Esenciální olej ROZMARÝN RAW, CO₂

50 Kč 278 Kč 568 Kč od 50 Kč
Varianta

Vůně je výrazná, kořeněná s kafrovými tóny. Esence rozmarýnu pomůže překonat mentální vyčerpání, zlepšovat duševní bdělost a koncentraci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ROZMARÝN (RUSMARI)

Nezaměnitelná bylinková vůně, která vás přenese ke skalnatému úbočí se středomořským vánkem. Takové pocity bude ve vás evokovat esenciální olej z rozmarýnu. Jeho povzbuzujících účinků jistě využijete ve chvílích mentální vyčerpanosti, malátnosti a neschopnosti se koncentrovat.

S oblibou je přidáván do masážních olejů a relaxačních koupelí. Své zastoupení najde i v péči o vlasy.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z LISTŮ ROZMARÝNU

Rozmarýn též Rozmarýna lékařská (Rosmarinus officinalis) - vytrvalá bylina původem ze Středomoří rostoucí do výšky jednoho metru. Výsledný esenciální olej je získáván z listů šetrným procesem, destilací vodní parou.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Rozmarýn RAW CO2 je získáván tzv. superkritickou fluidní extrakcí pomocí oxidu uhličitého. Během této extrakce je CO2 udržován v superkritickém (kapalném) stavu, díky čemuž rozpouští látky bez chemických reakcí. Tento inovativní proces získávání silice je velmi šetrný, neboť extrakce probíhá za nízkých teplot. Výsledný esenciální olej je proto dokonale čistý a disponuje aktivnější vůní.

SLOŽENÍ

Esenciální olej z rozmarýnu je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní jsou považovány látky zvané 1,8 Cineole (Eucalyptol), Camphor a α-pinene.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z ROZMARÝNU

Vzpruha pro vaši mysl

Intenzivně bylinná silice rozmarýnu přinese vaši mysli okamžitou vzpruhu. Pomůže obnovit energetické zásoby po dlouhém, psychicky náročném pracovním dni a dodá elán a chuť do života. Podpoří také schopnost se koncentrovat při obtížných mentálních úkonech.[1, 2, 3]

Komplexní účinky i na tělo

Esenciální olej z rozmarýnu má jemně prohřívající účinky, pro které je využíván k masážím namáhaného svalstva a kloubů. Pár kapek silice je možné přidat i do koupele. * Používejte vždy ředěný v koncentraci do cca 1%.

Stopka pro mastné vlasy bez života

Esenciální olej z rozmarýnu je osvědčeným prostředkem pro zdravě vypadající vlasy. Vlasy zbaví přebytečného mazu, čímž jim zajistí potřebný objem. Stačí jen vmasírovat pár kapek do vlasové pokožky anebo přidat adekvátní množství esenciálního oleje do šampónu.[4]

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z ROZMARÝNU V KOSTCE

  • Má povzbuzující účinky
  • Příznivě působí proti vyčerpanosti a malátnosti
  • Přispívá k lepší koncentraci
  • Je uplatňován při koupelích a masážích namáhaného svalstva a kloubů
  • Je vhodný na mastné vlasy
  • Dobře se mísí například s levandulí, kadidlem, gerániem, zázvorem, mátou a citrusovými oleji

ŘEDĚNÍ PŘI APLIKACI NA POKOŽKU

Před aplikací na pokožku esenciální olej vždy důkladně nařeďte s BEWIT nosným olejem.

Počet
kapek*
Množství nosného
oleje [ml]
Základní ředění 5 30
10ml olejové parfémy 1 10
50ml pleťová séra a krémy 8 50
100ml pleťová séra 16 100
200ml tělové a masážní oleje 33 200


*1 kapka esenciálního oleje = cca 0,05 ml

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Bylina vzpomínky

Název rozmarýn je odvozen z latinských slov „ros“ a „marinus“ v překladu „mořská rosa“, což odkazuje na skutečnost, že roste na skalnatém pobřeží. Ve Starověkém Řecku a Římě byla považována za posvátnou chránící proti zlým duchům, molům a rozličným chorobám. [5]

ZEMĚ PŮVODU: INDIE

ZDROJE

[1] TISSERAND, Robert a Rodney YOUNG. Essential oil safety: a guide for health care professionals. Second edition. Edinburgh: Elsevier, (2013) ISBN 9780443062414.

[2] W. Sayorwan, N. Ruangrungsi, T. Piriyapunyporn, T. Hongratanaworakit, N. Kotchabhakdi, V. Siripornpanich, Effects of Inhaled Rosemary Oil on Subjective Feelings and Activities of the Nervous System, Scientia Pharmaceutica. 81 (2013) 531-542.

[3] M. Sienkiewicz, M. Łysakowska, M. Pastuszka, W. Bienias, E. Kowalczyk, The Potential of Use Basil and Rosemary Essential Oils as Effective Antibacterial Agents, Molecules. 18 (2013) 9334-9351.

[4] S.E. Edwards, I. da C. Rocha, E.M. Williamson, M. Heinrich, Phytopharmacy: An Evidence-Based Guide to Herbal Medicinal Products, John Wiley & Sons, (2015).

[5] B. Sasikumar, 25 - Rosemary, in: K.V. Peter (Ed.), Handbook of Herbs and Spices (Second Edition), Woodhead Publishing, (2012): pp. 452-468.

SLOŽENÍ

Informace o oleji
Český botanický název:    --
Anglický název: BEWIT Rosemary RAW, CO₂
Latinský název: Rosmarinus officinalis
Země původu: India
Část rostliny: Leaves
Způsob získávání: Supercritical CO extraction
Barva: Light yellow
Vůně: Characteristic
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: 1,465-1,474
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: --
Vhodný do potravinářství:    Ne
CAS číslo: 8000-25-7 / 84604-14-8
Šarže: AX2022/02

CERTIFIKÁTY

Rozmarýn RAW, CO₂ - AX2022/02

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: