SUŠENÉ ROZINKY SULTANA BIO RAW (300g)

Tip
Značka: Bewit
92 Kč

Rozinky Sultana, sladké pokušení plné vitamínů a lehce dostupné energie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO RAW SUŠENÉ ROZINKY SULTANA

Rozinky Sultana, sladké pokušení plné vitamínů a lehce dostupné energie. Navíc jsou vláčné a příjemně měkké. Skvěle vyniknou v ovesné kaši, jogurtu, ve sladkých pokrmech i RAW dezertech. A taky ve štrůdlu. Protože jablka, rozinky a skořice je zkrátka klasika, která se nikdy neokouká. Výborné jsou i samotné.

HISTORIE

Nápoj bohů

Hroznové víno, plodina stará jak lidstvo samo. Na jejich šťavnatých kuličkách si dokonce pochutnávali již ve starém Římě, Řecku, Egyptě i v Persii. A už tehdy z si nich připravovali oblíbený nápoj bohů, světové víno. [1, 2]

Náhodný objev

Usušené kuličky, zbylé na keřích révy vinné, byly čistě náhodným objevem tehdejších lovců a sběračů. Nejen že jim rozinky chutnali, ale na rozdíl od hroznů čerstvých mnohem déle vydržely. A tak nová svačinka plná energie byla na světě. [2]

Proč právě sultánky?

Sultánky jsou vyrobeny ze speciální odrůdy révy vinné, která je původem ze Sultaníje, bývalého hlavního města Ílchanátu. V porovnání s ostatními odrůdami jsou sultánky větší, sladší a taky bez semínek. [3]

PŮVOD A PĚSTOVÁNÍ

Plně zralé, na slunci usušené

Sklizeň, jedna z nejdůležitějších fází. Vyzrálé hrozny jsou totiž velmi šťavnaté a musí se s nimi zacházet velmi opatrně. Po sklizni jsou následně rozprostřeny na tenkou vrstvu a usušeny tím nejšetrnějším způsobem, na slunci.

Aby se neslepily

Jelikož jsou sultánky, samy o sobě, zdrojem velkého množství přírodních cukrů, mají tendenci slepovat se dohromady. Slepování je zabráněno tenkou vrstvičkou BIO slunečnicového oleje, kterou jsou potřeny.

Bez oxidu siřičitého a přidaného cukru

V rámci zpracování nejsou sultánky ošetřeny oxidem siřičitým, disponují tak tmavší barvou a jemnější chutí. Nejsou ani doslazovány.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Plné vitamínů a lehce dostupné energie

Sultánky jsou sušeným ovocem plným vitamínů a řadou prospěšných látek, pro které stojí je zařadit do svého jídelníčku. Navíc obsahují velké množství lehce dostupného cukru a jsou tak jedním z nejrychlejších zdrojů energie. Při práci, při sportu. Stačí opravdu jen hrstka.

Složení: 100% BIO, RAW rozinky Sultana v BIO slunečnicovém oleji
Původ: Uzbekistán

Můžete si vybrat ze dvou variant balení:

  • v papírovém sáčku, obsah 300g

Upozornění: Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

POUŽITÍ

Do kaše, jogurtu, sladkých pokrmů i RAW dezertů

Intenzivní, sladká chuť sultánek skvěle vynikne v ovesné kaši, jogurtu, ve sladkých pokrmech i RAW dezertech. A taky ve štrůdlu. Protože jablka, rozinky a skořice je zkrátka klasika, která se nikdy neokouká.

ZDROJE

[1] OLMO-CUNILLERA, Alexandra, Danilo ESCOBAR-AVELLO a Rosa LAMUELA-RAVENT. Is Eating Raisins Healthy? Nutrients. 2020, 12(54), 1-17.

[2] CHRISTENSEN, L. Peter. Raisin Production Manual. 1. UCANR Publications, 2000.

[3] PAYNE, T. J. Raisins in Our Daily Bread. Cereal Foods World. 2005, 50(2), 62-64.


ø výživové údaje

Na 100 g
Energetická hodnota 1240 kJ / 281 kcal
Tuky 0,4 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 0,1 g
Sacharidy 71 g
- z toho cukry 69 g
Vláknina 4 g
Bílkoviny 2,6 g
Sůl 0,03 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: