VIŠŇOVÝ OLEJ BIO

370 Kč 618 Kč 834 Kč 1 074 Kč od 370 Kč
Varianta

Tento BIO certifikovaný, za studena lisovaný višňový olej si pro jeho lahodnou chuť a nádhernou vůni zkrátka zamilujete.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO VIŠŇOVÝ OLEJ

Tento BIO certifikovaný, za studena lisovaný višňový olej si pro jeho lahodnou chuť a nádhernou vůni zkrátka zamilujete. Rostlinné zmrzliny, RAW dezerty a další sladké pokrmy příjemně zjemní a dodá jim originální nádech. Stačí opravdu jen lžička.

HISTORIE

Višně napříč staletími

Nádherně kvetoucí višně prorůstaly krajinu podél Kaspického a Černého moře již v období 300 let před naším letopočtem. Jejich šťavnaté plody si postupně získali antické Řeky, Peršany a Indy. Přispěli i Římané, díky kterým se višně rozšířily do dalších koutů světa. [1]

Mimořádný olej nádherné vůně

Mimořádné složení a nádherná vůně, pro tyto a další jedinečné vlastnosti má višňový olej využití nejen v potravinářství, ale také v kosmetice, kde je přidáván do hydratačních krémů a vícesložkových olejových sér. [2,3]

PŮVOD A PĚSTOVÁNÍ

Získáván šetrně, lisován za studena

Zlatavý višňový olej je z višňových jader získáván šetrným způsobem, lisováním za studena. Díky tomu si zachová svou přirozenou barvu, vůni a maximální množství vitamínů, minerálů a biologicky aktivních látek.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Omega-6 mastná kyselina linolová

Výživové a další cenné vlastnosti višňového oleje jsou dány zejména přítomností esenciální omega-6 mastné kyseliny linolové, která tvoří až přes 50 % z celkového zastoupení mastných kyselin.

POUŽITÍ

Do rostlinných zmrzlin, RAW dezertů, sladkých pokrmů

Pro svou přirozeně lahodnou chuť a originální nádech je višňový olej ideální přísadou do rostlinných zmrzlin, RAW dezertů a dalších sladkých pokrmů. Jeho přídavkem lze docílit i jejich požadované jemnosti. Stačí opravdu jen lžička.

NA ZÁVĚR

  • 100% přírodní
  • Bez barviv a konzervantů
  • Vhodný pro vegany a vegetariány

ZDROJE

[1] KIM, D.O., H.J. HEO a Y.J. KIM. Sweet and sour cherry phenolics and their protective effects on neuronal cells. J Agric Food Chem. 2005, 53(26), 9921-9927.

[2] Viorica-Mirela, P.; Misca, C.; et al. Characterization of sour cherries (Prunus cerasus) kernel oil cultivars from Banat. Journal of Agroalimentary Processes and Technologies 2011, 17 (4), 398-401.

[3] Kazempour-Samak, M.; et al. Sour Cherry (Cerasus vulgaris Miller) Kernel Oil as the Novel Functional Edible Oil: Sensory Evaluation and Antioxidant and Physicochemical Properties. J. Food Qual. 2021, 1-9.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: