KOKOSOVÝ OLEJ FRAKCIONOVANÝ (200 ml)

353 Kč
Varianta

Rostlinný, za studena lisovaný olej. Rostlinné oleje jsou nazývány tekutým světlem. Jsou zásobárnou energie a mnoha jedinečných látek a živin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Frakcionovaný kokosový olej je vyroben z přírodního kokosového oleje. Od slovíčka frakcionovaný můžeme odvodit, že je rozdělen na tzv. frakce. Stejně jako přírodní kokosový olej je bohatým zdrojem mastných kyselin, každý z nich ale obsahuje jiné mastné kyseliny. Kyselina laurová, která se vyskytuje v přírodním kokosovém oleji, je zde při procesu frakcionace odstraněna. Díky odstranění kyseliny laurové si tento olej zachovává kapalnou formu. Při procesu frakcionace dochází k oddělování různých druhů mastných kyselin, které se v oleji nacházejí přirozeně. Tuto technologii využívají především potravinářské podniky.

Ve frakcionovaném kokosovém oleji je zastoupena především kyselina kaprylová 65% a kyselina kaprinová 42%. Tyto mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem jsou v těle metabolizovány jinak než ostatní tuky. Frakcionovaný olej můžeme na trhu také najít pod zkráceným názvem MCT olej. Zkratka z anglického názvu Medium Chain Triglycerides znamená středně dlouhé řetězce triacylglyceridu (tedy mastných kyselin).

Díky své tekuté formě má mnohem širší využití. Velmi oblíbený je v kosmetickém průmyslu, dobře se vstřebává.

Český botanický název: Kokosový ořech
Anglický název: Coconut oil
Latinský název: Cocos Nucifera Oil
Země původu: Filipíny


ø výživové údaje

  Na 100 g
Energetická hodnota 3700 kJ / 900 kcal
Tuky 100 g
– z toho nasycené mastné kyseliny 99,9 g
Sacharidy 0 g
– z toho cukry 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl 0 gBuďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: