Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

OLEJ Z HROZNOVÝCH JADER

140 Kč 199 Kč 274 Kč 330 Kč od 140 Kč
Varianta

Tento mimořádně jemný a lahodný olej s jemně nahořklými podtóny je výborný do rostlinných pomazánek, dipů, luštěninových a zeleninových salátů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OLEJ Z HROZNOVÝCH JADER

Mimořádně jemný a lahodný - takový je olej z hroznových jader. Výborný je do rostlinných pomazánek, dipů, luštěninových a zeleninových salátů. Pro své jedinečné složení je právoplatně považován za funkční potravinu.

HISTORIE

Královský olej

Ve Španělsku byly blahodárné účinky oleje z hroznových objeveny již ve 14. století a to díky arabskému lékaři, který jej naordinoval králi Ferdinandovi IV. Kastilskému. Ten byl jeho účinky natolik ohromen, že jej pojmenoval „královským olejem”.

PĚSTOVÁNÍ A PŮVOD

Ze semínek vinných hroznů

Réva vinná (Vitis vinifera) - je notoricky známou popínavou rostlinou. Výsledný olej je získáván z jader jejich plodů, vinných hroznů.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Kyselina linolenová, fytosteroly, antioxidanty

Jako takový je olej z hroznových jader výborným zdrojem esenciální omega-6 mastné kyseliny linolové, která je v oleji obsažena v množství přesahující 60 %. Spolu s obsaženými fytosteroly a cennými antioxidanty je olej z hroznových jader právoplatně řazen mezi funkční potraviny.

NÁVOD K POUŽITÍ

Do salátu, luštěninových pomazánek, dipů …

Olej z hroznových jader disponuje mimořádně jemnou a lahodnou chutí s jemně nahořklými podtóny. Výborný je do rostlinných pomazánek, dipů, luštěninových a zeleninových salátů.

ZEMĚ PŮVODU: ČÍNA


ø Výživové údaje

Na 100 ml
Energetická hodnota 3700 kJ / 900 kcal
Tuky 100 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 12 g
- z toho mononenasycené mastné kyseliny 15 g
- z toho polynenasycené mastné kyseliny 73 g
Sacharidy 0 g
- z toho cukry 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl 0 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: