Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

MALINOVÝ OLEJ ZE SEMEN BIO (50 ml)

534 Kč
Varianta

Ovocná síla pro zánětlivou, stárnoucí a dehydratovanou pokožku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

MALINOVÝ OLEJ ZAHALÍ VAŠÍ POKOŽKU SMRŠTÍ BIOAKTIVNÍCH LÁTEK

Slastný dotek oleje z malinových semen zahalí vaší pokožku smrští bioaktivních látek, které ji zanechají příjemně jemnou a hydratovanou. Díky kyselině ellagové zajistí vaší pleti i mírnou ochranu před škodlivým UV zářením.

Avšak nenechte se zmást. Malinový olej je získáván ze semen, nikoliv z plodů, vůni po malinách proto nečekejte.

Malinový olej jako skvělý pomocník pro ošetření ekzémů, a nejen to

Malinový olej, díky vysokému obsahu mastných kyselin (linolová a alfa-linolenová), je naprosto jedinečný pro své protizánětlivé účinky. Stává se tak skvělým pomocníkem pro ošetření ekzémů či psoriázy (lupénky).[1] Zároveň vytváří na pleti jemný lipidový film, který pomůže zadržet tolik potřebnou vlhkost a tím obnovit pružnost pokožky. A to vše bez zatížení, neboť olej dokonale splyne s pletí, plně se vstřebá a nezanechává na ní nepříjemný pocit mastnoty.

Díky bohaté smršti fytosterolů a karotenoidů si pleť zachovává své obranné schopnosti a stává se skvělým útočištěm proti nežádoucím volným radikálům. Ellagová kyselina bude vaši pleť mírně chránit před škodlivým UV záření, zpomalí ničení kolagenu v kůži a zachová tak mladistvý vzhled pokožky.[2] Svými uklidňujícími účinky se hodí i jako doplněk po opalování.

Benefity, které vaší pleti a tělu dopřeje malinový olej

  • Hydratuje a zklidňuje podrážděnou a citlivou pokožku
  • Chrání před volnými radikály, UV zářením a působí tak preventivně proti stárnutí pokožky
  • Rychle se vstřebává a netvoří mastný vzhled
  • Je vhodný pro každý typ pleti, především pro pleť zánětlivou, stárnoucí a dehydratovanou
  • Uplatňuje se jako nosný olej pro BEWIT esenciální oleje - smícháním se prodlužuje doba postupného vstřebávání esenciálního oleje
  • V kombinaci s BEWIT esenciálními vodami se postará o hlubokou hydrataci a rovnováhu pleti

HISTORIE

Maliník se od 19. století šlechtí do podoby, kterou známe dnes

Maliník (Rubus idaeus) nedostával moc velké pozornosti až do 17. století, kdy se začal hojně pěstovat i na zahrádkách. Od 19. století se v rámci zlepšení jeho vlastností začal šlechtit do podoby, jakou známe dnes. Jeho původ je evropský a asijský. Kupodivu se však v žádných starověkých písemnostech neobjevil. Dnes se maliník pěstuje v regionech s mírným podnebím, a to převážně ve východní Evropě.

PŮVOD: POLSKO

Maliník je keřem s výhony, který se vyskytuje v celém mírném pásu. Roste jak ve volné přírodě, tak i na zahrádkách, kde se pěstují vyšlechtěné odrůdy. Souplodí peckovic na květním lůžku, maliny, jsou plodem maliníku.

SLOŽENÍ

Rubus Idaeus Seed Oil 

NÁVOD K POUŽITÍ

Dopřejte luxusní péči své pleti, krku i celému tělu

Aplikujte na čistou pleť, krk a tělo jako součást své rutinní péče. Pro kompletní péči a obnovení ochranné hydro-lipidové bariéry kombinujte s našimi luxusními BEWIT esenciálními vodami.

Malinový olej je vhodný i jako základní olej pro přípravu kosmetických přípravků - kombinací s BEWIT esenciálním olejem můžete naředit koncentraci přesně na míru vašim potřebám a prodloužit tak dobu vstřebávání samotného esenciálního oleje. Olej také můžete přidat do pleťových masek a vlasových zábalů.

ZDROJE

[1] OMAH, B.Dave, Stephanie LADET, David V GODFREY, Jun LIANG a Benoit GIRARD. Characteristics of raspberry ( Rubus idaeus L.) seed oil. Food Chemistry, 2000, 69(2), 187-193. ISSN 03088146.

[2] BAE, Ji-young, Jung-suk CHOI, Sang-wook KANG, Yong-jin LEE, Jinseu PARK a Young-hee KANG. Dietary compound ellagic acid alleviates skin wrinkle and inflammation induced by UV-B irradiation. Experimental Dermatology. 2010, 19(8), e182. ISSN 09066705.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: