Esenciální olej OREGANO

Značka: Bewit
246 Kč 502 Kč od 246 Kč
Varianta

Vůně je ostrá, jemně kafrová, sladce peprná, bylinná. Osvěží mysl a obnoví duševní rovnováhu. Je skvělé i k dochucení pokrmů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OREGANO (DOBROMYSL, ORIGANUM VULGARE ESSENTIAL OIL)

Esenciální olej z oregana v sobě ukrývá nezaměnitelné, mírně štiplavé aroma, které osvěží vaši mysl a obnoví ve vás duševní rovnováhu. Na emocionální úrovni pak pomáhá otevřít se novým myšlenkám, vybízí k pokoře a osvobozuje od emočních bloků. Za vyzdvihnutí stojí i jeho čistící vlastnosti, díky kterým se skvěle hodí do saunových nálevů.

Pro své aromatické vlastnosti je vhodný i k obohacení pokrmů.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z KVETOUCÍ ROSTLINY OREGANA

Dobromysl obecná (Origanum vulgare) - vytrvalá bylina z čeledi hluchavkovitých, která pochází z oblasti Středomoří. Výsledný esenciální olej je získáván z její kvetoucí rostliny šetrným procesem, destilací vodní parou.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Jižnější bratr majoránky

Oregano se zjevně podobá majoránce, a proto se často označuje jako „divoká majoránka“. Vzhledem k obsahu carvacrolu má však výraznější aroma. Nicméně obě rostliny se řadí do stejné čeledi.

SLOŽENÍ

Esenciální olej z oregana je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní je považována látka zvaná Carvacrol.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z OREGANA

Osvěžení, osvobození, rovnováha

Esenciální olej z oregana v sobě ukrývá nezaměnitelné, mírně štiplavé aroma, které osvěží vaši mysl a obnoví ve vás duševní rovnováhu. Na emocionální úrovni pak pomáhá otevřít se novým myšlenkám, vybízí k pokoře a osvobozuje od emočních bloků. Rozptylte jeho silici v prostoru a ponořte se do neskonalé harmonie.

Pro hluboký nádech

Esenciální olej z oregana skvěle pročišťuje vzduch, čímž vytváří prostor k hlubokému dýchání. Perfektně se proto hodí do saunových nálevů.

Výborný antioxidant

Silice z oregana je jedna z nejefektivnějších vůbec, neboť má díky obsaženým látkám vysokou antioxidační kapacitu. Díky tomu může podpořit vaši přirozenou tělesnou odolnost.

Při pocitech těžkosti

Esenciální olej z oregana vás taktéž může odlehčit při pocitech těžkého žaludku vyvolané duševní nevyrovnaností. V takovém případě je oreganový esenciální olej jednoznačně první pomocí.

Využití v kuchyni

Esenciální olej z oregana poskytuje skvělý způsob, jak vašim pokrmům dodat šmrnc a obohatit je o skvělou chuť. Může být použit například k aromatizování omáček, pizzy, pečiva i oříškových směsí.

Při dochucování pokrmů však používejte esenciální olej vždy důkladně naředěný s jedlým olejem. Stačí namočit špičku párátka do esenciálního oleje a zamíchat ji ve 20 ml rostlinného oleje (např. slunečnicového). Pár kapkami z takto připravené směsi, dochutíme již hotový pokrm. Aby chuť esenciálního oleje v pokrmu vynikla, doporučujeme jej přidávat do již hotového jídla.

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z OREGANA V KOSTCE

  • Osvěžuje mysl a obnovuje duševní rovnováhu
  • Pomáhá otevřít se novým myšlenkám, vybízí k pokoře a osvobozuje od emočních bloků
  • Vytváří prostor k hlubokému dýchání
  • Má antioxidační účinky
  • Může podpořit přirozenou tělesnou odolnost
  • Odlehčuje při pocitech těžkého žaludku
  • Po naředění je vhodný k dochucení pokrmů
  • Je vhodný pro smíchání se santalovým dřevem, kafrem, levandulí, borovicí, rozmarýnem, pačuli a citrusovými oleji

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Poklad ze Středomoří

Na blahodárné vlastnosti oregana přišli lidé již v dávných dobách. V řecké mytologii symbolizovala věčné štěstí a ve středověku ji byla připisována až magická moc. Ze středozemní oblasti jej do celé Evropy přivezli arabští lékaři. Dnes patří k nezastupitelným kořením v italské kuchyni.

ZEMĚ PŮVODU: ALBÁNIE

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.