Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

Konopí a spiritualita - Stephen Gray

277 Kč

Mimořádná kniha o konopí, jeho vlivu a historickém významu na různé náboženské směry jako je taoismus, hinduismus a další náboženství. Kniha obsahuje různé návody jak ke konopí duchovně přistupovat, ale i názory na konopí různých světových osobností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

VLIV A HISTORICKÝ VÝZNAM KONOPÍ NA RŮZNÉ NÁBOŽENSKÉ SMĚRY

Mimořádná kniha o konopí, jeho vlivu a historickém významu na různé náboženské směry jako je taoismus, hinduismus a další náboženství, dále kniha obsahuje různé návody jak ke konopí duchovně přistupovat, ale i názory na konopí různých světových osobností, majících zkušenosti s konopím a jeho spojením s určitým oborem jako filozofií nebo například s jógou.

NÁZORY AUTORA A DALŠÍCH ZAJÍMAVÝCH OSOBNOSTÍ

Kniha neobsahuje pouze názory autora, autor vybral a uspořádal řadu textů a rozhovorů se zajímavými osobnostmi a jejich zkušenostmi jak konopí dokáže obohatit širokou paletu duchovních praktik, například meditaci, jógu, zpěv, vizualizaci, šamanství, atd.

Editor Stephen Gray ve svých kapitolách zkoumá praktické spirituální využití konopí, dávkování, odrůdy, metody jeho konzumace, jeho schopnosti otevírat brány ke kreativitě, skupinové rituální užívání konopí, a s tím související možná rizika a nevhodné postupy.

Chris Bennett přináší přehled náboženského a rituálního užívání konopí od starověku až po současnost, Joan Belloová se zabývá spojením marihuany, těla a mysli, Dee Dussaultová představuje čtenáři gandžajógu, Kathleen Harrisonová vypráví příběh společné evoluce lidí a konopí, a konopný šaman **Hamilton Souther **popisuje práci s duchem této byliny. Další autoři zvažují duchovní budoucnost tohoto rostlinného spojence, a popisují rituální užívání konopí jamajskými rastafariány i indickými sádhui.

Kapitoly, kterými do knihy přispěli brazilský ayahuascový šaman Mariano da Silva a průvodce ayahuascovými rituály Francisco, se zabývají možnostmi společného obřadného užívání konopí a ayahuascy. Kniha představuje konopí jako užitečného průvodce na cestě k probuzení, uvolněnému vnímání, spojení s přírodou, s ostatními lidmi, i se sebou samým.

Upozornění: Výše uvedené Informace shrnují obsah a případně názor autora knihy.

Autor: Stephen Gray

Vydavatelství: Fontána

Rok vydání: 2019

Formát: měkká / brožovaná vazba, 328 stran

Jazyk: Čeština

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: