OLEJ ZE SEMEN ČERNÉHO RYBÍZU (250 ml)

596 Kč
Varianta

Tento netradiční olej předčí všechna vaše očekávání. Pro svou lehounkou texturu a příjemně jemnou chuť je výborným doplněním snídaňových kaší, pudinků, dezertů a mnoha dalších sladkých i slaných pokrmů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PŘÍJEMNĚ JEMNÝ A LEHOUNKÝ OLEJ ZE SEMEN ČERNÉHO RYBÍZU

Tento netradiční olej ze semen černého rybízu vyniká příjemně jemnou chutí a lehounkou texturou. Výborný je do snídaňových kaší, pudinků, dezertů a mnoha dalších sladkých i slaných pokrmů. Pro doplnění esenciálních mastných kyselin jej můžete užívat i přímo, takzvaně „na lžičku”.

HISTORIE

Opravdový poklad

Nakyslé a přesto příjemně nasládlé kuličky černého rybízu nejsou žádnou novinkou. K nalezení byly již v 16. století, a to nejen na území dnešního Německa. Pro chudinu byly ovocem, pro bohaté vínem a pro babky kořenářky - opravdovým pokladem. [1, 2]

PROCES ZPRACOVÁNÍ

Olej ze semínek

Rybíz černý (Ribes nigrum) - ovocný keř původem z Evropy. Výsledný olej je získáván ze semínek jeho plodů, tmavě černých bobulí.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Zdroj esenciálních mastných kyselin

Jedinečnost rybízového oleje spočívá ve složení mastných kyselin, které je z velké části tvořeno esenciálními kyselinami. A to omega-6 kyselinou linolovou, omega-3 kyselinou alfa-linolenovou a vzácnou kyselinou gama-linolenovou. V malém množství je v oleji obsažena i kyselina stearidonová.

I když se esenciální mastné kyseliny účastní mnoha důležitých biochemických reakcí, lidský organismus si je nedokáže syntetizovat sám. Nemá k tomu dostatečnou enzymovou výbavu. Proto by měly být přijímány spolu se stravou. [2]

POUŽITÍ

Do snídaňových kaší, pudinků, dezertů…

Olej ze semínek černého rybízu se vyznačuje příjemně jemnou chutí a lehounkou texturou. Výborný je do snídaňových kaší, pudinků, dezertů a mnoha dalších sladkých i slaných pokrmů.

Vhodný i k přímé konzumaci, takzvaně „na lžičku“.

ZEMĚ PŮVODU

Čína

ZDROJE

[1] CIORNEA, E.; et al. A BIOCHEMICAL STUDY ON THE VACCINIUM MYRTILLUS, RIBES RUBRUM AND RIBES NIGRUM FRUITS FROM THE SPONTANEOUS FLORA. Neth. J. Agric. Sci. 2009

[2] Wu, D.; Meydani, M.; Lynette, S. L.; et al. Effect of dietary supplementation with black currant seed oil on the immune response of healthy elderly subjects. The American Journal of Clinical Nutrition 1999, 70 (4), 536-543.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: