

Konopný protein je typický svou zelenou barvou a charakteristickou, zemitou chutí s oříškovými podtóny. Můžete jej přidat do snídaňových kaší, smoothie a raw dezertů. Pro své složení a strukturu je také ideální ingrediencí při přípravě domácích proteinových tyčinek a nápojů.

ZEMĚ PŮVODU

Čína

ZDROJE

[1] BONINIA, Sara Anna et al., 2018. Cannabis sativa: A comprehensive ethnopharmaco­logical review of a medicinal plant with a long history. Journal of Ethnopharmacology. 5(227), 300-315.

[2] WANG, Xian-Sheng, Chuan-He TANG, Xiao-Quan YANG a Wen-Rui GAO. Characterization, amino acid composition and in vitro digestibility of hemp (Cannabis sativa L.) proteins. Food Chemistry. 2008, (107), 11-18.

[3] HOUSE, JAMES D., JASON NEUFELD a GERO LESON. Evaluating the Quality of Protein from Hemp Seed (Cannabis sativa L.) Products Through the use of the Protein Digestibility-Corrected Amino Acid Score Method. Journal of Agricultural and Food Chemistry. 2010, 58, 11801-11807.

[4] HOFFMAN, Jay R. a Michael J. FALVO. PROTEIN - WHICH IS BEST? Journal of Sports Science and Medicine. 2004, (3), 118-130.

[5] MILLWARD, D Joe, Donald K LAYMAN, Daniel TOMÉ a Gertjan SCHAAFSMA. Protein quality assessment: impact of expanding understanding of protein and amino acid needs for optimal health. The American Journal of Clinical Nutrition. 2008, 87(5), 1576-1581.


ø Výživové údaje

Na 100 g
Energetická hodnota 1724 kJ / 412 kcal
Tuky 12,5 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 1,7 g
Sacharidy 12,5 g
- z toho cukry 0 g
Vláknina 7,2 g
Bílkoviny 55,0 g
Sůl <0,1 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: