Esenciální olej KANANGA

Tip
Značka: Bewit
394 Kč 804 Kč od 394 Kč
Varianta

Vůně je květinová, dřevitá, balzámová. Na psychické úrovni otevírá srdce, obnovuje pozitivní nadhled a navozuje relaxaci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ / BEWIT CANANGA / CANANGA ODORATA VAR MACROPHYLLA

Omamná vůně kanangy je přesně tou esencí, která ve vás podnítí pocity klidu, něhy, lásky a pochopení. V období stresu a při nepříjemných stavech pramenících z vyostřených mezilidských vztahů jej zajisté oceníte. 

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z KVĚTŮ KANANGY

Kananga vonná (Cananga odorata var. macrophylla) je nepoddajným stromem, prorůstajícím tropickou vegetací. Tolik ceněný esenciální olej je získáván z jeho nádherně žlutých květů šetrným procesem, destilací vodní parou.

Věděli jste, že?

Je esenciální olej kananga často zpodobňován a zaměňován s esenciálním olejem ylang-ylang. Oba oleje jsou totiž získávány z květů stromu Cananga odorata, avšak ylang-ylang z druhu genuina a kananga z druhu macropfylla. Vůně esenciálního oleje kananga je navíc dřevitější, jeho působení naopak jemnější.

Složení

Esenciální olej z kanangy je přírodním koktejlem stovek bioaktivních látek. Avšak za stěžejní je považovaná látka zvaná β-caryophyllene

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z KANANGY

Otevřete své srdce

Pro svou omamnou vůni je kananga vlídnou podporou také pro ty, kteří z jakéhokoliv důvodu ztratily dětství a museli dospět rychleji. Na psychické úrovni otevírá srdce a navozuje pocity klidu, něhy, lásky a pochopení.

Stop stresu a přepracování

Stres, úzkost, přepracování. I v těchto negativních stavech vám bude kananga věrným průvodcem k dosažení vnitřního klidu, který je stěžejním krokem ke změně životního nastavení. 

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE Z KANANGY V KOSTCE

  • Otevírá srdce
  • Navozuje pocity klidu, něhy, lásky a pochopení
  • Průvodce k dosažení vnitřního klidu a změně životního nastavení 

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE

Svatý strom

Již od nepaměti je v Indonésii Kananga vonná považována za tzv. “Svatý strom”. K jejím nádherně žlutým květům se vztahuje silná symbolika a tradice. A dodnes tvoří nezastupitelnou součást tamějších svateb i pohřbů. 

ZDROJE

[1] Glicerio, L.; Nerlis, P.; Enilson, P.; et al. Essential oils as a source of bioactive molecules. Rev. Colomb. Cienc. Quím. Farm. 2019, 48 (1), 80–93.

[2] Zhao, Ch.; et al. Chemical components of the volatile oil from leaves of Cananga odorata and its anti-oxidant activity. Pak. J. Pharm. Sci. 2019, 32 (1), 165–169.

[3] Johnson, S. A.; et al. A Systematic Review of Essential Oils and the Endocannabinoid System: A Connection Worthy of Further Exploration. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine 2020, 1–13.

SLOŽENÍ

Informace o oleji
Český botanický název:    Kananga vonná
Anglický název: BEWIT Cananga
Latinský název: Cananga odorata var macrophylla
Země původu: Indonesia
Část rostliny: Flowers
Způsob získávání: Steam distilled
Barva: Light yellow to dark yellow
Vůně: Floral, woody, balsamic
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: 1,495-1,505
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: 87 °C
Vhodný do potravinářství:    Ne
CAS číslo: 93686-30-7
Šarže: AX2022/02

Esenciální olej KANANGA osahuje:

Cananga Odorata Flower Oil
 
linalool*
 
benzyl benzoate*
 
geraniol*
 
farnesol*
 
eugenol*
 
isoeugenol*
 
coumarin*
 
limonene*
 
přirozená součást esenciálního oleje*

CERTIFIKÁTY

Kananga - AX2022/02

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.