Esenciální olej SPIKENARD

1 497 Kč 101 Kč od 101 Kč
Varianta

Vůně je zemitá až dřevitá. Uzemňující charakter oleje napomáhá navodit pocity klidu a vyrovnanosti. Nadstandardní péči poskytuje pleti mastné a problematické.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SPIKENARD (NARD, NARDIN, MUSKROOT)

Pro svou uzemňující vůni je esenciální olej spikenard jako stvořený pro rituální a meditační účely i relaxační masáže. Na emoční a energetické rovině napomáhá stabilizovat rozbouřené emoce a upokojit neklidnou mysl, vítán je proto i v dobách vnitřní transformace.

Může být taktéž zakomponován do přírodních parfému, a nebo začleněn do vaší péče o pleť.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z KOŘENE NARDU PRAVÉHO

Nard pravý (Nardostachys jatamansi) je rostlina s růžovými květy původem z Asie. Výsledný esenciální olej je získáván z jejich kořenů šetrným procesem, destilací vodní parou.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Nard pravý se svými účinky a vůní podobá Kozlíku lékařskému, který je řazen do stejné čeledi. Kvůli nadměrnému sběru Nepál omezil vývoz nezpracovaného Nardu pravého, jeho dostupnost je proto limitována.

SLOŽENÍ

Esenciální olej spikenard je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní je považována látka zvaná Patchouli alcohol.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE SPIKENARD

Balzám na nervy

Pro svou uzemňující vůni je esenciální olej spikenard jako stvořený pro rituální a meditační účely a relaxační masáže. Na emoční a energetické rovině napomáhá stabilizovat rozbouřené emoce a upokojit neklidnou mysl, vítán je proto i v dobách vnitřní transformace.

Spikenard v parfumerii

Pro svou nápaditě dřevitou vůni je esenciální olej spikenard často přidáván do pánských i unisex parfémů, a to za účelem podtržení hlubokých tónů.

PÉČE O PLEŤ

Po naředění může být esenciální olej spikenard aplikován i na pleť. Zejména pro jeho mimořádně čistící vlastnosti poskytuje nadstandardní péči pleti mastné a problematické.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE SPIKENARD V KOSTCE

  • Je vhodný pro rituální a meditativní účely či relaxační masáže
  • Stabilizuje rozbouřené emoce a upokojuje mysl
  • Je vhodnou komponentou do parfému
  • Může být aplikován na pleť
  • Dobře se mísí například s hřebíčkem, kadidlem, levandulí či gerániem

ŘEDĚNÍ PŘI APLIKACI NA POKOŽKU

Před aplikací na pokožku esenciální olej vždy důkladně nařeďte s BEWIT nosným olejem.

Počet
kapek*
Množství
nosného oleje [ml]
Základní ředění 5 30
10ml olejové parfémy 1 10
50ml pleťová séra a krémy 8 50
100ml pleťová séra 16 100
200ml tělové a masážní oleje 33 200

*1 kapka esenciálního oleje = cca 0,05 ml

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Biblická esence

Po staletí byl spikenard považován za jeden z nejcennějších olejů a dodnes má velkou náboženskou důležitost. Jako takový je jednou z prvních vonných látek používaných starověkými Egypťany k balzamování mumií.

ZEMĚ PŮVODU: INDIE

Informace o oleji
Český botanický název:    --
Anglický název: BEWIT Spikenard
Latinský název: Nardostachys jatamansi
Země původu: Indie
Část rostliny: Root
Způsob získávání: Steam distilled
Barva: Green-yellow to brown
Vůně: Earthy, woody
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: 1,495-1,510
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: --
Vhodný do potravinářství:    Ne
CAS číslo: 90064-28-1
Šarže: AX2022/05

CERTIFIKÁTY

Spikenard - AX2022/05

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: