Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

AVOKÁDOVÝ OLEJ BIO (250 ml)

476 Kč
Varianta

Lahodný a příjemně hustý - takový je avokádový olej. Skvělý do zeleninových salátů, rostlinných pomazánek, marinád a domácích majonéz. Své užití má i v teplé kuchyni.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO AVOKÁDOVÝ OLEJ LAHODNÉ CHUTI A PŘÍJEMNĚ HUSTÉ KONZISTENCE

Tento za studena lisovaný, BIO certifikovaný avokádový olej vyniká lahodnou chutí a příjemně hustou konzistencí. Skvělý je do zeleninových salátů, rostlinných pomazánek, grilovacích marinád a domácích majonéz. Při vysokých teplotách se nepřepaluje, je proto vhodný i na vaření, pečení a smažení.

HISTORIE

Zdroj síly a vitality

Zdroj síly a vitality - tak je na plody hruškovce přelahodného, výživná avokáda, nahlíženo po celá tisíciletí. Vysoce cennými byly již pro staré Aztéky, kteří si z nich jako první lisovali avokádový olej.

PROCES ZPRACOVÁNÍ

Lisován za studena

Hruškovec přelahodný (Persea gratissima) - statný, stálezelený strom původem z Mexika. Tolik oblíbený avokádový olej je získáván z dužin jeho plodů šetrným způsobem, lisováním za studena.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Vitaminy, minerály, nenasycené mastné kyseliny

Avokádový olej je přirozeným zdrojem v tuku rozpustných vitaminů, minerálů a nenasycených mastných kyselin, zejména kyseliny olejové. Při vysokých teplotách se nepřepaluje, je proto vhodný i na vaření, pečení a smažení. [1]

POUŽITÍ

Do salátů, pomazánek, marinád i majonéz

Avokádový olej se vyznačuje příjemně hustou konzistencí a lahodnou chutí, která nepřebíjí další ingredience. Skvělý je do zeleninových salátů, rostlinných pomazánek a grilovacích marinád. Připravit si z něj můžete i domácí avokádovou majonézu.

Při vysokých teplotách se nepřepaluje, je proto vhodný i na pečení, vaření a smažení.

ZEMĚ PŮVODU

Keňa

ZDROJE

[1] Allan, W.; Marie, W.; Laurence, E.; et al. 2 - Avocado Oil. Gourmet and Health-Promoting Specialty Oils 2009, 73-125.


ø Výživové údaje

Na 100 ml
Energetická hodnota 3700 kJ / 900 kcal
Tuky 100 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 16,0 g
- z toho mononenasycené mastné kyseliny 72 g
- z toho polynenasycené mastné kyseliny 12 g
Sacharidy 0 g
- z toho cukry 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl 0 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: