ŘEŘICHOVÝ OLEJ (50 ml)

202 Kč
Varianta

Řeřicha setá - obyčejná bylinka s neobyčejnými vlastnostmi pro sjednocenou pokožku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ŘEŘICHA SETÁ - NAPROSTO NENÁROČNÁ BYLINKA S DOKONALOU PÉČÍ

Řeřicha setá je naprosto nenáročnou bylinkou, která při pěstování nevyžaduje žádnou speciální péči. Naopak ona sama dokáže poskytnou dokonalou péči i pro nejnáročnější pokožku. Není divu, že tuto blahodárnou rostlinku ordinoval i samotný otec medicíny Hippokrates. Její hodnotná semínka se v tradiční medicíně hojně využívala jako analgetikum proti horečce, bronchitidě, revmatismu i na jiné typy bolesti. [1]


Poznejte další využití této skromné superhrdinky

Důvodem, proč je menší superhrdinkou, je její schopnost sjednotit tón zabarvení pleti. Může být skvělým podpůrným prostředkem pro ošetření pleti s pigmentovými a stařeckými skvrnami. Společně s obsaženými minerály a antioxidanty, jako je vitamín A a E, dokáže pokožce navrátit rozzářený a zdravý vzhled. Chrání buňky před oxidačním poškozením a nastoluje v pokožce čistící proces. Esenciální alfa-linolenová kyselina s flavonoidy působí protizánětlivě [2][3], čímž se hodí taktéž pro péči o podrážděnou, sluncem spálenou pokožku a na zánětlivé stavy kůže.

Stejnou nálož těchto bioaktivních látek poskytne i vašim vlasovým folikulům, což se ve výsledku projeví silnými a zdravými kadeřemi. Jakož i pomyslné afrodiziakum vám tento zlatavý olej dovolí maximálně relaxovat při masážních rituálech.

Benefity, které vaší pleti a tělu dopřeje řeřichový olej

  • Hydratuje, zklidňuje a pomáhá s pigmentovými a stařeckými skvrnami
  • Je vhodný pro ošetření pokožky podrážděné, se zánětlivými stavy kůže nebo na pokožku spálenou od slunce
  • Chrání buňky před volnými radikály a zamezuje tak předčasnému stárnutí pokožky
  • Skvěle se hodí jako masážní olej
  • Poskytuje vlasovým folikulům přesně to, co potřebujete pro celkově zdravý vzhled vlasů
  • Uplatňuje se jako nosný olej pro BEWIT esenciální oleje - smícháním se prodlužuje doba postupného vstřebávání esenciálního oleje
  • V kombinaci s BEWIT esenciálními vodami se postará o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti

HISTORIE

Peršané pojídali tuto rostlinu ještě před tím, než byl známý chléb

Řeřicha setá (Lepidium sativum) je jednoletou bylinou pocházející z Blízkého východu, zejména z oblasti dnešního Iráku a Egypta. Odtud se rozšířila až do Evropy a Asie. Vzhledem ke své výrazné kořenité chuti podobné ředkvičkám se hojně využívala ve Starověkém Římě.

Peršané pojídali tuto rostlinu ještě před tím, než byl známý chléb. Byla taktéž za důležitou léčivou rostlinu už od védské éry. V ajurvédě se využívají její afrodiziakální vlastnosti a doporučuje se při zánětech, bronchitidě, revmatismu či bolestech svalů.

PŮVOD: EGYPT

Řeřicha je velmi nenáročná, neboť k jejímu pěstování stačí jen vlhká vata. Semínka začínají klíčit už po třech dnech. Řeřicha dorůstá do výšky až 60 cm. Jejím plodem jsou šešule.

SLOŽENÍ

Lepidium Sativum Seed Oil

NÁVOD K POUŽITÍ

Dopřejte luxusní péči své pleti, krku i celému tělu

Aplikujte na čistou pleť, krk a tělo jako součást své rutinní péče. Pro kompletní péči a obnovení ochranné hydro-lipidové bariéry kombinujte s našimi luxusními BEWIT esenciálními vodami.

Řeřichový olej je vhodný i jako základní olej pro přípravu kosmetických přípravků - kombinací s BEWIT esenciálním olejem můžete naředit koncentraci přesně na míru vašim potřebám a prodloužit tak dobu vstřebávání samotného esenciálního oleje. Olej také můžete přidat do pleťových masek a vlasových zábalů.

ZDROJE

[1] Sheel Sharma. Nourishing and healing prowess of garden cress (Lepidium sativum Linn.)− A review. Indian Journal of Natural Products and Resources. 2011. Vol. 2(3), 292-297.

[2] TÜRKOĞLU, Murat, Songül KILIÇ, Erkin PEKMEZCI a Murat KARTAL. Evaluating Antiinflammatory and Antiandrogenic Effects of Garden Cress (Lepidium sativum L.) in HaCaT cells. Records of Natural Products. 2018, 12(6), 595-601. ISSN 13076167.

[3] ALQAHTANI, Fulwah Yahya, Fadilah Sfouq ALEANIZY, Amany Z. MAHMOUD, Nida Nayyar FARSHORI, Rihaf ALFARAJ, Ebtesam Saad AL-SHEDDI a Ibrahim A. ALSARRA. Chemical composition and antimicrobial, antioxidant, and anti-inflammatory activities of Lepidium sativum seed oil. Saudi Journal of Biological Sciences. 2019, 26(5), 1089-1092. ISSN 1319562X.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: