PERILOVÝ OLEJ BIO (250 ml)

550 Kč
Varianta

Exotický, svěží, výživný - takový je perilový olej. Výborný je do studených těstovinových pokrmů, zeleninových salátů i veganských pomazánek. Pro doplnění esenciálních mastných kyselin jej můžete konzumovat i přímo, takzvaně „na lžičku”.

Detailní informace

Detailní popis produktu

VÝŽIVNÝ BIO PERILOVÝ OLEJ

Tento výživný olej ze semínek exotické perily vyniká svěží nezaměnitelnou chutí, pro kterou je výborný do zeleninových salátů, veganských pomazánek a těstovinových pokrmů podávaných za studena. Díky svému jedinečnému složení, zejména obsahu esenciálních omega-3 a 6 mastných kyselin, je navíc právoplatnou alternativou lněného oleje. Doporučováno je proto i jeho přímé užívání takzvaně „na lžičku”.

HISTORIE

Užitečné Shiso

Perila křovitá, neboli Shiso, je velmi užitečným keřem původem z Číny, kde jsou k medicínským účelům využívány jeho semena i listy, a to již po celá tisíciletí. [1]

PROCES ZPRACOVÁNÍ

Lisován za studena

Perilový olej je získáván ze semen exotického asijského keře Perily křovité (Perilla frutescens), tím nejšetrnějším způsobem, lisováním za studena. Maximální obsah vitaminů, fytonutrientů a výživných látek je tímto způsobem zachován.

SLOŽENÍ

Exotická alternativa lněného oleje

Exkluzivita perilového oleje spočívá především ve vysokém obsahu omega-3 mastné kyseliny α-linolenové, která je zastoupena až z 60%, a omega-6 mastné kyseliny linolové, která je zastoupena z 15 %. Perilový olej je proto právoplatně exotickou alternativou lněného oleje. [2, 3]

POUŽITÍ

Do těstovinových pokrmů, salátů, pomazánek

Perilový olej je typický svou svěží, nezaměnitelnou chutí po bylinkách. Využívá se výhradně ve studené kuchyni, protože jeho tělu prospěšné látky jsou citlivé na vysoké teploty. Výborný je do zeleninových salátů, veganských pomazánek a těstovinových pokrmů podávaných za studena.

Doporučováno je i jeho přímé užívání takzvaně „na lžičku”.

ZEMĚ PŮVODU

Čína

ZDROJE

[1] Yua, H.; Qiua, J.; Maa, L.; et al. Phytochemical and phytopharmaco­logical review of Perilla frutescens L. (Labiatae), a traditional edible-medicinal herb in China. Food and Chemical Toxicology 2017, 108, 375–391.

[2] Health effects of omega-3,6,9 fatty acids: Perilla frutescens is a good example of plant oils. Orient Pharm Exp Med 2011, (11), 51–59.

[3] Longvah, T.; Deosthale, Y.; et al. Nutritional and short term toxicological evaluation of Perilla seed oil. Food Chem. 2000, 70 (1), 13–16.


ø Výživové údaje

Na 100 ml
Energetická hodnota 3700 kJ / 900 kcal
Tuky 100 g
– z toho nasycené mastné kyseliny 8,3 g
– z toho mononenasycené mastné kyseliny 16,5 g
– z toho polynenasycené mastné kyseliny 71,5 g
Sacharidy 0 g
– z toho cukry 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl <0,1 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: