Esenciální olej PETRŽEL, semena

285 Kč 583 Kč 50 Kč od 50 Kč
Varianta

Vůně je teplá, nasládlá, kořeněná, bylinná. Upokojuje ustaranou mysl a otevírá cestu novým příležitostem. Vhodný i k dochucení pokrmů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PETRŽEL (PARSLEY, PETROSELINUM CRISPUM SEED OIL)

Esenciální olej ze semen petržele se vyznačuje charakteristickou bylinně-kořenitou vůní, jež přispívá k celkové harmonizaci těla a duše. Je to vynikající tonikum, které upokojuje ustaranou mysl, povzbuzuje při vyčerpání a napomáhá osvěžit paměť. Na emoční rovině vám pomůže vytvořit si novou perspektivu a otevřít se novým příležitostem a radostem.

Pro své aromatické vlastnosti je vhodný i k dochucení pokrmů.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ ZE SEMEN PETRŽELE

Petržel obecná, tj. petržel zahradní (Petroselinum crispum) - dvouletá rostlina, která má svůj původ ve Středomoří. Výsledný esenciální olej je získáván z jejich semen šetrným procesem, destilací vodní parou.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Čeleď aromatických bylin

Petržel náleží do čeledi miříkovitých, tedy stejné čeledi jako příbuzný fenykl, kmín, kopr či anýz.

Proč petržel?

Název petržele je odvozen z řeckého slova petros, což znamená v překladu „kámen“. Je tomu proto, že tato rostlina často roste ve skalnatých terénech.

SLOŽENÍ

Esenciální olej ze semen petržele je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní jsou považovány látky zvané Parsley apiol a Myristicin.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z PETRŽELE

Osvěžení těla i duše

Esenciální olej z petržele je vynikajícím tonikem, které upokojí ustaranou mysl, povzbudí při vyčerpání a pomůže osvěžit i paměť. Procházíte-li si hektickým obdobím, esence z petržele vám bude tou pravou oporou.

Na emoční rovině

Esenciální olej ze semen petržele vám bude sloužit k očištění srdeční čakry, která řídí lásku k sobě samému a ke svému okolí. Rozptýlí pochybnosti, vyvrátí omezující přesvědčení a dodá důvěru ve vaše schopnosti. Současně vám pomůže si vytvořit novou perspektivu a otevřít se novým příležitostem a radostem.

Účinné afrodiziakum

Petržel je známá i pro své afrodiziakální účinky. Pomocí této esence tak můžete bezmezně prožívat pocity lásky a slasti. Rozptylte pár kapek silice v prostoru a obohaťte svůj intimní život o příjemné prožitky.

To nejlepší pro tělo

Silice ze semen petržele působí jako skvělý antioxidant. Díky tomu obstojí jako skvělý ochránce před neblahými vlivy okolí a podpoří vaši přirozenou tělesnou odolnost.

Využití v kuchyni

Esenciální olej ze semen petržele poskytuje skvělý způsob, jak vašim pokrmům dodat šmrnc a obohatit je o skvělou chuť. Může být použit například k aromatizování polévek, omáček, či zeleninových salátů.

Při dochucování pokrmů však používejte esenciální olej vždy důkladně naředěný s jedlým olejem. Stačí namočit špičku párátka do esenciálního oleje a zamíchat ji ve 20 ml rostlinného oleje (např. slunečnicového). Pár kapkami z takto připravené směsi, dochutíme již hotový pokrm. Aby chuť esenciálního oleje v pokrmu vynikla, doporučujeme jej přidávat do již hotového jídla.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z PETRŽELE V KOSTCE

  • Upokojí ustaranou mysl, povzbudí při vyčerpání a osvěží paměť
  • Rozptýlí pochybnosti, vyvrátí omezující přesvědčení a dodá sebedůvěru
  • Pomůže si vytvořit novou perspektivu a otevřít se novým příležitostem
  • Má afrodiziakální účinky
  • Působí antioxidačně
  • Pomáhá podpořit přirozenou tělesnou odolnost
  • Po naředění je vhodný k dochucení pokrmů
  • Je vhodný pro smíchání s anýzem, černým pepřem, šalvějí, růží, zázvorem a koriandrem

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Bylina i pro poddané

Napříč mnoha kulturami měla petržel mnoho významů. Zatímco pro Řeky byla spojována se smrtí, pro Římany byla symbolem ochrany. Po celé Evropě byla rozšířena Karlem Velikým, který nařídil pěstovat tuto mocnou rostlinku nejen ve svých zahradách. Dodnes je petržel coby koření neodmyslitelnou součástí evropské kuchyně.

ZEMĚ PŮVODU: INDIE

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: