Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

OLEJ Z KOLOKVINTY OBECNÉ (50 ml)

198 Kč
Varianta

Olej z kolokvinty obecné - zlato pouště pro všechny typy pokožky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

KOLOKVINTA OBECNÁ - TYKVOVITÁ ROSTLINA JAKO JEDEN Z POUŠTNÍCH POKLADŮ

Jméno kolokvinty podle všeho zaznělo i v bibli a její plody se odedávna využívají v tradiční medicíně. Dalo by se říct, že tyto plody jsou takovou menší sestřenicí vodního melounu. Uvnitř plodu se ukrývají hodnotná semínka, která se objevila již ve Starověkém Egyptě, kde si z nich pouští beduíni vyráběli chléb. [1]


Složení s nejvyšší silou a harmonickými vlastnostmi

Z těchto semínek se zpracovává zlatavý olej s jedinečným složením, které dodává tomuto oleji tu nejvyšší sílu s harmonickými vlastnostmi. Je bohatým zdrojem antioxidantů, jako jsou flavonoidy nebo vitamin E, které pomáhají tělu před volnými radikály a dalšími potenciálně škodlivými prvky. Má taktéž protizánětlivé a antibakteriální účinky, což ho činí skvělou ingrediencí pro ošetření zánětlivých stavů pokožky. [2] Obsah některých esenciálních mastných kyselin opraví integritu kožní bariéry a zadrží v ní vlhkost. V ajurvédské medicíně se účinně využívá pro růst a revitalizaci vlasů. [3]

Benefity, které vaší pleti a tělu dopřeje olej z kolokvinty

  • Hydratuje a chrání před volnými radikály
  • Má antibakteriální a protizánětlivé účinky vhodné pro ošetření protizánětlivých stavů kůže 2
  • Rychle se vstřebává, netvoří mastný vzhled a reguluje správnou produkci mazu
  • Vitalizuje vlasové folikuly
  • Můžete ho využít jako masážní olej
  • Uplatňuje se jako nosný olej pro BEWIT esenciální oleje - smícháním se prodlužuje doba postupného vstřebávání esenciálního oleje
  • V kombinaci s BEWIT esenciálními vodami se postará o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti

HISTORIE

Semínka kolokvinty se využívala už 4000 let před Kristem

Kolokvinta obecná (Citrullus colocynthis) je tykvovitou a suchovzdornou rostlinou nacházející se zejména v písčitých a polopouštních oblastech. Je původem z tropické Asie a Afriky, odkud se rozšířila na východ přes Saharu a Egypt až do Indie, ale i do Středozemí.

Tato pouštní rostlina má bohatou historii v medicínském využití. Malá semínka plodů se objevila už v Egyptě, Libyi a na Blízkém východě před 4000 lety před Kristem. V časech biblických se kolokvinta sbírala jako smrtící jed. Plody se široce využívaly jako léčivo, zejména při bolestech žaludku. Díky obsahu glykosidů jako je kolocynthin má i projímavé účinky.

PŮVOD: EGYPT

Kolokvinta je rostlinou, která plodí žluté kulovité plody o průměru až 10 cm. Vzhledem plody připomínají vodní meloun, avšak uvnitř plodu je houbovitá dužina s četnými semeny. Ty jsou pro lidi běžně nejedlé kvůli silně nahořklé chuti.

SLOŽENÍ

Citrullus Colocynthis Seed Oil

NÁVOD K POUŽITÍ

Dopřejte luxusní péči své pleti, krku i celému tělu

Aplikujte na čistou pleť, krk a tělo jako součást své rutinní péče. Pro kompletní péči a obnovení ochranné hydro-lipidové bariéry kombinujte s našimi luxusními BEWIT esenciálními vodami.

Olej z kolokvinty je vhodný i jako základní olej pro přípravu kosmetických přípravků - kombinací s BEWIT esenciálním olejem můžete naředit koncentraci přesně na míru vašim potřebám a prodloužit tak dobu vstřebávání samotného esenciálního oleje. Olej také můžete přidat do pleťových masek a vlasových zábalů.

ZDROJE

[1] DANE, Fenny, Jiarong LIU a Cankui ZHANG. Phylogeography of the Bitter Apple, Citrullus Colocynthis. Genetic resources and crop evolution. 2007, 54(2), 327-336.ISSN 09259864.

[2] PASHMFOROSH, M., M. PASHMFOROSH a M. J. KHODAYAR. Topical Anti-Inflammatory and Analgesic Activities of Citrullus colocynthis Extract Cream in Rats. Medicina (Kaunas, Lithuania). 2018, 54(4). ISSN 16489144.

[3] Roy, R. K., Thakur, M., Dixit,V.Effectof Citrullus colocynthis on hairgrowth in albinorats.Phar­maceutical Biology. 2007. 45,739-744.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: