ŠÍPKOVÝ OLEJ (50 ml)

145 Kč 414 Kč od 145 Kč
Varianta

Šípkový olej je jako stvořený pro pleť zralou, citlivou a poškozenou jizvami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ŠÍPKOVÝ OLEJ JE POVĚSTNÝ V PÉČI O ZJIZVENOU POKOŽKU

Král přírodních olejů - takto je pro své viditelně transformativní působení označován právě šípkový olej. Jako takový obstojí nárokům všech typů pleti, avšak pověstný je v péči o pokožku zjizvenou.

Pošlete jizvy k šípku

Šípkový olej je tradičně používán na zmírnění viditelnosti jizviček.[1] Klíčovou roli v tomto účinku hraje vysoký obsah esenciální mastné kyseliny linolové a kyseliny olejové, které synergicky vyvažují přirozenou fyziologickou funkci kůže a udržují tak pleť vláčnou a rozjasněnou.

Olej patří mezi tzv. suché oleje, takže se snadno vstřebává a nezanechává mastný film.

Synonymum pro anti-aging

Šípkový olej poskytuje nadstandardní péči i pleti stárnoucí a unavené. A to především pro obsažený vitamin E, který chrání pokožku před nepříznivými vnějšími vlivy a spolehlivě podporuje její vitalitu. Vyvážené složení mastných kyselin navíc zlepšuje celkovou pružnost a pevnost pleti. [3]

Cesta ke sjednocené pleti

Přirozeně se vyskytující karotenoidy dodávají oleji charakteristickou oranžovou barvu, která se postará o to, aby vaše pleť byla dokonale sjednocená. [4]

BENEFITY, KTERÉ VAŠEMU TĚLU DOPŘEJE ŠÍPKOVÝ OLEJ

  • Chrání pleť proti volným radikálům
  • Ideální v péči o pleť poškozenou jizvami
  • Zvyšuje elasticitu pleti a intenzivně ji hydratuje
  • Sjednocuje tón pleti
  • Dobře se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty
  • Uplatňuje se jako nosný olej pro BEWIT esenciální oleje - smícháním se prodlužuje doba postupného vstřebávání esenciálního oleje.
  • V kombinaci s BEWIT esenciálními vodami se postará o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti.

HISTORIE

Posila nejen starých čínských lékařů

Již staří čínští lékaři si z šípků vyráběli své vlastní přípravky, které předepisovali při mnoha neduzích. Velkou pomocí byly šípky i během druhé světové války, kdy pro velmi vysoký obsah vitaminu C představovaly plnohodnotnou alternativu citrusových plodů.

PŮVOD: INDIE

Za studena lisovaný olej ze semen plodů růže šípkové

Růže šípková (Rosa canina) - vytrvalá rostlina rostoucí zejména v oblasti střední Evropy, Kavkazu a v některých částech střední Asie. Výsledný olej je získáván ze semen jejich plodů šetrným způsobem, lisováním za studena.

SLOŽENÍ

Rosa Canina Seed Oil

NÁVOD K POUŽITÍ

Omlazující péče pro vaši pleť

Aplikujte jako pleťový olej na obličej a dekolt. Šípkový olej je vhodnou ingrediencí pro přípravu kosmetických přípravků - Kombinací s BEWIT esenciálním olejem a BEWIT nosnými oleji můžete naředit koncentraci přesně na míru vašim potřebám a prodloužit tak dobu vstřebávání samotného esenciálního oleje.

ZDROJE

[1] P. Valerón-Almazán, A.J. Gómez-Duaso, N. Santana-Molina, M.A. García-Bello, G. Carretero, Evolution of Post-Surgical Scars Treated with Pure Rosehip Seed Oil,// J. Cosmet. Dermatol. Sci. Appl. 05// (2015) 161. https://doi.org/…a.2015.52019.

[2] R. Qadir, F. Anwar, Chapter 28 - Cold pressed rosehip seed oil, in: M.F. Ramadan (Ed.), Cold Press. Oils, Academic Press, 2020: pp. 315-322. https://doi.org/…88-1.00028-1.

[3] L. Phetcharat, K. Wongsuphasawat, K. Winther, The effectiveness of a standardized rose hip powder, containing seeds and shells of Rosa canina, on cell longevity, skin wrinkles, moisture, and elasticity, Clin. Interv. Aging. 10 (2015) 1849-1856. https://doi.org/…7/CIA.S90092.

[4] I. Mármol, C. Sánchez-de-Diego, N. Jiménez-Moreno, C. Ancín-Azpilicueta, M.J. Rodríguez-Yoldi, Therapeutic Applications of Rose Hips from Different Rosa Species, Int. J. Mol. Sci. 18 (2017) 1137. https://doi.org/…ijms18061137.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: