KAKAOVÉ BOBY BIO RAW (250g)

98 Kč

Pečlivě vybrané a vytříděné nejkvalitnější BEWIT BIO certifikované nepražené kakaové boby jsou sušeny na slunci (RAW) a fermentované na úroveň cca 90%.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kakaové boby jsou semena z cca 30 cm velkých plodů jihoamerického středně vysokého stromu kakaovníku pravého. Kakaovníky rostou ve stínu větších stromů. Ke svému růstu potřebují stálé teplo a vlhko, pěstovat je tedy lze pouze v oblasti tropů. Kakaovník může současně kvést a plodit, sběr plodů je tedy možný i více než 9 měsíců v roce. Kakaové boby se suší přírodně na slunci.

Po staletí a tisíciletí patřily tyto boby k tomu nejlepšímu co nám příroda nabízí. Jsou superpotravinou, některými odborníky jsou dokonce označovány jako nejlepší superpotravina. Jejich latinský název Theobroma cacao znamená pokrm bohů. Nepražené kakaové boby obsahují široké spektrum minerálů, vitaminů, antioxidantů a dalších fytonutrientů.

Obsahují velké množství biologického, lehce stravitelného hořčíku, který patří mezi jeden z nejdůležitějších a zároveň nejvíce nedostatkových minerálů. Jeho nedostatek v populaci je všeobecný. Nepražené kakaové boby jsou i nejbohatším zdrojem organické síry v přírodě. Bývají někdy řazeny mezi afrodiziaka. Na druhou stranu jsou vhodné a oblíbené i u dětí. Kakaové boby obsahují antokyany, což jsou přírodní rostlinná barviva fialové barvy. Jsou obsaženy například i v acai a borůvkách.

Kvalitní BEWIT kakaové boby navozují příjemný pocit harmonie, dobré tělesné kondice a duševní svěřesti a bdělosti.

Kakaové boby obsahují rovněž purinové sloučeniny - theobromin a v malém množství i kofein. Tyto látky mají díky své příbuznosti podobné účinky. Působení theobrominu je ale asi desetkrát jemnější než účinek kofeinu. Proto není třeba se obávat podobných efektů, ke kterým může docházet při pití kávy, jako jsou určitá „návykovost“ a “přestimulování organizmu”.

Můžete je jíst jako oříšky nebo přidávat k dalším pokrmům.

Složení: 100% BIO RAW kakaové boby

Původ: Peru

Balení: 250 g


Ø VÝŽIVOVÉ ÚDAJE

Na 100 g
Energetická hodnota 2160 kJ / 522 kcal
Tuky 48,0 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 23,0 g
Sacharidy 10,0 g
- z toho cukry 2,0 g
Vláknina 12,6 g
Bílkoviny 34 g
Sůl <0,1 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: