KÁVOVÝ OLEJ BIO (50 ml)

247 Kč
Varianta

Nepostradatelný životabudič, který zanechává pokožku svěží, vypnutou a sametovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO KÁVOVÝ OLEJ JE TÍM PRAVÝM PROBUZENÍM K VYPNUTÉ A SVĚŽÍ PLETI

Stejně jako ranní šálek kávy má tento olej sílu probudit i vaši pokožku, do které se snadno vstřebává a zanechává ji svěží, vypnutou a na dotek příjemně sametovou. Kromě těchto výhod vám propůjčí i nezaměnitelnou vůni po kávě, která naladí vaše smysly, a podnítí tolik potřebnou dávku energie.

Zázrak jménem kofein

Bioaktivní látky obsažené v kávovém oleji jsou tím nejdůležitějším, co přispívá k pověstným výhodám v podobě povzbuzujícího, osvěžujícího a vysoce aromatického oleje. Jednou z takových významných látek vyskytující se v kávovém oleji je kofein. Může být schopný podpořit mikrocirkulaci a dočasně stahovat pokožku, takže vypadá pevnější a napnutější. Stahující efekt kofeinu může krátkodobě minimalizovat i viditelnost celulitidy. [1]

Vzpruha pro oční okolí

Ne nadarmo bývá kávový olej klíčovou složkou produktů určených pro péči o oční okolí. Nejenže obsažený kofein pomáhá redukovat vzhled otoků a nevzhledných tmavých kruhů pod očima, citlivé oční okolí navíc vzpruží a viditelně rozjasní.

Antioxidanty jako cesta k zářivé pleti

Kávový olej je nabitý širokou škálou antioxidantů, které mají schopnost zachytávat volné radikály, a tím pomáhají zvrátit předčasné stárnutí pokožky. [2]

V oleji obsažené polyfenoly navíc pokožku chrání před poškozením způsobené UV zářením. Kávový olej je proto vhodným doplňkem při sluneční ochraně. [3, 4]

Navrácení do rovnováhy

Kávový olej má stejné pH jako lidská pokožka, čímž v ní pomáhá udržovat optimální vlhkost. Mimořádné hydratační vlastnosti oleje mají úzkou spojitost i s obsaženou esenciální mastnou kyselinou linolovou, která hraje klíčovou roli v udržování integrity bariéry a propustnosti vody v kůži.

BENEFITY, KTERÉ VAŠEMU TĚLU DOPŘEJE KÁVOVÝ OLEJ

  • Chrání pleť před vnějšími agresory
  • Pleť vypíná, vyhlazuje a čistí.
  • Uzamyká v pleti vlhkost a efektivně ji hydratuje.
  • Bojuje proti vráskám, zlepšuje tón a elasticitu pleti.
  • Uplatňuje se jako nosný olej pro BEWIT esenciální oleje - smícháním se prodlužuje doba postupného vstřebávání esenciálního oleje.
  • V kombinaci s BEWIT esenciálními vodami se postará o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti. 

HISTORIE

Legenda o pastevci

Původ kávy je opřen o legendu pojednávající o pastevci Kaldi, který pásl stádo koz v jemenských horách. Všiml si, že kozy pojídající kávové boby jsou najednou veselé a plné energie.

Vzkvétající popularita

Věří se, že pravlastí kávovníku je Etiopie, konkrétně oblast Kaffa. Káva se odtud v 15. století rozšířila až do Arábie, která je dodnes považována za kolébku kávy. Do Evropy a britských kolonií v Americe se káva dostala až v 17. století. Dnes je káva druhou nejprodávanější komoditou a s její navyšující se popularitou existuje i výčet vědeckých studií, které kávě přisuzují mnoho příznivých účinků na tělo i mysl.

PŮVOD: NĚMECKO

SLOŽENÍ

Coffea Arabica Seed Oil

NÁVOD K POUŽITÍ

Kávový rituál, který vás naladí na vlnu mentální pohody

Aplikujte jako pleťový olej na obličej a dekolt.

Kávový olej je vhodnou ingrediencí pro přípravu kosmetických přípravků - Kombinací s BEWIT esenciálním olejem a BEWIT nosnými oleji můžete naředit koncentraci přesně na míru vašim potřebám a prodloužit tak dobu vstřebávání samotného esenciálního oleje.

[1] R. Roure, T. Oddos, A. Rossi, F. Vial, C. Bertin, Evaluation of the efficacy of a topical cosmetic slimming product combining tetrahydroxypropyl ethylenediamine, caffeine, carnitine, forskolin and retinol, In vitro, ex vivo and in vivo studies, Int. J. Cosmet. Sci. 33 (2011) 519-526. https://doi.org/…2011.00665.x

[2] V. Pereda Maria Del Carmen, G. Dieamant, S. Eberlin, C. Nogueira, D. Colombi, L. Di Stasi, M. Queiroz, Effect of green Coffea arabica L. seed oil on extracellular matrix components and water-channel expression in in vitro and ex vivo human skin models, J. Cosmet. Dermatol. 8 (2009) 56-62. https://doi.org/…2009.00425.x.

[3] Y. Fukushima, Y. Takahashi, Y. Hori, Y. Kishimoto, K. Shiga, Y. Tanaka, E. Masunaga, M. Tani, M. Yokoyama, K. Kondo, Skin photoprotection and consumption of coffee and polyphenols in healthy middle-aged Japanese females, Int. J. Dermatol. 54 (2015) 410-418. https://doi.org/…11/ijd.12399.

[4] Sun protection factor, content and composition of lipid fraction of green coffee beans | Elsevier Enhanced Reader, (n.d.). https://doi.org/….2010.10.026.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: