Esenciální olej KOPTSKÝ KMÍN

50 Kč 223 Kč 454 Kč od 50 Kč
Varianta

Vůně je bylinná, tymiánová. Při mnoha neduzích navozuje pocity úlevy a uvolnění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ / BEWIT AJOWAN / TRACHYSPERMUM AMMI

KOPTSKÝ KMÍN

Vysoce aromatický ajowan je velmi užitečnou záležitostí. Při mnoha neduzích navozuje pocity úlevy a uvolnění. Své uplatnění tak najde snad v každé domácnosti. 

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ ZE SEMEN AJOWANU

Ajowan (Trachyspermum ammi), neboli koptský kmín, je bylina původem z východního Středomoří. Tolik ceněný esenciální olej je získáván z jejich semen šetrným procesem, destilací vodní parou.

Věděli jste, že?

Pro obsah látky thymol je ajowan často zpodobňován s olejem tymiánovým. Avšak v porovnání s ním je vůně ajowanu výraznější a pronikavější.

Složení

Esenciální olej z ajowanu je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní jsou považovány látky zvané γ-terpinene a thymol

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z AJOWANU

V lidovém léčitelství

Již od starověku je ajowan používán nejen v kuchyni. Pro své působení se stal oblíbeným také v lidovém léčitelství. [1] Při žaludečních nevolnostech, potížích s trávením, plynatosti i při infekcích močového ústrojí, skutečně přijde vhod. [1]

V osobní péči

Pro svou nápaditou vůni a příjemné působení je esenciální olej ajowan také vhodnou přísadou do přírodní tělové i vlasové kosmetiky. [1,2] Smíchejte 5 jeho kapek s 30 ml nosného oleje a připravte si úlevné sérum vhodné pro i podrážděnou a aknózní pleť. [1,2]

Do zubních past

Pro možné antibakteriální a antiseptické působení je esenciální olej ajowan často vyhledáván také při problémech se zuby. Navíc příjemně voní. Použít jej tak můžete i při výrobě vlastních zubních past. [1,2]

Uvolňující ajowan

Dalším z benefitů esenciálního oleje ajowan je jeho uvolnění navozující vůně. Při kašli a zahlenění může být ajowan příjemnou podporou. [1,2] 

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE AJOWAN V KOSTCE

  • Navozuje pocity úlevy a uvolnění
  • Vhodná přísada do přírodní tělové i vlasové kosmetiky
  • Vhodný do zubních past
  • Možná podpora při nevolnostech, potížích s trávením, plynatosti a při infekci močového ústrojí
  • Vhodný pro podrážděnou i aknózní pleť
  • Možná podpora při kašli a zahlenění 

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Ajwain ka phool

V ájurvédě je již tisíce let ajowan doslova zázrakem. A pro své jedinečné působení našel uplatnění i v mnoha dalších medicínských systémech po celém světě. Dodnes je součástí mnoha bylinných směsí a také ájurvédského - Ajwain ka phool. [1,2] 

ZDROJE

[1] Hesam Shahrajabian, M.; Sun, W.; Cheng, Q.; et al. Pharmaceutical Benefits and Multidimensional uses of Ajwain (Trachyspermum ammi L.). Pharmacogn. Commn. 2021, 11 (2), 138–141.

[2] Bawazeer, S.; et al. Synthesis, Characterization and Bioactivity Profiling of Gold Nanoparticles of Trachyspermum ammi Crude Extract. J Pure Appl Microbiol 2021, 15 (2), 667–676.

SLOŽENÍ

Informace o oleji
Český botanický název:    --
Anglický název: BEWIT Ajowan
Latinský název: Trachyspermum ammi
Země původu: India
Část rostliny: Seeds
Způsob získávání: Steam distilled
Barva: Clear to brownish yellow
Vůně: Herbal, thyme
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: 1,4947
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: 100 °C
Vhodný do potravinářství:    Ne
CAS číslo: 8001-99-8
Šarže: AX2022/02

Esenciální olej KOPTSKÝ KMÍN obsahuje:

Trachyspermum Ammi Seed Oil
 
Limonene*
 
Linalool*
 
přirozená součást esenciálního oleje*

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: