Agarikon MycoMedica, 90 rostlinných kapslí

690 Kč

Agarikon (verpáník lékařský, Laricifomes officinalis) je houba, která se v Evropě používá již od dob Antiky. Jeho využití tehdy zdokumentoval již lékař Neronovy armády Dioscorides v roce 65 našeho letopočtu. Současná legislativa omezuje uvádění informací o účincích doplňků stravy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

O Agarikonu

Agarikon je houba, která se v Evropě používá již od dob Antiky. Jedná se o chorošovitou dřevokaznou houbu, která roste na severní polokouli, a to hlavně ve vyšších oblastech Evropy (např. v Alpách, Karpatech), Rusku, Kanadě, Asii atd. Napadá hlavně modříny a vytváří vytrvalé plodnice, které mohou být i více než 60 cm dlouhé. Tvarem připomínají kopyto nebo sloup.

Houba není jedovatá, ale vzhledem ke své konzistenci a chuti, která je poměrně hořká, se nevyužívá v kuchyni. Anglický název je odvozen právě od hořké chuti, lidé si totiž mysleli, že obsahuje chinin. Verpáník se může sušit a drtit na prášek, používat kousky na odvary a čaje atd. Je využívána po tisíciletí, byl nalezen také u mumie staré 5000 let, která byla uchována v ledu. Pro svou hořkost se verpáník lékařský používal jako náhrada chmele při výrobě piva ve Slovinsku.

V tradiční čínské medicíně se Agarikon používá pro svou chuť k pročištění Re (horka) a Shi Re (vlhkého horka). Díky tomu dokáže detoxikovat a pročišťovat organismus. Stejně jako ostatní houby podporuje Wei Qi (obrannou energii) našeho organismu. Díky svému tropismu ke středu též dokáže podpořit zdravé trávení.

Naše houby rostou v optimálních přírodních podmínkách, bez použití pesticidů a dalších škodlivých látek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: