MORINGOVÝ OLEJ (50 ml)

232 Kč 660 Kč od 232 Kč
Varianta

Rostlinný, za studena lisovaný olej. Rostlinné oleje jsou nazývány tekutým světlem. Jsou zásobárnou energie a mnoha jedinečných látek a živin. Použití jako surovina.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Za studena lisovaný moringový olej se vyrábí ze semen Moringy olejodárné (Moringa oleifera). Moringa je strom, jako rod je jediný z čeledi moringovitých. Strom se v průběhu staletí rozšířil i do jiných oblastí, kde se pěstuje například i jako zelenina. Celkem známe 13 druhů Moringy. Nejznámější typ Moringa oleifera, jinak také známá pod názvem strom života, roste v rovníkových a tropických oblastech, jde o malý opadavý strom, má malé, jasně zelené oválné listy. Tyto listy se dají jíst i syrové, přidávají se do salátů, vařené se poté jí jako zelenina.

Moringa a moringový olej lze dohledat již v Indických spisech několik tisíc let starých, ze začátku byla Moringa panovníky Indie používána především jako koření. Poté, když se přes britské kolonizátory dostala až od Evropy, začalo se uznávat, že semena Moringy ukrývají mnohem více „zlata“, než bylo doposud známo.

Moringový olej se používá v širokém odvětví. V indické kultuře se používal k léčbě akné, různým pigmentačním obtížím a také proti vráskám. Výjimečný je vysoký obsah kyseliny behenové, proto moringový olej občas nalezneme pod názvem behenový olej. Moringový olej najdeme v mnoha recepturách krému a sprchových gelů. V jiném odvětví ho lze nalézt jako mazací prostředek v hodinářství.

Použití jako surovina.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

Český botanický název: Moringa olejodárná
Anglický název: Moringa oil
Latinský název: Moringa Oleifera
Země původu: Indie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: