SUŠENÉ FÍKY BIO RAW KRÁJENÉ (300g)

188 Kč

Sušené plody fíků, příjemně sladká, exotická laskomina plná vitamínů, prospěšných látek a potřebné vlákniny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO RAW FÍKY

Sušené plody fíků, příjemně sladká, exotická laskomina plná vitamínů, prospěšných látek a potřebné vlákniny. Navíc jsou překvapivě měkké a křupavé. Snídaňovým kaším, sušenkám i RAW dezertům dodají tu pravou jiskru Orientu s nápaditým ovocným nádechem. Výborné jsou i samotné.

Zázrak Orientu

Fíky, toto vysoce nutričně přínosné ovoce je původem ze Starověkého Orientu. Oblíbenými se staly nejen pro svou příjemně sladkou chuť, ale v porovnání s ovocem ostatním na delší dobu zasytily. Pro mnohé tak byly důležitou součástí obživy. [1, 2]

Perlička středomoří

Středomoří, i tady si na božských fících pochutnáte. Ať už čerstvé či v sušeném stavu je najdete snad v každém tradičním pokrmu. Vzhledem k jejich vysoké nutriční hodnotě se nelze divit, že se staly “denním chlebem” tamějších obyvatel. V návaznosti na dochované písemnosti jsou fíky symbolem míru, hojnosti a prosperity. [3]

PĚSTOVÁNÍ A VÝROBA

Plně zralé, na slunci usušené

Značnou nevýhodou fíků je, že velmi rychle dozrávají. Po sklizení tak musí být neprodleně zpracovány, v našem případě usušeny tím nejšetrnějším způsobem, na slunci.

Bez oxidu siřičitého a přidaného cukru

V rámci zpracování nejsou fíky ošetřeny oxidem siřičitým, disponují tak tmavší barvou a jemnější chutí. Nejsou ani doslazovány.

Aby se neslepily

Jelikož jsou fíky, samy o sobě, zdrojem přírodních cukrů, mají tendenci slepovat se dohromady. Slepování je zabráněno tenkou vrstvičkou rýžové mouky, kterou jsou posypány.

SLOŽENÍ

Vitamíny, prospěšné látky a potřebná vláknina

Fíky jsou sušeným ovocem plným vitamínů a mnoha prospěšných látek, pro které jsou spojovány s četnými blahodárnými účinky. Díky vysokému obsahu přírodních sacharidů a potřebné vlákniny dodají energii a zasytí na delší dobu.

Složení: 100% BIO RAW fíky. Sušené sluncem, krájené.
Původ: Turecko
Balení: 300 g

POUŽITÍ

Do snídaňových kaší, sušenek i RAW dezertů

Příjemně sladká chuť sušených fíků skvěle vynikne ve snídaňových kaších, sušenkách i RAW dezertech. Sladkým pokrmům dodají tu pravou jiskru Orientu s nápaditým ovocným nádechem. Stačí jen hrstka. Výborné jsou i samotné.

ZDROJE

[1] BAROLO, Melisa I., Nathalie Ruiz MOSTACERO a Silvia N. LÓPEZ. Ficus carica L. (Moraceae): An ancient source of food and health. Food Chemistry. (164), 119-127.

[2] BOUYAHYA, Abdelhakim, Mariem BENSAID, Youssef BAKRI a Nadia DAKKA. Phytochemistry and Ethnopharmacology of Ficus carica. 2016, 14(1), 1-12.

[3] SHAMSI, Yasmeen, Saba ANSARI a Sadia NIKHAT. FICUS CARICA L.: A PANACEA OF NUTRITIONAL AND MEDICINAL BENEFITS. Humanitas Medicine. 2020, 10(1), 1-5.


ø výživové údaje

Na 100 g
Energetická hodnota 1130 kJ / 270 kcal
Tuky 1 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 0,2 g
Sacharidy 69,6 g
- z toho cukry 52 g
Bílkoviny 3,6 g
Vláknina 10,6 g
Sůl 0,02 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: