MORUŠE BÍLÁ BIO RAW (300g)

199 Kč

Sušené plody moruše bílé, medově sladké, přírodní pochoutky plné vitamínů a mnoha prospěšných látek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO RAW MORUŠE BÍLÁ

Sušené plody moruše bílé, medově sladké, přírodní pochoutky plné vitamínů a mnoha prospěšných látek. Navíc jsou vláčné a příjemně měkké. Vylepšete své domácí müsli, ovocné saláty, pečené, nepečené i RAW dezerty. Protože koláč posypaný moruší, úplná pohádka. Výborné jsou i samotné.

HISTORIE

Již ve starověké Číně

Po celá staletí jsou moruše nejen oblíbenou pochoutkou, ale také významným pomocníkem s mnoha příznivými účinky. Dokonce už staří Číňané si na nich potrpěli. [1,2]

Zamilovaný císař Karel Veliký

Medově sladká chuť čerstvých i sušených moruší si získala snad každého, kdo je ochutnal. Avšak sám římský císař Karel Veliký si plody moruší zamiloval natolik, že nařídil jejich vysázení na svých císařských farmách. [2]

Sladká vzpomínka našich babiček

Plody moruší jsou našim babičkám důvěrně známou pochoutkou. Není to tak dávno co byly k nalezení snad v každé zahrádce. Ať už čerstvé, či v sušeném stavu je přidávaly do domácích lívanců, buchet a dalších laskomin. Protože koláč posypaný moruší, úplná pohádka.

PŮVOD A PĚSTOVÁNÍ

Plně zralé, na slunci usušené

Zvláštností moruší je, že nedozrávají najednou. Sklízejí se postupně, a navíc jsou velmi náchylné na přepravu. Pro zachování maximální kvality tak musí být zpracovány neprodleně po sklizni. V našem případě jsou usušeny tím nejšetrnějším způsobem, na slunci.

Bez oxidu siřičitého a přidaného cukru

V rámci zpracování nejsou plody moruše bíle ošetřeny oxidem siřičitým, disponují tak karamelovou barvou a jemnější chutí. Nejsou ani doslazovány.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Vitamíny a mnoho prospěšných látek

Moruše jsou sušeným ovocem plným vitamínů a mnoha prospěšných látek, pro které jsou spojovány s četnými blahodárnými účinky. Díky šetrnému způsobu zpracování je jejich obsah maximálně zachován.

Složení: 100% BIO RAW Moruše bílá. Sušené sluncem, kousky.
Původ: Turecko
Balení: 300 g
Upozornění: Skladujte v suchu, chraňte před teplem.

POUŽITÍ

Do domácích müsli, dezertů i ovocných salátů

Příjemná, medově sladká chuť sušených moruší skvěle vynikne v domácím müsli, ovocných salátech, pečených, nepečených i RAW dezertech. Výborně doplní i koláčové posypky. Protože koláč posypaný moruší, úplná pohádka.

ZDROJE

[1] OMIDIRAN, M.O., R.A. BAIYEWU, I.T. ADEMOLA a O.C. FAKOREDE. Phytochemical Analysis, Nutritional Composition and Antimicrobial Activities of White Mulberry (Morus alba). Pakistan Journal of Nutrition. 2012, 11(5), 456-460.

[2] BAJPAI, Saurabh, A.Vijaya BHASKARA a M. MUTHUKUMARAN. History and active pharmacokinetic principles of mulberry: a review. Journal of Pharmacy. 2012, 2(4), 13-16.


ø výživové údaje

Na 100 g
Energetická hodnota 1078 kJ / 258 kcal
Tuky 2,9 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 55,7 g
- z toho cukry 37,6 g
Vláknina 12,3 g
Bílkoviny 14,1 g
Sůl 0,02 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: