Polyporus MycoMedica, 90 rostlinných kapslí

690 Kč

Polyporus (choroš oříš, Polyporus umbellatus) je vzácná parazitická houba, která svou sílu čerpá z kořenů stromů. Obsahuje biotin, který podle ortomolekulární medicíny podporuje kvalitu a lesk vlasů. Současná legislativa omezuje uvádění informací o účincích doplňků stravy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

O Polyporu

Polyporus (choroš oříš, Polyporus umbellatus) obsahuje mnoho bioaktivních složek, jako například vitamíny a minerály, polysacharidy - beta glukany, ergosteroly - polyporusterony A-G, ergostenony, steroidy, antrachinony, nukleosidy, D-manitol.

Jedná se o poměrně vzácnou houbu patřící do čeledi chorošovitých, která je u nás považována za zranitelnou (stupeň ohrožení podle červeného seznamu IUCN). Polyporus je možné najít u kořenů stromů a pařezů, ze kterých bere živiny.

Z pohledu tradiční čínské medicíny je hlavní efekt Polyporu v tom, že z organismu odvádí Shi (vlhkost), která má tendenci kumulovat se v různých částech těla, typicky kolem kotníků. Ale třeba i v prstech horních končetin či v obličeji. Stejně jako ostatní vitální houby dokáže Polyporus podporovat Wei Qi (obrannou Qi).

Náš Polyporus roste v optimálních a ekologicky čistých podmínkách severovýchodní Číny, bez použití pesticidů a dalších škodlivých látek. Jeho „dobývání“ od kořenů listnatých stromů ve volné přírodě je složitý proces. I proto jde o jednu z nejdražších vitálních hub.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: