OLEJ Z VLAŠSKÝCH OŘECHŮ BIO (250 ml)

428 Kč
Varianta

Tento jemný a nasládlý olej příjemně oříškové chuti dodá snídaňovým kaším, salátům a luštěninovým pomazánkám úplně jiný rozměr. V orientální kuchyni se bez něj neobejdete.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO OLEJ Z VLAŠSKÝCH OŘECHŮ

Jemný, nasládlý, příjemně oříškový - takový je za studena lisovaný olej z vlašských ořechů. Výborný je do snídaňových kaší, salátů a luštěninových pomazánek, kterým dodává úplně jiný rozměr. Tradičně je přidáván i do mnoha studených pokrmů orientální kuchyně.

HISTORIE

Jovis glans

Vysoce výživné vlašské ořechy byly důvěrně známou pochoutkou již starým Římanům, kteří si je s oblibou přidávali do svých tradičních pokrmů. Nazývali je Jovis glans, podle boha Jupitera, jemuž zasvětili právě ořešák.

S odstupem času se z těchto ořechů začal lisovat medově zlatavý olej, který se díky snadné vstřebatelnosti a vysokému obsahu cenných antioxidantů ujal i v kosmetickém průmyslu.

PĚSTOVÁNÍ A PŮVOD

Lisován šetrně, lisován za studena

Ořešák královský (Juglans regia) - je mohutným listnatým stromem dorůstajícím do výšky až 50 metrů. Výsledný olej je získáván z jeho dokonale zralých plodů šetrným způsobem, lisováním za studena.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Esenciální omega-3 a 6 mastné kyseliny

Pro vysoký obsah esenciálních mastných kyselin je olej z vlašských ořechů velmi výživným rostlinným olejem. Omega-6 mastná kyselina linolová je v oleji obsažena dokonce v množství přesahující 50 %, omega-3 mastná kyselina α-linolenová je zastoupena z 15-ti %.

MAXIMÁLNÍ MNOŽSTVÍ VITAMÍNŮ, MINERÁLŮ…

Náš olej z vlašských ořechů je získáván lisováním za studena, kdy si díky dodržení nízkých teplot zpracování a vynechání rafinace zachovává maximální množství vitamínů, minerálů a dalších tělu prospěšných látek.

NÁVOD K POUŽITÍ

Do kaše, salátu, luštěninových pomazánek…

Olej z vlašských ořechů disponuje jemnou, nasládlou a příjemně oříškovou chutí. Výborný je do snídaňových kaší, salátů a luštěninových pomazánek, kterým dodává úplně jiný rozměr. Tradičně je přidáván i do mnoha studených pokrmů orientální kuchyně.

ZEMĚ PŮVODU: MOLDÁVIE


ø Výživové údaje

Na 100 ml
Energetická hodnota 3700 kJ / 900 kcal
Tuky 100 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 11,9 g
- z toho mononenasycené mastné kyseliny 19,5 g
- z toho polynenasycené mastné kyseliny 57,2 g
Sacharidy 0 g
- z toho cukry 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl 0 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: