KAKAOVÉ SLUPKY BIO RAW (600g)

Tip
Značka: Bewit
272 Kč

Nepražené bio kakaové slupky se oddělují při procesu zpracovávání nepražených kakaových bobů. Jsou směsí slupek a nibsů. Lze je využít při přípravě lahodného kakaového čaje. Tento nápoj znali již staří Aztékové. Jeho jedinečnost nespočívá pouze v lahodnosti chutě, ale i v relaxačních a povznášejících účincích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po staletí a tisíciletí patřily kakaové boby k tomu nejlepšímu co nám příroda nabízí. Jsou superpotravinou, některými odborníky jsou dokonce označovány jako nejlepší superpotravina. Jejich latinský název Theobroma cacao znamená pokrm bohů. Nepražené kakaové slupky obsahují široké spektrum minerálů, vitaminů, antioxidantů a dalších fytonutrientů. Obsahují velké množství biologického, lehce stravitelného hořčíku, který patří mezi jeden z nejdůležitějších a zároveň nejvíce nedostatkových minerálů. Jeho nedostatek v populaci je všeobecný.

Nepražené kakaové slupky jsou také nejbohatším zdrojem organické síry v přírodě.

Bývají někdy řazeny mezi afrodiziaka. Na druhou stranu jsou vhodné a oblíbené i u dětí. Kakaové slupky obsahují antokyany, což jsou přírodní rostlinná barviva fialové barvy. Jsou obsaženy například i v acai a borůvkách.

Kvalitní BEWIT BIO RAW kakaové slupky navozují příjemný pocit harmonie, dobré tělesné kondice a duševní svěžesti a bdělosti.

Kakaové slupky obsahují rovněž purinové sloučeniny - theobromin a v malém množství i kofein. Tyto látky mají díky své příbuznosti podobné účinky. Působení theobrominu je ale asi desetkrát jemnější než účinek kofeinu. Proto není třeba se obávat podobných efektů, ke kterým může docházet při pití kávy, jako jsou určitá „návykovost“ a “přestimulování organizmu”.

Složení: 100% BIO RAW kakaové slupky

Původ: Peru

Balení: 600 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: