Nakupte alespoň za 690 Kč a dopravu máte zdarma (platí do neděle 24.9.2023)!

Esenciální olej LAVANDIN

50 Kč 394 Kč 803 Kč od 50 Kč
Varianta

Výrazná až ostrá vůně levandulových kvítků s lehce kafrovými tóny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z LAVANDINU / BEWIT LAVANDIN / LAVANDULA HYBRIDA

Posilující tělo i duši

Lavandin neboli Lavandula hybrida je kříženec, který byl vyšlechtěn z levandule úzkolisté a levandule širokolisté. Oproti klasickému přírodnímu esenciálnímu oleji z levandule lékařské má mnohem výraznější svěží levandulovou vůni, a to díky až trojnásobnému množství vonných silic. Její vůně jde až do kořenitosti. Květy lavandinu voní intenzivněji až ostřeji (ne tak sladce jako levandule) s lehkými podtóny kafru, díky němuž má posilující efekt na celý organismus

Regenerující tělo i duši

Lavandin, díky vysokému obsahu linaloolu, má podobné vlastnosti jako levandule. Celkově pomáhá regenerovat vyčerpané tělo, mysl i psychiku. Významně pozitivně působí během duševního i fyzického vypětí. Pár kapek oleje dokáže během krátké chvíle navodit harmonickou atmosféru. Již vám nic nebude bránit v tom, abyste se dokázali „zastavit a vypnout“. Použití esence pomáhá zlepšit a prohloubit spánek, je zaručeným pomocníkem při nadměrném stresu

Zklidňuje pokožku

Účinně pomáhá zklidnit pokožku a podporuje přirozenou regenerační schopnost tkání. Je vhodný především při lokálním ošetření řezných ran, škrábanců a na drobné ranky či oděrky. 

Pomoc při dýchacích obtížích

Napomáhá rozpouštět hleny, usnadňovat vykašlávání a celkově uvolňovat dutiny. 

Využití jako repelentu

Lavandin svou výraznou vůní patří k účinným repelentům obtížného hmyzu i šatních molů. V neposlední řadě je vynikajícím pomocníkem proti napadení pokojových rostlin parazity. 

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE LAVANDINU

  • Účinně neutralizuje nepříjemný zápach.
  • Vhodný je při celkovém napětí organismu.
  • Ulevuje od stresu, při špatné náladě i depresích, pomáhá ke klidnému spánku.
  • Efektivně působí na rýmu a nachlazení.
  • Uvolňuje ztuhlé a namožené svaly a klouby.
  • Pro aplikaci na pokožku nařeďte esenciální olej Lavandin se za studena lisovanými rostlinnými oleji BEWIT.
  • Staňte se autorem a namíchejte si s BEWIT Essential Base Oil svůj ideální prostředek sestavený na míru potřebám vaší pleti.
  • Doplníte-li ošetření pleti esenciálním olejem Lavandin v nosném oleji některou esenciální vodou BEWIT, bude vaše pleť více hydratovaná, zjemněná a spolupůsobení přispěje k rychlejšímu hojení a zklidnění pokožky. Esenciální voda je rovněž ideální k dočištění pleti.
  • Esenciální olej Lavandin se velmi dobře doplňuje s bergamotem, citronem, pomerančem, smrkem, cedrem, ale i mátou.
  • Esenciální olej Lavandin nakapte do BEWIT Essential Base Oil doplňte mátou, popř. citronelou nebo citronovou trávou a vykouzlíte jedinečnou repelentní směs

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE LAVANDINU

Název levandule pochází z latinského lavare = mýt

Rostlina pochází ze Středomoří, kde se jí v suché kamenité půdě výborně daří. Rozlehlá levandulová pole najdete pod sluncem Francie, Chorvatska či Bulharska. Poslední zmiňovaný stát je dnes největším evropským vývozcem levandulové silice. 

Římané používali levanduli ve svých vyhlášených lázních

Levanduli a jejím zázračným vlastnostem se lidstvo těší již tisíce let. Například Římané používali levanduli ve svých vyhlášených lázních k dezinfekci vody. V období středověku se používala k provonění domů a kostelů. Během morových epidemií lidé měli při sobě vždy snítku levandule, aby se chránili před kousnutím blechy, která tuto nemoc přenášela. 

Hybrid s vyšším obsahem silic

Lavandin je hybrid vyšlechtěný křížením levandule úzkolisté a levandule širokolisté za účelem větší výtěžnosti a vyššího obsahu silic. Někdy je označována také za levanduli prostřední (Lavandula intermedia). Má větší množství květů a tím pádem se z rostliny získá mnohem větší množství esenciálního oleje. Je proto cenově dostupnější. Lavandin se od pravé levandule nejvíce odlišuje zastoupením vyššího obsahu kafru. Byl vytvořen speciálně pro francouzské parfuméry. 

Český botanický název: Levandule prostřední
Anglický název: Lavandin
Latinský název: Lavandula hybrida
Způsob výroby: Parní destilace
Použitá část rostliny: Květy
Země původu: Bulharsko

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: