NIMBOVÝ OLEJ (100 ml)

123 Kč 350 Kč od 123 Kč
Varianta

Rostlinný, za studena lisovaný olej. Rostlinné oleje jsou nazývány tekutým světlem. Jsou zásobárnou energie a mnoha jedinečných látek a živin. Použití jako surovina.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Za studena lisovaný nimbový olej získaný z plodů stálezeleného okrasného stromu Azadirachta Indica. Můžeme ho také nalézt pod názvem nimba nebo zederach indický. Pro své blahodárné účinky je považován za vysoce cenný poklad Indie. V Indii je znám po tisíce let, a to zejména pro obsah komplexně aktivních látek, které po dalších výzkumech potvrdili antibakteriální, antimykotické a antivirové účinky. Nimbové semeno obsahuje skupiny sekundárních metabolitů včetně známého azadirachtinu, který tyto skvělé účinky společně vytváří.

Strom kvete drobnými bílými květy, ze kterých poté vykvetou plody podobné olivám. Jádra mohou obsahovat až 50% oleje. Vylisovaný olej může mít až tmavě hnědou barvu. Charakteristickým znakem je jeho silný, pomalu až odpudivý zápach připomínající vůni koření. Se zjištěním, jak všestranné je jeho použití, vám vůně ale nebude překážet. Při pokojové teplotě může olej tuhnout.

Díky jeho insekticidním vlastnostem ho lze využít jako přírodní pesticid proti zahradním škůdcům. Antibakteriální účinky nimbového oleje mohou ničit bakterie a parazity. Je proto oblíbený v péči o domácí mazlíčky, především při kožních potížích a odpuzení havěti.

Použití jako surovina.

Olej není vhodný pro vnitřní užití.

Nepoužívejte při těhotenství.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Český botanický název: Zederach indický (nimba)
Anglický název: Neem oil
Latinský název: Melia Azadirachta Seed Oil
Země původu: Indie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: