Esenciální olej RŮŽOVÉ DŘEVO

Tip
Značka: Bewit
391 Kč 799 Kč 50 Kč od 50 Kč
Varianta

Lákavá vůně oleje z růžového dřeva je využívána především v parfémovém průmyslu, je svěží, květinová, s nádhernými dřevitými a lehkými kořeněnými nuancemi. Dodává pocity štěstí a síly, pomůže relaxovat a zbavit se stresu a duševního chaosu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z RŮŽOVÉHO DŘEVA

Olej z růžového dřeva se získává ze stále zeleného stromu Aniba rosaeodora, který je původem z Peru a Brazílie. Rosewood, také nazývaný „bois de rose“, patří k vavřínovitým rostlinám spolu s kafrem, skořicí a kasií. Tento strom dorůstá až do výšky 40 metrů. Má načervenalou kůru se žlutými květy.

Esenciální olej z růžového dřeva se získává ze štěpek, které se destilují. Má teplou, dřevitou, kořeněnou, květinovou, ovocnou a oživující vůni. Měl by být používán střídmě a s respektem, protože ho není mnoho. Nachází četné uplatnění v kosmetickém a parfumérském průmyslu.

Mírní smutek

Má sladkou, jemnou, květinovou vůni, která může pomoci zmírnit smutek a zklamání, popř. zvýšit pozitivitu k životu. Esenciální olej z růžového dřeva může uvolnit a zklidnit mysl a smysly.

Meditace

Svými vlastnostmi pomáhá duchovní a meditativní činnosti. Jeho svěží vůně může přispět ke zmírňuje letargických pocitů, únavy a stresu.

Deodorant

Tento olej má velmi příjemnou vůni, která osvěžuje .

Afrodiziakum

Může být efektivní pro ty, kteří ztratili zájem o sex kvůli pracovnímu stresu, obrovské pracovní zátěži a starostem.

Ochrana pokožky

Uvádí se, že má antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Olej může zabranit kožním problémům, jako je akné, pigmentové skvrny, jizvy, pupínky a černé tečky. Může být účinná v některých z následujících uvedených přínosech: Regeneruje pokožku, zpomaluje známky stárnutí a dodává pokožce mladistvý vzhled. Pravidelné používání - to je dobrá volba pro hladší pokožku. Pomáhá u problematické pleti - jako je **akné .

Přírodní repelent

Přítomnost insekticidních vlastností mohou pomoci proti vším, blechám, štěnicím, komárům a mravencům.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE RŮŽOVÉHO DŘEVA

 • Může mít uklidňující a relaxační účinek.
 • Dodává pocity štěstí a síly.
 • může být prostředekem první pomoci při odřeninách a bodnutí hmyzem.
 • Může pomoci s impotencí, vzbudit sexuální touhu.
 • Má kosmetické regenerační vlastnosti, které mohou pomoci předcházet vráskám a předčasnému stárnutí.
 • Je účinným repelentem proti hmyzu, odpuzuje komáry, mravence.
 • Lze použít ke snížení výskytu pupínků a černých teček na pleti.
 • Dobře se mísí s jinými oleji ze dřeva, citrusů, koření, bylin a květů.
 • Vhodné doplnění esenciálním olejem BEWIT EROS, který podpoří vaši spontánnost, představivost a inspiraci, zároveň uvolňuje i povznáší.
 • Pokud potřebuje podpořit své ženství přidejte do svého denního rituálu BEWIT PRAWTEIN MOON nebo BEWIT PRAWTEIN WOFERT.
 • Pro aplikaci na pokožku nařeďte esenciální olej rosewood se za studena lisovanými rostlinnými oleji BEWIT.
 • Staňte se autorem a namíchejte si s BEWIT Essential Base Oil svůj ideální prostředek sestavený na míru potřebám vaší pleti.
 • Doplníte-li ošetření pleti esenciálním olejem růžové dřevo v nosném oleji některou esenciální vodou BEWIT, bude vaše pleť více hydratovaná, zjemněná a spolupůsobení může přispět k rychlejšímu hojení a zklidnění pokožky. Tato synergie je vhodná zvláště pro přecitlivělou, aknózní, ekzematickou pokožku. Esenciální voda je vhodná k dočištění pleti.
 • Esenciální olej rosewood nakapte do BEWIT Essential Base Oil doplňte mátou, popř. citronelou nebo citronovou trávou a vykouzlíte jedinečnou repelentní směs.
 • Přidejte esenciální olej do koupelové vody nebo použijte ji při sprchování. Po namočení po dobu nejméně tří minut ve sprše zastavte vodu, dejte pár kapek oleje do dlaně do nosného oleje a rozetřete obsah dlaně po celém mokrém těle. Olej pronikne velmi rychle do kůže, pokud chcete, na závěr ho můžete opláchnout.
 • Přidejte do svého oblíbeného krému, kapku nebo dvě do svého oblíbeného osvěžovače a využijte jeho výhody proti vráskám, na pleť, která ztratila pružnost nebo ochabla po nemoci nebo hubnutí.

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE RŮŽOVÉHO DŘEVA

BOIS DE ROSE = dřevo z růže

Francouzské jméno bois de rose, doslovně přeloženo jako „dřevo z růže“ dostal esenciální olej z toho důvodu, aby nedošlo k záměně se skutečným růžovým dřevem. V Brazílii je známý pod názvem oleo de Pau-Rosa. Domorodci Amazonie používali kůru pro její léčivé vlastnosti. Obecně je esenciální olej známý účinkem na pokožku, proti vráskám, striím a jizvám. Strom byl objeven v roce 1925 v amazonském lese. Od té doby byl využíván nadměrně až v 60. letech bylo každý rok vykáceno padesát tisíc tun.

Ohrožený druh

Na Madagaskaru toto zběsilé vykořisťování způsobilo skandál a jeho vývoz byl zakázán. Růžové dřevo jako ohrožený druh, je nyní chráněno Mezinárodní unií pro ochranu přírody (IUCN).

Český botanický název: Růžové dřevo
Anglický název: Rosewood
Latinský název: Aniba rosaeodora
Způsob výroby: Parní destilace
Použitá část rostliny: Dřevní štěpky
Země původu: Brazílie

ZDROJE

[1] www. healthbenefitstimes .com/rosewood-essential-oil
[2] GAUTAM, Nandini, Anil K. MANTHA a Sunil MITTAL. Essential Oils and Their Constituents as Anticancer Agents: A Mechanistic View. BioMed Research International [online]. 2014, 2014, 1-23 [cit. 2021-7-12]. ISSN 2314-6133. Dostupné z: doi:10.1155/2014/1­54106
[3] SŒUR, Jérémie, Laurent MARROT, Philippe PEREZ, et al. Selective cytotoxicity of Aniba rosaeodora essential oil towards epidermoid cancer cells through induction of apoptosis.
[4] Mutation Research/Genetic Toxicology and Environmental Mutagenesis [online]. 2011, 718(1-2), 24-32 [cit. 2021-7-12]. ISSN 13835718. Dostupné z: doi:10.1016/j­.mrgentox.2010­.10.009
[5] https ://ncit.nci.nih­.gov/ncitbrow­ser/pages/con­cept_details.jsf?dic­tionary=NCI%20The­saurus&code=C72203

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: