Esenciální olej SKOŘICE, kůra

50 Kč 361 Kč 736 Kč od 50 Kč
Varianta

Vůně je sladce kořeněná, teplá, typická pro skořici. Skvěle povzbudí, prohřeje a podpoří sebepřijetí. Vhodný i k dochucení pokrmů a nápojů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SKOŘICE (CEYLON CINNAMON, CINNAMOMUM ZEYLANICUM BARK OIL)

Esenciální olej ze skořice v sobě ukrývá příjemnou stimulující vůní, která vás povzbudí při oslabení, zvýší vaši výkonnost a pomůže při nedůslednosti. Jeho teplé kořeněné tóny prohřejí vaše srdce, díky čemuž ve vás podpoří sebepřijetí a pomohou k budování stabilních vztahů. Rovněž zútulní váš domov a navodí smyslnou náladu.

Pro své sladce kořeněné aromatické vlastnosti je vhodný i k obohacení pokrmů a nápojů.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z KŮRY SKOŘICOVNÍKU

Skořicovník cejlonský (Cinnamomum zeylanicum) - stálezelený, aromatický, tropický strom z čeledi vavřínovitých, jehož domovinou je Srí Lanka. Výsledný esenciální olej je získáván z jeho kůry šetrným procesem, destilací vodní parou.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Není skořice jako skořice

Skořice se získává ze dvou nejznámějších druhů skořicovníku, a to cejlonského a čínského. Oba tyto druhy se liší technikou sběru.

U skořicovníku cejlonského se sbírá tenká vnitřní vrstva kůry. Nasbírané žlutohnědé svitky vnitřní kůry se skládají na sebe, kdy po vysušení získávají tvar známých ruliček. Naproti tomu u skořicovníku čínského se sbírá vnější vrstva kůry v podobě zlomkových kusů.

SLOŽENÍ

Esenciální olej ze skořice je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní je považována látka zvaná (E)-cinnamaldehyde.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE ZE SKOŘICE

Povzbuzující pomocník

Esenciální olej ze skořice v sobě ukrývá příjemnou stimulující vůní, která vás povzbudí při oslabení, zvýší vaši výkonnost a pomůže při nedůslednosti.

Zaručená cesta k sebelásce

Jeho teplé kořeněné tóny prohřejí vaše srdce, díky čemuž ve vás podpoří sebepřijetí a pomohou k budování stabilních vztahů. Přidejte adekvátní množství silice do difuzéru a nechte se obklopit hřejivou sílou skořicové esence.

Prostor pro volné dýchání Esenciální olej ze skořice přinese do vašich domovů příjemnou pospolitou atmosféru, pročistí vzduch a vytvoří prostor k volnému dýchání. Je proto skvělou esencí obzvláště v období sychravých dnů.

K navození smyslných nálad

Esenciální olej ze skořice vám pomůže rozpustit citový chlad, vyrovnat vaši sexuální harmonii a ztotožnit se s vaší identitou. Využijte těchto atributů pro smyslné a relaxační okamžiky.

Se skořicí bez cukru

Intenzivní a nasládlá chuť kůry skořice může částečně nahradit i sladkou chuť. Esenciální olej ze skořice proto může být proto velmi užitečný při omezování sladkého. Mějte své chutě pod kontrolou a zvolte si příznivější variantu mlsání.

Využití v kuchyni

Esenciální olej ze skořice poskytuje skvělý způsob, jak vašim pokrmům dodat šmrnc a obohatit je o skvělou chuť. Může být použit například k aromatizování sladkých pokrmů, dezertů, krémů, koláčů, perníků, ovesné kaše, koktejlů, smoothie a kakaa.

Při dochucování pokrmů však používejte esenciální olej vždy důkladně naředěný s jedlým olejem. Stačí namočit špičku párátka do esenciálního oleje a zamíchat ji ve 20 ml rostlinného oleje (např. slunečnicového). Pár kapkami z takto připravené směsi, dochutíme již hotový pokrm. Aby chuť esenciálního oleje v pokrmu vynikla, doporučujeme jej přidávat do již hotového jídla.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE ZE SKOŘICE V KOSTCE

  • Povzbuzuje při oslabení, napomáhá k výkonnosti a při nedůslednosti
  • Podporuje sebepřijetí a budování stabilních vztahů
  • Navozuje příjemnou pospolitou atmosféru
  • Pročišťuje vzduch a vytváří prostor k volnému dýchání
  • Pomůže rozpustit citový chlad, vyrovnat sexuální harmonii a ztotožnit se s identitou
  • Užitečný při omezování sladkého
  • Po naředění je vhodný k dochucení pokrmů a nápojů
  • Je vhodný pro smíchání s hřebíčkem, kardamomem, bergamotem, pomerančem, tea tree a zázvorem

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Symbol prosperity

První zmínky o skořicovníku pochází z již z Číny 4000 let před n.l. Ve starověku měla cenu zlata, avšak dlouho se nevědělo, odkud skořice pochází. V Evropě byla prvně známá skořice z kůry skořicovníku čínského. Až díky zámořským objevům v 16. století se začala dovážet i skořice cejlonská.

ZEMĚ PŮVODU: INDIE

SLOŽENÍ

Informace o oleji
Český botanický název:    --
Anglický název: BEWIT Cinnamon, Bark
Latinský název: Cinnamomum zeylanicum
Země původu: India
Část rostliny: Bark
Způsob získávání: Steam distilled
Barva: Dark yellow
Vůně: Characteristic cinnamon
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: 1,573-1,591
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: --
Vhodný do potravinářství:    Ne
CAS číslo: 84649-98-9 / 8015-91-6
Šarže: AX2022/02

CERTIFIKÁTY

Skořice, kůra - AX2022/02

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: