Esenciální olej BEWIT LAVANDIN (Bulharsko)

50 Kč 379 Kč 773 Kč od 50 Kč
Varianta

Výrazná až ostrá vůně levandulových kvítků s lehce kafrovými tóny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z LAVANDINU / BEWIT LAVANDIN / LAVANDULA HYBRIDA

Posilující tělo i duši

Lavandin neboli Lavandula hybrida je kříženec, který byl vyšlechtěn z levandule úzkolisté a levandule širokolisté. Oproti klasickému přírodnímu esenciálnímu oleji z levandule lékařské má mnohem výraznější svěží levandulovou vůni, a to díky až trojnásobnému množství vonných silic. Její vůně jde až do kořenitosti. Květy lavandinu voní intenzivněji až ostřeji (ne tak sladce jako levandule) s lehkými podtóny kafru, díky němuž má posilující efekt na celý organismus

Regenerující tělo i duši

Lavandin, díky vysokému obsahu linaloolu, má podobné vlastnosti jako levandule. Celkově pomáhá regenerovat vyčerpané tělo, mysl i psychiku. Významně pozitivně působí během duševního i fyzického vypětí. Pár kapek oleje dokáže během krátké chvíle navodit harmonickou atmosféru. Již vám nic nebude bránit v tom, abyste se dokázali „zastavit a vypnout“. Použití esence pomáhá zlepšit a prohloubit spánek, je zaručeným pomocníkem při nadměrném stresu

Zklidňuje pokožku

Účinně pomáhá zklidnit pokožku a podporuje přirozenou regenerační schopnost tkání. Je vhodný především při lokálním ošetření řezných ran, škrábanců a na drobné ranky či oděrky. 

Pomoc při dýchacích obtížích

Napomáhá rozpouštět hleny, usnadňovat vykašlávání a celkově uvolňovat dutiny. 

Využití jako repelentu

Lavandin svou výraznou vůní patří k účinným repelentům obtížného hmyzu i šatních molů. V neposlední řadě je vynikajícím pomocníkem proti napadení pokojových rostlin parazity. 

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE LAVANDINU

  • Účinně neutralizuje nepříjemný zápach.
  • Vhodný je při celkovém napětí organismu.
  • Ulevuje od stresu, při špatné náladě i depresích, pomáhá ke klidnému spánku.
  • Efektivně působí na rýmu a nachlazení.
  • Uvolňuje ztuhlé a namožené svaly a klouby.
  • Pro aplikaci na pokožku nařeďte esenciální olej Lavandin se za studena lisovanými rostlinnými oleji BEWIT.
  • Staňte se autorem a namíchejte si s BEWIT Essential Base Oil svůj ideální prostředek sestavený na míru potřebám vaší pleti.
  • Doplníte-li ošetření pleti esenciálním olejem Lavandin v nosném oleji některou esenciální vodou BEWIT, bude vaše pleť více hydratovaná, zjemněná a spolupůsobení přispěje k rychlejšímu hojení a zklidnění pokožky. Esenciální voda je rovněž ideální k dočištění pleti.
  • Esenciální olej Lavandin se velmi dobře doplňuje s bergamotem, citronem, pomerančem, smrkem, cedrem, ale i mátou.
  • Esenciální olej Lavandin nakapte do BEWIT Essential Base Oil doplňte mátou, popř. citronelou nebo citronovou trávou a vykouzlíte jedinečnou repelentní směs

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE LAVANDINU

Název levandule pochází z latinského lavare = mýt

Rostlina pochází ze Středomoří, kde se jí v suché kamenité půdě výborně daří. Rozlehlá levandulová pole najdete pod sluncem Francie, Chorvatska či Bulharska. Poslední zmiňovaný stát je dnes největším evropským vývozcem levandulové silice. 

Římané používali levanduli ve svých vyhlášených lázních

Levanduli a jejím zázračným vlastnostem se lidstvo těší již tisíce let. Například Římané používali levanduli ve svých vyhlášených lázních k dezinfekci vody. V období středověku se používala k provonění domů a kostelů. Během morových epidemií lidé měli při sobě vždy snítku levandule, aby se chránili před kousnutím blechy, která tuto nemoc přenášela. 

Hybrid s vyšším obsahem silic

Lavandin je hybrid vyšlechtěný křížením levandule úzkolisté a levandule širokolisté za účelem větší výtěžnosti a vyššího obsahu silic. Někdy je označována také za levanduli prostřední (Lavandula intermedia). Má větší množství květů a tím pádem se z rostliny získá mnohem větší množství esenciálního oleje. Je proto cenově dostupnější. Lavandin se od pravé levandule nejvíce odlišuje zastoupením vyššího obsahu kafru. Byl vytvořen speciálně pro francouzské parfuméry. 

Český botanický název: Levandule prostřední
Anglický název: Lavandin
Latinský název: Lavandula hybrida
Způsob výroby: Parní destilace
Použitá část rostliny: Květy
Země původu: Bulharsko


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.


Všechny esenciální oleje BEWIT® (CTEO® - Certified Therapeutic Essential Oils) jsou pečlivě vyrobeny a harmonizovány pro dosažení maximálních výsledků. Pochází ze sklizní z nejlepších zdrojů z celého světa. Harmonie silic je podpořena jedinečnými postupy pyramidizování (PYRAMIDIZED®), BEWIT SPAGYRIC, GEMSTONE BALANCED a MERKABA FREQUENCY pro dosažení harmonie, největší síly a účinnosti.


100% čisté a přírodní esenciální oleje BEWIT® v CTEO kvalitě jsou jedním z nejcennějších darů přírody na této planetě. Lidstvo používá esenciální oleje tisíce let. V bibli jsou zmíněny přibližně na třista místech. Byly a jsou součástí mnoha terapeutických systémů.

Nejslavnější lékař starověku a „otec medicíny“, zakladatel racionálního lékařství Hippokrates doporučoval každý den vonnou koupel. Více jak sto let se působení esenciálních olejů věnuje věda aromaterapie. Byly a jsou předmětem zkoumání desítek tisíc vědeckých studií. Bezpočet lidí pocítilo a ocenilo jejich pomoc. Mnozí o nich hovoří v superlativech. Je třeba ale respektovat jejich sílu. Jsou to přírodní koncetráty, které by mohly v případě nadměrného, nebo neodborného používání působit nerovnovážně i škodlivě. Pro mnoho uživatelů je velmi dobrý, účinný a bezpečný způsob používání pomocí ultrasonických difuzérů. Do difuzéru nalijte vodu, přidejte 5 – 10 kapek esenciálního oleje a nechte na sebe působit nádherný svět vůní, přírody a harmonie. Vyberte si z nabídky BEWIT difuzér, který se vám líbí a vyhovuje vám svými parametry.


Určeno do aromalamp a difuzérů a k přímé inhalaci. Nepoužívejte vnitřně. Pokud jste těhotná, kojící, konzultujte použití s lékařem. Pokud jste v jakékoli zdravotní péči, tak konzultujte použití se svým ošetřujícím lékařem. Neaplikujte neředěné na kůži. Chraňte před dětmi.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: