Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

HENNA OLEJ (50 ml)

223 Kč
Varianta

Henna olej vlasy oživí a dodá jim elegantní měděný až mahagonový nádech. Hodí se především pro červené a brunetové vlasy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HENNA OLEJ

Skvělý, zcela přírodní prostředek, který vlasy oživí a dodá jim elegantní měděný až mahagonový nádech. Odměnou vám budou přirozeně zářící a podmanivé vlasy plné života. Navíc je velmi šetrný k vlasům i vlasové pokožce.

Jedinečný lawson

Za jedinečnost Henna oleje může červeno-oranžově zbarvená látka - lawson, která se váže na vlasový keratin a dodává jim měděný až mahagonový nádech. Zvýrazní tak barvu červených a brunetových vlasů. [1]

Přírodní UV filtr

Pro přirozený obsah lawsonu a dalších bioaktivních látek působí Henna olej také jako skvělý a zcela přírodní UV filtr, který chrání strukturu keratinu před jeho poškozením. Díky tomu předchází lámavým vlasům i roztřepeným konečkům. [2]

V boji proti lupům

Dalším benefitem Henna oleje je jeho schopnost vyrovnávat pH pokožky. Při nadměrné tvorbě lupů či předčasnému vypadávání vlasů, skutečně přijde vhod. [3,4,5]

Ve službách lesklých a pevných vlasů

Po aplikaci Henna oleje je povrchová struktura vlasu výrazně zacelena a vyhlazena. Vlasy snáze odráží světlo a jsou lesklejší a celkově pevnější. [3]

BENEFITY, KTERÉ VAŠIM VLASŮM DOPŘEJE HENNA OLEJ

  • Zvýrazňuje barvu tmavých tónů vlasů.
  • Působí na vlasech jako přírodní UV filtr.
  • Utěsňuje vlasové folikuly a předchází lámání vlasů a roztřepení konečků.
  • Vyrovnává pH pokožky a přispívá tak k zamezení tvorbě lupů a předčasnému vypadávání vlasů.
  • Vlasy zvlhčuje a chrání je před nepříznivými vlivy.
  • Udržuje vlasy vyhlazené, lesklejší, pevnější a celkově zdravější.

HISTORIE

Nejstarší přírodní barvivo

Henna = zelený prášek ze sušených listů rostliny Lawsonia Inermis. Jedná se o nejstarší přírodní barvivo vůbec a k barvení kůže, vlasů a nehtů se využívá již celá staletí.

Tajemství okouzlující Nefertiti

Vznešená Nefertiti nebyla jenom staroegyptskou královnou. Byla především velmi okouzlující osobností a ikonou krásy. Obdivována byla především pro její jemnou tvář a bujné kadeře, za jejichž nádherným leskem stála právě Henna.

PŮVOD: EGYPT

Lawsonia Inermis - tento stálezelený keř není vyhledáván jen pro své, na Hennu bohaté, listy. Velmi oblíbenou se stala také podmanivě vonící šťáva z jeho květů, která je ve velké míře přidávána i do přírodní kosmetiky.

SLOŽENÍ

Složení: Lawsonia Inermis Leaf Extract, Sesamum Indicum Seed Oil Macerováno: čerstvý Henna prášek v sezamovém oleji

NÁVOD K POUŽITÍ

Dopřejte svým vlasům holistickou péči

Aplikujte Hennu olej přímo na kořínky vlasů a pokožku hlavy. Můžete jej přidat také do pleťových masek a vlasových zábalů.

ZDROJE

[1] SINGH, Dhananjay Kumar, Suaib LUQMAN a Ajay Kumar MATHUR. Lawsonia inermis L. - A commercially important primaeval dying and medicinal plant with diverse pharmacological activity: A review. Industrial Crops. 2015, 65, 269-286. ISSN 09266690.

[2] S. Sakthivel et al. Dye Sensitized Solar Cell Properties and Fabrication Using Lawsonia Inermis. Journal of Chemistry and Chemical Sciences, Vol. 5(2), 85-92, 2015. ISSN 2319-7625.

[3] SEMWAL, D. K., S. COMBRINCK, C. CARTWRIGHT-JONES a A. VILJOEN. Lawsonia inermis L. (henna): ethnobotanical, phytochemical and pharmacological aspects. Journal of ethnopharmacology. 2014, 155(1), 80-103. ISSN 18727573.

[4] GAUR, Pooja, Dhananjay Kumar SINGH, Suaib LUQMAN a Karuna SHANKER. Validated method for quality assessment of henna (Lawsonia inermis L.) leaves after postharvest blanching and its cosmetic application. Industrial Crops. 2017, 95, 33-42. ISSN 09266690.

[5] GOZUBUYUK, G.S., E. AKTAS a N. YIGIT. An ancient plant Lawsonia inermis (henna): Determination of in vitro antifungal activity against dermatophytes species. Journal de Mycologie Médicale. 2014, 24(4), 313-318. ISSN 11565233.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: