Esenciální olej PEPŘ ČERNÝ

50 Kč 388 Kč 792 Kč od 50 Kč
Varianta

Vůně je svěží, dřevitá, teplá, kořenitá. Povzbuzuje, stimuluje a dodává odvahu ke zdolání překážek. Vhodný i k dochucení pokrmů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PEPŘ ČERNÝ (BLACK PEPPER, PIPER NIGRUM SEED OIL)

Esenciální olej z černého pepře oplývá intenzivní vůní, která v sobě kombinuje teplé a citrusové tóny. Působí příjemně povzbudivým dojmem, podporuje duševní jasnost a napomáhá k soustředění. Jeho hřejivý charakter vás naplní sebedůvěrou a propůjčí vám odvahu k vyjádření potlačených emocí.

Pro své aromatické vlastnosti je vhodný i k obohacení pokrmů.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z PLODŮ PEPŘOVNÍKU

Pepřovník černý (Piper nigrum) - tropická ovíjivá liána z čeledi pepřovníkovitých, která má svůj původ v Indii. Výsledný esenciální olej je získáván z jeho sušených plodů šetrným procesem, destilací vodní parou.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Proč esenciální olej z pepře nepálí

V esenciálním oleji z černého pepře není obsažen piperin - látka s charakteristickou pikantností. Je tomu proto, že tato látka není aromatická a těkavá. Vzhledem k tomu silice na rozdíl od samotného pepře postrádá pálivost.

Není pepř jako pepř

Existuje přes 2000 druhů pepře, jejichž chuť se liší způsobem i místem pěstování. V kuchyni se nejběžněji setkáváme se čtyřmi druhy pepře: černý, zelený, bílý a červený. Tato zbarvení jsou dána úrovní zralosti plodů pepřovníku černého v době sklizně.

SLOŽENÍ

Esenciální olej z černého pepře je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní jsou považovány látky zvané β-Caryophyllene, D-Limonene, α-Pinene, β-Pinene a 3-Carene.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z ČERNÉHO PEPŘE

Pro mentální osvěžení

Esenciální olej z černého pepře v sobě ukrývá jemné citrusové nuance, pro které působí příjemně povzbudivým dojmem, podporuje duševní jasnost a napomáhá k soustředění. Rozptylte esenciální olej v prostoru nebo jej rozemněte v dlaních a pociťte okamžitou vzpruhu.

Přirozený posilovač

Příjemně hřejivý charakter, pro ten vás esenciální olej z černého pepře naplní sebedůvěrou a propůjčí vám odvahu k plnému vyjádření potlačovaných emocí.

Jeho prohřívajících účinků jistě využijte i v období chladných dnů, kdy spolu s antioxidačním působením napomáhá posilovat přirozenou tělesnou odolnost.

Pomyslné afrodiziakum

Esenciální olej z pepře je široce uznáván pro své afrodiziakální vlastnosti, neboť jeho typickým účinkem je stimulační působení. Opepřete si svůj intimní život a poddejte se magické síle této esence.

Využití v kuchyni

Esenciální olej z černého pepře poskytuje skvělý způsob, jak vašim pokrmům dodat šmrnc a obohatit je o skvělou chuť. Může být použit například k aromatizování zejména polévek, pomazánek, studených i teplých omáček a salátů.

Při dochucování pokrmů však používejte esenciální olej vždy důkladně naředěný s jedlým olejem. Stačí namočit špičku párátka do esenciálního oleje a zamíchat ji ve 20 ml rostlinného oleje (např. slunečnicového). Pár kapkami z takto připravené směsi, dochutíme již hotový pokrm. Aby chuť esenciálního oleje v pokrmu vynikla, doporučujeme jej přidávat do již hotového jídla.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z ČERNÉHO PEPŘE V KOSTCE

  • Povzbuzuje, dodává duševní jasnost a napomáhá k soustředění
  • Dodává sebedůvěru a odvahu k vyjádření potlačených emocí
  • Má mírně hřejivé účinky
  • Má antioxidační účinky
  • Může podpořit přirozenou tělesnou odolnost
  • Má afrodiziakální účinky
  • Po naředění je vhodný k dochucení pokrmů
  • Je vhodný pro smíchání s kardamomem, skořicí, hřebíčkem, levandulí, jalovcem a kadidlem

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Jedno z nejvzácnějších koření

Ze všech druhů koření hrál pepř historicky nejvýznamnější roli. V celém starověkém civilizovaném světě byl natolik ceněný, že se mu přezdívalo černé zlato. Právě kvůli němu byly podniknuty ty nejodvážnější mořeplavecké výpravy a vznikaly koloniální říše. Do Evropy se pepř dostal zásluhou vojenských tažení Alexandra Makedonského.

ZEMĚ PŮVODU: INDIE

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: