Esenciální olej BEWIT KEWRA

169 Kč 3 456 Kč od 169 Kč
Varianta

Vůně je sladká, květinová. Stabilizuje mysl a vytváří prostor k maximálnímu soustředění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ / BEWIT KEWRA / PANDANUS ODORATISSIMUS

Kewra je přesně tou esencí, se kterou přichází klid, mír a velmi příjemný stav mysli zvaný “lehkost bytí”. Při občasných splínech, stavech duševního vyčerpání i při potížích se soustředěním, zaručeně přijde vhod. Poddejte se její sladké vůni a postavte se melancholii s úsměvem.

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z KVĚTŮ KEWRY

Kewra (Pandanus odoratissimus) je nápaditou palmou prorůstající tropickou vegetací. Tolik ceněný esenciální olej je získáván z jejich květů šetrným procesem, destilací vodní parou.

Věděli jste že?

Květy Kewry musí být sbírány výhradně brzy ráno, protože po rozkvětu velmi rychle ztrácejí svou vůni. Správné načasování sklizně se tak stává krokem zásadním.

Složení?

Esenciální olej z Kewry je přírodním koktejlem stovek biologicky aktivních látek. Avšak za stěžejní jsou považovány látky Phenyl Ethyl Methyl Ether (PEME).

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z KEWRY

Pro sladké chvíle klidu

V aromaterapii je Kewra řazena k příjemně vonícím esenciálním olejům, které navozují klid a relaxaci. Při přetrvávajícím stresu, napětí a stavech vyčerpání může stabilizovat mysl i tělo. [1]

Inspirace, kreativita

Kreativita mnohdy nesouvisí pouze s nadáním. Úzce propojená je také s vnitřním nastavením a schopností soustředit se. Sladce vonící esenciální oleje jako je právě Kewra napomáhají povznést se nad kreativními bloky a zároveň vytvářejí prostor k maximálnímu soustředění. [1,2]

Fixátor

Nejenže esenciální olej z Kewry nádherně voní, v porovnání s ostatními oleji si svou vůni dokáže udržet po velmi dlouhou dobu. Tuto schopnost z části předává i ostatním esenciálním olejům. V parfumerii tak zastává roli účinného, zcela přírodního fixátoru. [1,2]

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z KEWRY V KOSTCE

  • Zklidňuje a navozuje pocity celkového uvolnění
  • Navozuje klid a relaxaci
  • Navozuje soustředěnost a podporuje tvořivost
  • Výborný fixátor
  • Dobře se kombinuje s esenciálními oleji jasmín, citron, cypřiš, geránie, ylang ylang

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Nádherně vonící harmonizátor

Přírodní harmonizátor – tak je na Kewru nahlíženo z pohledu ajurvédské medicíny. Pro její nádhernou vůni a osvěžující chuť se stala oblíbenou nejen kosmetice, ale také v kuchyni. Výtažek z květů, známý jako Kewra water, se stal jedním z nejoblíbenějších dochucovadel tradičních indických dezertů. [1,2]

ZDROJE

[1] Chilakwad; Manjunath, S. R.; Akki, K. P. Pharmacognostic and Phytochemical investigation of leaves of Pandanus odoratissimus Linn. f. Ancient. Science of Life 2008, 2 (3), 28.

[2] RAINA, V. K.; et al. Essential oil composition of‘kewda’(Pandanus odoratissimus) from India…Flavour and Fragrance Journal 2004, 19 (5), 434–436.

[3] Effect of harvesting time and storage on essential oil and PEME content of Pandanus fascicularis. Journal of Applied Pharmaceutical Science [online]. 2017 [cit. 2022–01–18]. ISSN 22313354. Dostupné z: doi:10.7324/JAP­S.2017.71027.

SLOŽENÍ

Informace o oleji
Český botanický název:    --
Anglický název: BEWIT KEWRA
Latinský název: Pandanus odoratissimus
Země původu: India
Část rostliny: Flowers
Způsob získávání: Steam distilled
Barva: Colorless to light yellow
Vůně: Sweet, floral
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: 1,4898
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: >100 °C
Vhodný do potravinářství:    Ne
CAS číslo: 91770-47-7
Šarže: AX2022/02

KEWRA OBSAHUJE:

Pandanus Odoratissimus Flower Oil
 
limonene*
 
linalool*
 
citral*
 
geraniol*
 
citronellol*
 
přirozená součást esenciálního oleje*

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému = naše výrobky jsme na zvířatech netestovali, netestujeme a ani nikdy v budoucnosti testovat nebudeme.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: