BIO Polyporus MycoMedica - 100g prášku z plodnice

490 Kč

Polyporus (choroš oříš, Polyporus umbellatus) je vzácná parazitická houba, která svou sílu čerpá z kořenů stromů. Obsahuje biotin, který podle ortomolekulární medicíny podporuje kvalitu a lesk vlasů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

O Polyporu

Polyporus ve formě prášku (powder / biomasa), vyrábíme tak, že se usušená plodnice houby rozemele na velmi jemný prášek speciální metodou shellbroken, při které dojde k narušení chitinového obalu buňky a uvolnění bioaktivních látek. Oproti extraktu má tato forma jemnější působení.

Polyporus (choroš oříš, Polyporus umbellatus) obsahuje mnoho bioaktivních složek, jako například vitamíny a minerály, polysacharidy - beta glukany, ergosteroly - polyporusterony A-G, ergostenony, steroidy, antrachinony, nukleosidy, D-manitol.

Jedná se o poměrně vzácnou houbu patřící do čeledi chorošovitých, která je u nás považována za zranitelnou (stupeň ohrožení podle červeného seznamu IUCN). Polyporus je možné najít u kořenů stromů a pařezů, ze kterých bere živiny.

Z pohledu tradiční čínské medicíny je hlavní efekt Polyporu v tom, že z organismu odvádí Shi (vlhkost), která má tendenci kumulovat se v různých částech těla, typicky kolem kotníků. Ale třeba i v prstech horních končetin či v obličeji. Stejně jako ostatní vitální houby dokáže Polyporus podporovat Wei Qi (obrannou Qi).

Náš Polyporus sbíráme v optimálních přírodních podmínkách v severovýchodní Číně, bez použití pesticidů a dalších škodlivých látek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: