ARAŠÍDOVÝ OLEJ (250 ml)

177 Kč
Varianta

Lahodná chuť a nápadité podtóny burských oříšků. Pro ty a další vlastnosti Vás tento arašídový olej zkrátka dostane.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ARAŠÍDOVÝ OLEJ

Lahodná chuť a nápadité podtóny burských oříšků. Pro ty a další vlastnosti Vás tento arašídový olej zkrátka dostane. Zatímco salátovým dipům, domácím dresinkům a majonézám dodá ten pravý šmrnc. Asijské speciality, ty dovede k dokonalosti. Navíc je stabilní a můžete jej využít i v teplé kuchyni.

HISTORIE

Poklad Inků

Podzemnice olejná, nenápadná luštěnina pěstovaná již jednou z nejstarších civilizací, jihoamerickými Inky. Její plody, burské oříšky, jim byly nejen výživnou svačinkou, ale také čistým darem přírody, který prostřednictvím svých rituálů obětovali slunečnímu božstvu. [1]

Tajemství asijské kuchyně

Charakteristická chuť arašídového oleje je již tisíce let jednou ze základních chutí asijské kuchyně. Pokud si doma rádi připravujete asijské speciality a máte pocit, že jim stále něco chybí. S velkou pravděpodobností to bude právě arašídový olej. [1, 2]

PROCES ZPRACOVÁNÍ

Lisován šetrně, lisován za studena

Arašídový olej je získáván z jader podzemnice olejné tím nejšetrnějším způsobem, lisováním za studena. Maximální množství vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek je tímto způsobem zachován.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Nenasycené mastné kyseliny i vitamín E

Složení arašídového oleje je tvořeno především mono a polynenasycenými a mastnými kyselinami a to v jejich unikátním poměru. Přítomen je také v tuku rozpustný vitamín E, který mimo jiné zabraňuje jeho nadměrné oxidaci. [3]

Stabilní olej i pro teplou kuchyni

Jako jeden z mála rostlinných olejů má arašídový olej poměrně dobrou tepelnou stabilitu. Využíván tak může být i v teplé kuchyni.

Alergici mějte se na pozoru

Pokud trpíte zvýšenou citlivostí a nebo alergií na arašídy a arašídové produkty, pak se arašídovému oleji zcela jistě vyvarujte.

POUŽITÍ

Do dipů, dresinků, majonéz i asijských specialit

Za studena lisovaný arašídový olej je typický svou lahodnou chutí s nápaditými podtóny burských oříšků. Zatímco salátovým dipům, domácím dresinkům a majonézám dodá ten pravý šmrnc. Asijské speciality, ty dovede k dokonalosti. Navíc je stabilní a můžete jej využít i v teplé kuchyni.

ZEMĚ PŮVODU

Indie

ZDROJE

[1] O.Hammons, R.; Herman, D. Chapter 1 – Origin and Early History of the Peanut. Peanuts 2016, 1–26.

[2] Ondulla, T. T. Nutritional chemistry of the peanut (Arachis hypogaea). Critical Reviews in Food Science and Nutrition 2018, 58 (17).

[3] S. Arya, S.; R. Salve, A.; et al. Peanuts as functional food: a review. J. Food Sci. Technol 2016, 53 (1), 31–41.


ø Výživové údaje

Na 100 ml
Energetická hodnota 3700 kJ / 900 kcal
Tuky 100 g
– z toho nasycené mastné kyseliny 16,9 g
– z toho mononenasycené mastné kyseliny 45,2 g
– z toho polynenasycené mastné kyseliny 31,9 g
Sacharidy 0 g
– z toho cukry 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl 0 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: