Esenciální olej TYMIÁN chemotyp thymol

Tip
Značka: Bewit
48 Kč 451 Kč 953 Kč od 48 Kč
Varianta

Vůně je svěží, teplá, výrazná, kořeněná, bylinná s fenolickým nádechem. Povzbuzuje odvahu, úsilí a morálku. Je skvělý i k dochucení pokrmů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

TYMIÁN (THYME, RED THYME, THYMUS VULGARIS OIL, THYMUS ZYGIS HERB OIL)

Esenciální olej z tymiánu vyniká nezaměnitelnou bylinně-kořenitou vůní, která rozptýlí melancholii, podnítí soustředění a mentálně vás posílí. Kromě toho vás očistí od zablokovaných emocí a promění váš hněv v porozumění. V mnohých případech ve vás bude naopak probouzet odvahu, morální přístup a potřebnou sebedůvěru. Prozkoumejte sílu tymiánové silice, která bude hýčkat jak vaši duši, tak i tělo.

Pro své aromatické vlastnosti je vhodný i k obohacení pokrmů.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z KVĚTŮ A LISTŮ TYMIÁNU

Tymián obecný (Thymus vulgaris) - vytrvalý, stálezelený keř, který pochází z oblasti Středomoří. Výsledný esenciální olej je získáván z jeho květů a listů šetrným procesem, destilací vodní parou.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Existuje více než 300 druhů tymiánu

V závislosti na půdním podmínkách, klimatu a nadmořské výšce se u vonných rostlin vyvíjejí různé chemotypy. Existuje několik různých chemotypů tymiánového esenciální oleje, které se od sebe liší chemickým složením, výslednou vůní a možným odlišným působením.

Tymiánový esenciální olej s převládající chemotypovou složkou thymol je považován za nejsilnější a nejintenzivnější typ se širokým spektrem použití. Tato zvýšená účinnost je však doprovázena i vyšší dermální dráždivostí, a proto je při jeho použití nutno postupovat velmi opatrně.

Proč červený?

Tymiánový esenciální olej chemotypu thymol lze najít i pod názvem jako „červený tymián“. Je tomu proto, že povrch kovových nádob snadno reaguje s fenolickými sloučeninami silice a zbarvuje je do červena.

SLOŽENÍ

Esenciální olej z tymiánu je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní jsou považovány látky zvané Thymol a para Cymene.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z TYMIÁNU

Povzbudí a pozitivně naladí

Esenciální olej z tymiánu vyniká nezaměnitelnou bylinně-kořenitou vůní, která rozptýlí melancholii, podnítí soustředění a mentálně vás posílí. Rozptylte silici v prostoru a přeneste se do oázy plné harmonie a klidu.

Uvolní emocionální bloky a dodá odvahu

Tymiánová silice vás očistí od zablokovaných emocí a promění váš hněv v porozumění. V mnohých případech ve vás bude naopak probouzet odvahu a morální přístup. Zvláště užitečná je pro třetí čakru k podpoře potřebné sebedůvěry při řešení skrývaných pocitů.

Nejen pro kvalitnější dýchání

Esenciální olej z tymiánu obklopí váš domov svěžími bylinnými tóny, díky kterým zneutralizuje nepříjemné pachy, pročistí prostory a vytvoří prostor k hlubokému dýchání.

To nejlepší pro vaši kondici

Silice z tymiánu vám poskytne vysokou antioxidační ochranu před nepříznivými vlivy okolí a může vám pomoct obnovit rovnováhu vnitřního prostředí. Jeho začleněním do vaší rutiny tak můžete podpořit vaší přirozenou tělesnou odolnost, zejména pak v chladném období.

Síla přírody pro konzervaci

Chcete-li vaše potraviny udržet co nejdéle čerstvé a přirozeně prodloužit jejich údržnost, tymiánová silice může být skvělým způsobem, jak toho docílit. Využít ji můžete například u pekařských výrobků, potravinářských olejů či zeleniny.

Využití v kuchyni

Esenciální olej z tymiánu poskytuje skvělý způsob, jak vašim pokrmům dodat šmrnc a obohatit je o skvělou chuť. Může být použit například k aromatizování omáček, polévek, salátů, těstovin, pizzy, krémů, luštěnin nebo grilované zeleniny.

Při dochucování pokrmů však používejte esenciální olej vždy důkladně naředěný s jedlým olejem. Stačí namočit špičku párátka do esenciálního oleje a zamíchat ji ve 20 ml rostlinného oleje (např. slunečnicového). Pár kapkami z takto připravené směsi, dochutíme již hotový pokrm. Aby chuť esenciálního oleje v pokrmu vynikla, doporučujeme jej přidávat do již hotového jídla.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z TYMIÁNU V KOSTCE

 • Rozptyluje melancholii, podněcuje soustředění a mentálně posiluje
 • Očišťuje od zablokovaných emocí
 • Proměňuje hněv v porozumění
 • Probouzí odvahu, morálku a sebedůvěru
 • Neutralizuje nepříjemné pachy a pročišťuje prostory
 • Vytváří prostor k hlubokému dýchání
 • Poskytuje antioxidační ochranu před nepříznivými vlivy okolí
 • Obnovuje rovnováhu vnitřního prostředí
 • Může podpořit přirozenou tělesnou odolnost
 • Může prodloužit údržnost některých potravin
 • Po naředění je vhodný k dochucení pokrmů
 • Je vhodný pro smíchání s grapefruitem, levandulí, rozmarýnem, oreganem, heřmánkem a tea tree

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Rostlina spojována s hrdinstvím

První zmínky o tymiánu se datují do období 3000 let před n.l. Jeho blahodárné účinky zaznamenává i nejstarší egyptský lékařský Eberský papyrus, přičemž Starými Egypťany byl využíván primárně k balzamování. Staří Řekové a Římané pak věřili, že jim tymián dodává odvahu, a proto jej přidávali do lázní a chrámů před nadcházejícím bojem.

SLOŽENÍ

Informace o oleji
Český botanický název:    --
Anglický název: BEWIT Thyme
Latinský název: Thymus vulgaris
Země původu: India
Část rostliny: Flower, leaves
Způsob získávání: Steam distilled
Barva: Light yellow
Vůně: Characteristic
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: --
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: --
Vhodný do potravinářství:    Ano
CAS číslo: 84929-51-1 / 8007-46-3
Šarže: AX2022/10

CERTIFIKÁTY

TYMIÁN thymol - AX2022/10

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: