SACHA INCHI OLEJ BIO (250 ml)

569 Kč
Varianta

Olej netradiční, nevídaný a mimořádně výživný - to je Sacha Inchi olej. Jeho příjemná chuť skvěle doplní zeleninové saláty, pomazánky i marinády a dipy. Pro doplnění cenných fytonutrientů jej můžete užívat i přímo, takzvaně „na lžičku”.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO SACHA INCHI OLEJ PŘÍJEMNÉ CHUTI

Exkluzivita tohoto netradičního Sacha Inchi oleje spočívá v jeho nevídaných vlastnostech a mimořádné výživové hodnotě, pro kterou je proslulý po celém světě. Díky své příjemné chuti je skvělý do salátů, pomazánek, marinád, dipů a mnoha dalších pokrmů studené kuchyně. Pro doplnění cenných fytonutrientů může být konzumován i přímo, takzvaně „na lžičku”.

HISTORIE

Již před 3 000 lety

Sacha Inchi (Plukenetia volubilis) je popínavou rostlinou původem z jihoamerické Amazonie. Blahodárných účinků semen této rostliny využívali již staří Inkové, a to před 3 000 lety. [1, 2]

PROCES ZPRACOVÁNÍ

Lisován za studena

Sacha Inchi olej je získáván ze semen peruánské rostliny Sacha Inchi (Plukenetia Volubilis), tím nejšetrnějším způsobem, lisováním za studena. Maximální obsah vitaminů a cenných fytonutrientů je tímto způsobem zachován.

SLOŽENÍ

Olej života

Esenciální mastné kyseliny, vitaminy A a E, cenné fytonutrienty – ty jsou důvodem proč zařadit Sacha Inchi olej do svého jídelníčku. Navíc i přes vysoký obsah esenciální omega-3 mastné kyseliny disponuje příjemnou chutí. Není divu, že je tento zázrak z amazonie často označován jako „olej života”. [1, 2]

POUŽITÍ

Do salátů, pomazánek, dipů a marinád

Sacha Inchi olej je typický svou příjemnou chutí a méně výraznou vůní. Využívá se výhradně ve studené kuchyni, protože jeho tělu prospěšné látky jsou citlivé na vysoké teploty. Skvělý je do zeleninových salátů, pomazánek, dipů a marinád. Pro doplnění cenných fytonutrientů může být konzumován i přímo, takzvaně „na lžičku”.

ZEMĚ PŮVODU

Peru

ZDROJE

[1] Goyal, A.; Tanwar, B.; Sihag, M. K.; et al. Sacha inchi (Plukenetia volubilis L.): An emerging source of nutrients, omega-3 fatty acid and phytochemicals. Food Chem. 2022, (373), 1–10.

[2] Kittibunchakul, S.; et al. Evaluation of Sacha Inchi (Plukenetia volubilis L.) By-Products as Valuable and Sustainable Sources of Health Benefits. Horticulturae 2022, (8), 1–12.


ø Výživové údaje

Na 100 ml
Energetická hodnota 3700 kJ / 900 kcal
Tuky 100 g
– z toho nasycené mastné kyseliny 6,2 g
– z toho mononenasycené mastné kyseliny 8,4 g
– z toho kyselina olejová (omega 9) 8,4 g
– z toho polynenasycené mastné kyseliny 85,4 g
– z toho kyselina linolová (omega 6) 36,8 g
– z toho kyselina alfa-linolenová (omega 3) 48,6 g
Sacharidy 0 g
– z toho cukry 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl 0 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: