JOJOBOVÝ OLEJ (100 ml)

249 Kč 709 Kč od 249 Kč
Varianta

Rostlinný, za studena lisovaný olej v BIO kvalitě. Rostlinné oleje jsou nazývány tekutým světlem. Jsou zásobárnou energie a mnoha jedinečných látek a živin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jojobový olej se získává lisováním semen simondsie čínské (jojoby čínské), někdy označované rovněž jako pouštní ořech. Jsou to plody stálezeleného dlouhověkého keře, který dorůstá do výšky zhruba 3 m a pěstuje se převážně v Mexiku, Arizoně, Izraeli, Austrálii, Argentině, Peru a Indii, tedy v teplých oblastech. Ačkoli nese rostlina název jojoba čínská, z Číny nepochází. Semena jsou asi 10 až 15 mm dlouhá a svým tvarem připomínají žalud. Díky svému chemickému složení prakticky nežlukne a při správném skladování má dlouhodobou trvanlivost.

Jojobový olej bývá označován jako olej, ale z chemického hlediska je to spíš vosk, přestože je při pokojové teplotě tekutý. Je čirý a má zlatožlutou barvu. Má neutrální vůni, proto bývá často používán při vytváření směsí s esenciálními oleji. UV faktor 4. Používá se v kosmetice a při masážích. Je vhodný pro jakýkoliv typ pleti. Velice dobře se roztírá, má výbornou vstřebatelnost a na pokožce zanechává příjemný hedvábný mat, pokožka zůstává vláčná a elastická. Tento olej byl využíván odpradávna indiány, zejména Apači. Indiánské ženy jej používaly pro usnadnění porodu a jako podporu při hojení jizev a pro vyhlazení pleti.

Nepoužívá se jako potravina. Bod tuhnutí je přibližně 12 °C Objemová hustota při 20 °C je cca 0,864 g/cm3.

Původ: Indie Hlavní složky: vosky z dlouho – řetězcových (18–22) mastných kyselin a alkoholů, mastné kyseliny – především gadolejová (C20:1) cca 70%, eruková (C22:1) cca 15% a olejová (C18:1) cca 12%, vitamíny, lecitin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: