SUŠENÉ MERUŇKY BIO RAW KRÁJENÉ (300g)

Tip
Značka: Bewit
176 Kč

Sušené meruňky, zdravá svačinka plná vitamínů a minerálů, která zaručeně zažene chuť na sladké.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO RAW SUŠENÉ MERUŇKY

Sušené meruňky, zdravá svačinka plná vitamínů a minerálů, která zaručeně zažene chuť na sladké. Navíc jsou překvapivě měkké a šťavnaté. Pro jejich lahodnou, jemně medovou chuť skvěle doplní snídaňové kaše, jogurty, pečené, nepečené i RAW dobroty. Výborné jsou i samotné.

HISTORIE

Důvěrná součást mnoha kultur

Bez ohledu na původ jsou meruňky důvěrnou součástí mnoha kultur po celém světě. Již Staří Egypťané si z dužiny meruněk připravovali své tradiční nápoje. Naopak Angličtí osadníci nedali dopustit na zklidňující meruňkový olej. A jen díky průbojným Řekům si na nich můžeme pochutnat i u nás v Evropě. [1]

V údolí Shigar Valley

Divoká řeka střídá pustinu, tak lze popsat údolí Shidgar Valley, které je vstupní branou do vysokých hor na severu Pákistánu. Je to k až nevíře, ale i v této odlehlé oblasti žijí lidé. Jsou závislí pouze na tamějších zdrojích a i přes drsné životní podmínky se těší velkému zdraví a dlouhověkosti. Řídí se intuicí a k velkému překvapení jsou to také meruňky, které jsou jejich obživou. [2]

PŮVOD A PĚSTOVÁNÍ

Plně zralé, na slunci usušené

Plně zralé meruňky jsou po sklizni očištěny, vypeckovány a usušeny tím nejšetrnějším způsobem, na slunci. Po usušení jsou následně nakrájeny na praktické, menší kousky.

Aby se neslepily

Jelikož jsou meruňky, samy o sobě, zdrojem přírodních cukrů, mají tendenci slepovat se dohromady. Slepování je zabráněno tenkou vrstvičkou rýžové mouky, kterou jsou posypány.

Bez oxidu siřičitého a přidaného cukru

Naše meruňky nejsou sířené. Disponují tak přirozeně tmavou barvou a jemnější chutí. Nejsou ani doslazovány.

SLOŽENÍ A VLASTNOSTI

Plné vitamínů a minerálů

Meruňky, sušené ovoce plné vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek, pro které je spojováno s četnými příznivými účinky.

POUŽITÍ

Do snídaňových kaší, jogurtů, pečených, nepečených i RAW dobrot

Jemně medová chuť sušených meruněk skvěle vynikne ve snídaňových kaších, jogurtech a v pečených, nepečených i RAW dobrotách. Výborné jsou i samotné.

ZDROJE

[1] DROGOUDI, PAVLINA D., STAVROS VEMMOS, GEORGIOS PANTELIDIS a CHRYSOULA TZOUTZOUKOU. Physical Characters and Antioxidant, Sugar, and Mineral Nutrient Contents in Fruit from 29 Apricot (Prunus armeniaca L.) Cultivars and Hybrids. J. Agric. Food Chem. 2008, (56), 10754-10760.

[2] ABBAS, Zaheer, Shujaul Mulk KHAN, Jan ALAM, Sher Wali KHAN a Arshad Mehmood ABBASI. Medicinal plants used by inhabitants of the Shigar Valley, Baltistan region of Karakorum range-Pakistan. Journal of Ethnobiology and Ethnomedicine. 2017, 13(53), 1-15.


Ø VÝŽIVOVÉ ÚDAJE

Na 100 g
Energetická hodnota 1009 kJ / 241 kcal
Tuky 0 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 62,6 g
- z toho cukry 53,4 g
Vláknina 7,3 g
Bílkoviny 3,4 g
Sůl 0,03 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: