MANDLOVÝ OLEJ

161 Kč 244 Kč 326 Kč 410 Kč od 161 Kč
Varianta

Tento všestranný pomocník sametově jemné konzistence je výborný do rostlinných pomazánek, dipů, salátových zálivek a mnoha dalších pokrmů. Své využití má i v teplé kuchyni.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SAMETOVĚ JEMNÝ MANDLOVÝ OLEJ

Všestranný pomocník sametově jemné konzistence, tím je mandlový olej. Výborný je do rostlinných pomazánek, dipů, salátových zálivek a mnoha dalších pokrmů. Pro jeho neutrální chuť i vůni a dobrou tepelnou stabilitu jej můžete využít i při pečení a vaření.

HISTORIE

Již ve starých školách tradiční medicíny

Blahodárné účinky mandlového oleje byly vyučovány již ve starých čínských, ajurvédských a řeckoperských školách medicíny. Už tehdy bylo doporučováno jak jeho vnitřní, tak vnější užití. [1, 2]

PROCES ZPRACOVÁNÍ

Olej ze sladkých mandlí

Mandloň obecná (Prunus amygdalus var. dulcius) je středně-velkým stromem původem z Číny. Tolik ceněný olej je získáván z jeho jader, sladkých mandlí.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Kyselina olejová, linolová a další přirozeně obsažené látky

Z pohledu složení mastných kyselin je mandlový olej výborným zdrojem kyseliny olejové, která je v oleji zastoupena až z 80-ti % a podílí se na jeho dobré tepelné stabilitě. Spolu s esenciální omega-6 mastnou kyselinou linolovou, vitamíny, minerály a rostlinnými fytosteroly je mandlový olej vysoce výživným a překvapivě všestranným pomocníkem.

Vyzdvihován je také jeho mimořádně vysoký obsah vitamínů E a K.

POUŽITÍ

Do rostlinných pomazánek, dipů, salátových zálivek…

Náš mandlový olej disponuje sametově jemnou konzistencí a neutrální chutí i vůní. Přidat jej můžete do rostlinných pomazánek, dipů, salátových zálivek a mnoha dalších slaných i sladkých pokrmů.

Při vysokých teplotách se nepřepaluje, můžete jej proto využít i při pečení a vaření.

ZEMĚ PŮVODU

Maroko

ZDROJE

[1] Čolić, S.; Zec, G.; Natić, M.; et al. Almond (Prunus dulcis) oil. Fruit Oils: Chemistry and Functionality 2019, 149–180.

[2] Singh, D. Almond (Prunus amygdalus Batsch.): A Latest Review on Pharmacology and Medicinal uses. Research J. Pharm. and Tech. 2022, 15 (7), 3301–3310.


ø výživové údaje

Na 100 ml
Energetická hodnota 3693 kJ / 882 kcal
Tuky 99,8 g
– z toho nasycené mastné kyseliny 2,1 g
– z toho mononenasycené mastné kyseliny 75,9 g
– z toho polynenasycené mastné kyseliny 21,2 g
Sacharidy 0 g
– z toho cukry 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl <0,1 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: