PUPALKOVÝ OLEJ (250 ml)

496 Kč
Varianta

Vysoce hodnotný rostlinný olej, který skutečně přijde vhod. Skvělý do zeleninových salátů, luštěninových jídel i rostlinných pomazánek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PUPALKOVÝ OLEJ

Vysoce hodnotný rostlinný olej, který skutečně přijde vhod. Skvělý do zeleninových salátů, luštěninových jídel i rostlinných pomazánek. Pro jeho výživové vlastnosti jej můžete konzumovat také přímo, takzvaně „na lžičku“.

HISTORIE

Jedlá a vysoce prospěšná

Již po celá staletí je pupalka velmi prospěšnou a pozitivně vnímanou bylinkou. Kořeny, listy, semena, pupeny i květy. Skoro všechny její části jsou jedlé a široce využitelné. [1]

Hvězda noci

Jednou ze zvláštností pupalky je, že své nádherně žluté květy rozevírá až s příchodem soumraku, s příchodem noci. Na jejím opylení se tak podílí pouze noční motýly, zejména lišaj pupalkový. [2]

Triumf domorodých Američanů

Zprvu pupalkové nálevy, později pupalkový olej si pro své zklidňující a silné regenerační účinky získali mnoho kultur po celém světě. Oblíbenými se stali také u domorodých Američanů, pro které mohly býti první pomocí při kožních zánětech a nepříjemných vyrážkách. [2,3]

PŮVOD A PĚSTOVÁNÍ

Získáván šetrně, lisován za studena

Čirý olej se světlounce žlutým nádechem je ze semen pupalky dvouleté získáván šetrným způsobem, lisováním za studena. Díky tomu si zachovává maximální množství vitamínů, minerálů a jedinečných biologicky aktivních látek.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Vysoce hodnotný rostlinný olej

Pro obsah esenciálních mastných kyselin a jedinečných biologicky aktivních látek je pupalkový olej vysoce hodnotným, rostlinným olejem s mnoha příznivými účinky.

POUŽITÍ

Do zeleninových salátů, luštěninových jídel i rostlinných pomazánek.

Pupalkový olej má neutrální až mírně nahořklou chuť a využívá se výhradně ve studené kuchyni. Ať už čistý či v naředěné podobě skvěle dochutí zeleninové saláty, luštěninová jídla i rostlinné pomazánky. Vhodný je také k přímé konzumaci, takzvaně „na lžičku“.

NA ZÁVĚR

  • 100% přírodní
  • Bez barviv a konzervantů
  • Vhodný pro vegany a vegetariány

ZEMĚ PŮVODU: ČÍNA

ZDROJE

[1] Rodriguesa, R. F.; Costaa, I. C.; Almeidaa, F. B.; et al. Development and characterization of evening primrose (Oenothera biennis) oil nanoemulsions. Revista Brasileira de Farmacognosia 2015, (25), 422-425.

[2] Timoszuk, M. Evening Primrose (Oenothera biennis) Biological Activity Dependent on Chemical Composition. Antioxidants 2018, 7 (108), 1-11.

[3] Evening Primrose Oil. Complementary and Alternative medicin 2009, 80 (12), 1405-1406.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: