Esenciální olej FENYKL

Tip
Značka: Bewit
284 Kč 579 Kč 50 Kč od 50 Kč
Varianta

Poznejte sílu voňavého fenyklu, který pohladí na duši a zkrotí mnohé bouře vašeho těla. Kouzlit s ním můžete i v kuchyni. Vůně: sladce kořenitá, bylinná, lékořicová, zemitá, anýzová. Použití: inhalace, koupel, dochucení pokrmů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% ČISTÝ A PŘÍRODNÍ CTEO® ESENCIÁLNÍ OLEJ / BEWIT FENNEL / FOENICULUM VULGARE

Esenciální olej BEWIT FENYKL

Známý také jako: fenykl obecný. Sladká bylinková vůně vám dodá pocit bezpečí a tepla, i odvahu k sebevyjádření. Pročistí vzduch a zmírní projevy nastydnutí. Uleví vám od moření, když to břicho už nezvládá. V kuchyni dodá pokrmům šmrnc a obohatí je o skvělou chuť.

BENEFITY

  • uvolní a zklidní
  • pročistí a odlehčí
  • posílí a povzbudí 

S FENYKLEM OBEZŘETNĚ

Účinky esenciálního oleje z fenyklu jsou blahodárné, neměly by ho však používat těhotné a kojící ženy, a děti do dvou let. Pro estrogenní zastoupení není určen ani ženám s endometriózou.

SLOŽENÍ

Foeniculum Vulgare Oil

MOŽNOSTI POUŽITÍ

INHALACE

Do difuzéru či inhalační tyčinky nakapejte 3-5 kapek esenciálního oleje.

KOUPEL

Připravenou směs z 3-5 kapek esenciálního oleje a tří polévkových lžic smetany, medu nebo tekutého mýdla důkladně vmíchejte do vodou napuštěné vany.

DOCHUCENÍ POKRMŮ

Namočte špičku párátka do esenciálního oleje a zamíchejte ji v 15 ml jedlého rostlinného oleje (např. slunečnicového). Pár kapkami z takto připravené směsi dochuťte již hotový pokrm.

DOPORUČENÍ

Vůně jednotlivých šarží esenciálních olejů se mohou vlivem měnícího se počasí a rozdílných podmínek pěstování mírně lišit.

Kvalita CTEO® umožňuje všechny způsoby běžných aromaterapeutických aplikací. Vždy je však nutné respektovat zásady bezpečného použití a nepřekračovat doporučené dávkování esenciálních olejů.

Před aplikací na kůži se doporučuje provést test citlivosti. (Malé množství esenciálního oleje naředěného dle vzoru s nosným olejem vyzkoušejte na zápěstí. Tímto způsobem zjistíte, zda vám daná směs vyhovuje.)

Děti jsou vůči působení esenciálních olejů mimořádně citlivé, proto je nezbytné jejich použití vždy konzultovat s odborníkem a dbát zvláštní opatrnosti.

Citliví a chronicky nemocní jedinci, těhotné a kojící ženy by také měli použití směsi vždy konzultovat s certifikovaným aromaterapeutem či lékařem. Stejně tak by měl postupovat kdokoliv, u něhož přetrvávají pocity diskomfortu.

Velká obezřetnost je rovněž nutná, pokud jsou během vaší inhalace v blízkosti zvířata. Je potřeba jim poskytnout prostor opustit místnost.

SLOŽENÍ

Informace o oleji
Český botanický název:    Fenykl obecný
Anglický název: BEWIT Fennel
Latinský název: Foeniculum vulgare
Země původu: India
Část rostliny: Seeds
Způsob získávání: Steam distilled
Barva: Colorless to light yellow
Vůně: Aromatic, fennel
Fyzikální a chemické vlastnosti
Refraktometrický index: 1,490-1,525
Hustota (při 20˚C): --
Viskozita (při 20˚C): --
Rozpustnost (při 20˚C): --
Bod vzplanutí: --
Vhodný do potravinářství:    Ne
CAS číslo: 8006-84-6
Šarže: AX2022/04

CERTIFIKÁTY

Fenykl - AX2022/04

JAK POUŽÍVAT?

TECHNOLOGIE A PROCES VÝROBY

Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.Laboratory tested - přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.Pyramidized - pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.

100% pure and natural
Všechny složky obsažené v produktu jsou 100% čisté a přírodní, nesyntetické.

AHINSA
Etický přístup spočívá v úctě ke všemu živému.

CTEO®
Piktogram CTEO® je vyjádřením BEWIT norem a protokolů, podle kterých kontrolujeme kvalitu našich esenciálních olejů. Ty zahrnují postupy pro získávání, přepravu, skladování, balení a expedici esencí. Abychom vždy dosáhli maximálních výsledků, esenciální oleje vyrábíme z rostlin, které pochází z nejlepších zdrojů celého světa. Jednotlivé složky vybíráme s důrazem na vědecké poznatky, historickou moudrost, odkazy našich předků a praktické výsledky.

Laboratory tested
Přesné složení a kvalitu esenciálních olejů kontrolujeme na světově unikátní úrovni, a to v naší ostravské laboratoři.

Pyramidized
Pro výrazné zlepšení vlastností, kvality, trvanlivosti a účinnosti produktu na něj během zpracování, skladování a expedici působíme harmonizační pyramidální energií.


Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací Vás proto odkazujeme na jiné zdroje.

Disclaimer: Informace uvedené na tomto webu jsou prezentovány pouze se záměrem sdílení a podpory osobního vzdělání. Nejsou určeny k nahrazení individuálního vztahu s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Cílem není zmírnit, nebo léčit jakékoliv zdravotní, či psychologické stavy, ani působit preventivně, ani diagnostikovat, ani k takové činnosti vybízet. Pokud jste právě v lékařské péči, nebo v jakémkoliv lékařském ošetření, tak změny ve výživě, nebo změny ve vztahu k popisovaným informacím konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Uvedené informace nejsou míněny jako lékařská rady, ale spíše jako sdílení znalostí a informací. Vyzýváme vás k tomu, abyste si ve spolupráci s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem vytvořili v oblasti zdravotní péče vlastní názor a udělali vlastní rozhodnutí na základě vašeho úsudku a průzkumu. Uvedená prohlášení nebyla hodnocena regulačními orgány. Doporučujeme vám, abyste si před tím, než si něco zakoupíte, nebo uděláte nějaké rozhodnutí, provedli svůj vlastní individuální průzkum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: