Esenciální olej BEWIT KAFR / RAVINTSARA (Indie)

50 Kč 208 Kč 424 Kč od 50 Kč
Varianta

Ostrá, výrazná, svěží, silně balzamická vůně kafru může povzbudit, když se cítíte unavení. Uvádí se, že má stimulující a harmonizační účinky na tělo i duši.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ ESENCIÁLNÍ OLEJ Z KAFRU / BEWIT CAMPHOR / CINNAMOMUM CAMPHORA

Stálezelený, sukovitě rozvětvený strom se šupinatou kůrou a obvodem kmene až 5 m - to je kafr. Pomocí parovodní destilace se z rozdrceného dřeva získává esenciální olej s “lékařskou” vůní. V zemích svého původu, Asii a východní Africe, býval žádaným afrodiziakem.

Kafrový esenciální olej je jako destilát z větví, kořenových pařezů a štěpeného dřeva kafrového stromu upravován, prochází filtrem a vznikají 4 frakce kafrového oleje - bílý, žlutý, hnědý a modrý. Ze všech frakcí se pro aromatické účely používá pouze bílý kafrový olej. Další frakce obsahují vysoké hladiny látky zvané safrol, který je považován za karcinogenní a toxický. Bílý kafr obsahuje safrol také, ale jen ve velmi malém množství.

Očišťující

V kosmetických přípravcích je využívaný při vypadávání vlasů, aby podpořil růst a zároveň pokožku hlavy vyčistil. Vlasy jsou hladší a měkkčí. Dá se využít i jako součást šamponu při napadení vešmi.

Stimulující touhu

Může vám pomoci pro zvýšení libida a povzbuzovat smyslnou touhu.

Jako duševní balzám

V aromaterapii pracuje s intenzitou nervozity, úzkostí.

Poskytující úlevu

V komerčních přípravcích ho často najdete v masážních olejích na zmírnění ztuhlosti a křeči svalů a při bolestech v kloubech.

Pomůže volně dýchat

Vůně kafrového oleje je známá v aromaterapii tím, že poskytuje úlevu „ucpanému“ dýchacímu systému - může pročistit plíce a řešit příznaky nachlazení a obtížné dýchání.

Chladivý pocit

Při místní aplikaci můžete pocítit chladivý pocit, který může blokovat senzoriku na pokožce a tím i lokálně znecitlivět. To se využívá i v kosmetickém průmyslu u vyrážek, svědění, akné, boláků a bodnutí hmyzem.

Přírodní repelent

Tento esenciální olej slouží také jako repelent proti hmyzu. 

BENEFITY ESENCIÁLNÍHO OLEJE KAFRU

  • V kosmetice se využívá při problematické pleti jako je akné, svědivé vyrážky, boláky.
  • Ve vlasové kosmetice se používá při povzbuzení vlasových kořínků.
  • Může pomoci ve školkách při výskytu vší.
  • Přírodní repelent.
  • Vhodný při nachlazení a při obtížném dýchání.
  • Možné využití při svalovém napětí a nepříjemném pocitu u kloubů.
  • Poskytuje pocit lokálního znecitlivění svoji chladivou povahou.
  • Vhodný je při celkovém napětí organismu.
  • Může ulevit od stresu. 

Po sportování na možnou relaxaci svalů a kloubů můžete přidat do masážního séra BEWIT SPORT RELAX.

Pro vyživení a podporu krásných vlasů lze využít i BEWIT PRAWTEIN HAIR v kombinaci s HAIR SERUM, 200 ml.

Pro podporu povzbuzení sexuální touhy můžete aplikovat sérum INTIM LOVE pro ženy a sérum SUP-ER-MAN pro muže a přidat do jídelníčku BEWIT PRAWTEIN GINSENG PLUS. V rámci směsí může pomoci EROS, MOON pro ženy a SUP-ER-MAN pro muže.

Pro aplikaci na pokožku nařeďte esenciální olej kafr se za studena lisovanými rostlinnými oleji BEWIT.

Staňte se autorem a namíchejte si s BEWIT Essential Base Oil svůj ideální prostředek sestavený na míru potřebám vaší pleti.

Doplníte-li ošetření pleti esenciálním olejem kafr v nosném oleji některou esenciální vodou BEWIT, bude vaše pleť více hydratovaná, zjemněná a spolupůsobení přispěje účinnějšímu doladění. Tato synergie je vhodná zvláště pro aknózní, svědivou, bolavou pokožku. Esenciální voda je rovněž ideální k dočištění pleti.  

NAHLÉDNUTÍ DO HISTORIE KAFRU

Využíván ve staré Číně

Po celá staletí byl kafrový esenciální olej používán Číňany a Indy pro náboženské i léčebné účely, protože se věřilo, že jeho vůně má léčivé účinky na mysl a tělo.
V Číně se robustní a voňavé dřevo kafrového stromu používalo také při stavbě lodí a chrámů.

Zná ho i ajurvéda

V ajurvédské léčbě tento esenciální olej přidávali do medicíny, která měla řešit příznaky nachlazení, jako je kašel, zvracení a průjem. Měli ho za prospěšný v řešení všeho, od kožních onemocnění, jako je ekzém, přes problémy spojené s nadýmáním, až po obavy související se stresem. Historicky byl kafr dokonce používán v medicíně, o které se věřilo, že léčí řečové vady a psychické poruchy.

V Evropě proti moru

Ve 14. století v Evropě a v Persii byl kafr používán jako dezinfekční přísada při fumigacích v době moru i při balzamování. 

Český botanický název: Kafrovník pravý
Anglický název: Camphor, Ravintsara
Latinský název: Cinnamomum camphora
Země původu: Indie


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.


Všechny esenciální oleje BEWIT® (CTEO® - Certified Therapeutic Essential Oils) jsou pečlivě vyrobeny a harmonizovány pro dosažení maximálních výsledků. Pochází ze sklizní z nejlepších zdrojů z celého světa. Harmonie silic je podpořena jedinečnými postupy pyramidizování (PYRAMIDIZED®), BEWIT SPAGYRIC, GEMSTONE BALANCED a MERKABA FREQUENCY pro dosažení harmonie, největší síly a účinnosti.


100% čisté a přírodní esenciální oleje BEWIT® v CTEO kvalitě jsou jedním z nejcennějších darů přírody na této planetě. Lidstvo používá esenciální oleje tisíce let. V bibli jsou zmíněny přibližně na třista místech. Byly a jsou součástí mnoha terapeutických systémů.

Nejslavnější lékař starověku a „otec medicíny“, zakladatel racionálního lékařství Hippokrates doporučoval každý den vonnou koupel. Více jak sto let se působení esenciálních olejů věnuje věda aromaterapie. Byly a jsou předmětem zkoumání desítek tisíc vědeckých studií. Bezpočet lidí pocítilo a ocenilo jejich pomoc. Mnozí o nich hovoří v superlativech. Je třeba ale respektovat jejich sílu. Jsou to přírodní koncentráty, které by mohly v případě nadměrného, nebo neodborného používání působit nerovnovážně i škodlivě. Pro mnoho uživatelů je velmi dobrý, účinný a bezpečný způsob používání pomocí ultrasonických difuzérů. Do difuzéru nalijte vodu, přidejte 5 – 10 kapek esenciálního oleje a nechte na sebe působit nádherný svět vůní, přírody a harmonie. Vyberte si z nabídky BEWIT difuzér, který se vám líbí a vyhovuje vám svými parametry.


Určeno do aromalamp a difuzérů a k přímé inhalaci. Nepoužívejte vnitřně. Pokud jste těhotná, kojící, konzultujte použití s lékařem. Pokud jste v jakékoli zdravotní péči, tak konzultujte použití se svým ošetřujícím lékařem. Neaplikujte neředěné na kůži. Chraňte před dětmi.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: