Esenciální olej SATUREJKA

Značka: Bewit
519 Kč 1 060 Kč od 519 Kč
Varianta

Vůně je intenzivní, pikantní, bylinná. Povzbuzuje mysl a dodává duševní sílu. Je skvělé i k dochucení pokrmů a nápojů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SATUREJKA (SAVORY, SATUREJA HORTENSIS ESSENTIAL OIL)

Esenciální olej ze saturejky v sobě ukrývá symfonii bylinných tónů, která povzbudí vaši mysl, dodá duševní sílu a obnoví ve vás soustředění. Na emocionální úrovni pomáhá uvolnit přílišnou sebekontrolu, vnitřní nervozitu a zahořklost. Kromě toho vám nabídne silnou antioxidační podporu a vytvoří prostor pro hluboké dýchání.

Pro své aromatické vlastnosti je vhodný i k obohacení pokrmů a nápojů.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z LISTŮ SATUREJKY

Saturejka zahradní (Satureja hortensis) - jednoletá bylina z čeledi hluchavkovitých, která pochází z oblasti Středomoří a jihozápadní Asie. Výsledný esenciální olej je získáván z jejich celých rostlin šetrným procesem, destilací vodní parou.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Není saturejka jako saturejka

Saturejka zahradní (Satureja hortensis), též nazývaná letní, je často zaměňována se Saturejkou horskou (Satureja Montana), též nazývanou zimní. I přesto, že oba druhy jsou si v mnoha ohledech podobné, v jejich vůni mohou být jisté rozdíly.

Saturejka zahradní se vyznačuje spíše palčivým, teplým aroma. Saturejka horská má zemité a tlumené tóny.

SLOŽENÍ

Esenciální olej ze saturejky je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní jsou považovány látky zvané 1,8-Cineole (Eucalyptol), Camphor, α-Thujone, para Cymene a Carvacrol.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE ZE SATUREJKY

Pro povzbuzení denního režimu

Esenciální olej ze saturejky v sobě ukrývá symfonii bylinných tónů, která povzbudí vaši mysl, dodá duševní sílu a obnoví ve vás soustředění. Pokud potřebujete nakopnout k lepším výkonům, silice ze saturejky vám bude dobrým pomocníkem.

Na emocionální úrovni

Na emocionální úrovni napomáhá saturejka uvolnit přílišnou sebekontrolu, vnitřní nervozitu a zahořklost. Rozptylte silici v prostoru a vymaňte se z nepříjemného sevření.

Pročistěte vzduch povzbuzující vůní

Esenciální olej ze saturejky svým intenzivně bylinným aroma efektivně pročišťuje vzduch, čímž vytváří prostor k hlubokému dýchání. Silici můžete proto zakomponovat i do saunových nálevů nebo povzbuzujících koupelí.

Pro zachování dobré kondice

Silice ze saturejky vám nabídne vynikající antioxidační podporu. Díky tomu může podpořit vaši přirozenou tělesnou odolnost.

Při pocitu těžkosti

Esenciální olej ze saturejky vás taktéž může odlehčit při pocitu těžkého žaludku vyvolané vnitřní nervozitou nebo tlakem po těžkém jídle. Obohaťte si své smoothie silicí ze saturejky pro pocit znovuzískané lehkosti.

Využití v kuchyni

Esenciální olej ze saturejky poskytuje skvělý způsob, jak vašim pokrmům dodat šmrnc a obohatit je o skvělou chuť. Může být použit například k aromatizování omáček, pikantních polévek, salátů, nakládaných okurek, zelí či hub, kakaa či smoothie.

Při dochucování pokrmů však používejte esenciální olej vždy důkladně naředěný s jedlým olejem. Stačí namočit špičku párátka do esenciálního oleje a zamíchat ji ve 20 ml rostlinného oleje (např. slunečnicového). Pár kapkami z takto připravené směsi, dochutíme již hotový pokrm. Aby chuť esenciálního oleje v pokrmu vynikla, doporučujeme jej přidávat do již hotového jídla.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE ZE SATUREJKY V KOSTCE

  • Povzbuzuje mysl, dodává duševní sílu a obnovuje soustředění
  • Napomáhá uvolnit přílišnou sebekontrolu, vnitřní nervozitu a zahořklost
  • Pomáhá se otevřít myšlenkám, vybízí k pokoře a osvobozuje od emočních bloků
  • Vytváří prostor k hlubokému dýchání
  • Má antioxidační účinky
  • Podporuje přirozenou tělesnou odolnost
  • Odlehčuje při pocitu těžkého žaludku
  • Po naředění je vhodný k dochucení pokrmů a nápojů
  • Je vhodný pro smíchání s petrželí, koprem, bazalkou, levandulí, oreganem a grapefruitem

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Základ provensálského koření

Je zcela jasné, že saturejka je lidem prospěšná již dlouhou dobu, a i dnes se prozkoumávají její další přínosy. Oblíbená byla zejména u starověkých Římanů, kteří jí používali k dochucení omáček nebo při výrobě octa. Vyhledávána byla též jako afrodiziakum. Kolem 9. století byla začleněna i do staročeské kuchyně a tvoří jednu ze složek provensálského koření.

ZEMĚ PŮVODU: ALBÁNIE

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.